Znamenie Barana – posol nových začiatkov

Jar klope na dvere! 20. marca v 6:14 nastáva jarná ROVNODENNOSŤ a v tom istom okamihu vstupuje Slnko do znamenia Barana. Chcete vedieť, čo môžete od tohto znamenia čakať? Prezradíme vám to!

Prvý vo zverokruhu

Znamenie Barana stojí vo zverokruhu na prvom mieste, a to nie je náhoda. Predurčuje ho k tomu jeho priebojnosť, energickosť a vrodený životný elán, ktoré dostal do vienka od živlu ohňa, ku ktorému prináleží. Niekedy sa jednotlivé znamenia prirovnávajú k rôznym obdobiam ľudského života v poradí, ako po sebe nasledujú. Baran tak predstavuje rané detstvo s jeho nevinnosťou, nadšením, zvedavosťou a túžbou presadiť sa v živote.

Energické i tvrdohlavé znamenie

Barani sú plní energie, otvorenosti a priamočiarosti, ale niekedy aj trochu tvrdohlaví a radi majú veci po svojom. To im však nemôžeme mať za zlé, keď uvážime, s akým elánom sa vedia pustiť do toho, čo v živote robia. Ich nadšenie a chuť do života býva priamo nákazlivá aj pre ich okolie, a to je dobre. Toto znamenie je vďaka vplyvu ohnivého živlu plné vášne, ktoré sa však môže niekedy prejaviť aj v podobe hnevu – medzi Baranmi nájdeme i celkom dosť cholerikov, ale nebojte sa, ich horúca hlava vie zas rýchlo vychladnúť! Medzi veci, po ktorých väčšina Baranov naozaj túži, patrí najmä sebapresadenie – Barani potrebujú dať svetu najavo, že sú tu, majú silu a môžu niečo dokázať!

Jar v horoskope

Vstup Slnka do Barana je naozajstným poslom jari! Našej pozornosti nemôže uniknúť, že dianie v prírode v tejto dobe vykazuje značnú podobnosť práve s povahou tohto znamenia. Astrológia je veda, ktorú naši predkovia počas storočí doviedli k dokonalosti a k až prekvapivej premyslenosti, a súlad cyklu zverokruhu s kolobehom roka v prírode a zároveň s kolobehom ľudského života, je toho dôkazom. Teraz sa vonku v prírode všetko prebúdza, tepe životom, rastliny rozkvitajú, vtáky spievajú, zvieratá opäť začínajú byť aktívne – aká to podobnosť s priebojnou, energickou a neústupnou povahou ľudí narodených v Baranovi!

Úplnok a Baran – dvojica pre nové začiatky
 

Začiatok vlády Barana je ako stvorený pre nové začiatky, a to aj v našich životoch. Počas dlhej zimy sme si oddýchli a teraz môžeme začať naplno rozvíjať svoje plány. Tento rok nám do kariet hrá ešte jedna veľmi priaznivá okolnosť navyše – budúci týždeň, 28. marca o 20:48, dosiahne Luna fáze Úplnku, pričom sa bude nachádzať v znamení Váh. Doprajte si v tomto období meditáciu u sviečky, u ktorej vyprázdnite svoju myseľ! Len pozor, nenechajte žiadne pesimistické myšlienky, aby sa votreli do vašej hlavy – v tejto dobe sa môžu objavovať častejšie, ale sú len dôkazom toho, že sa lúčime s niečím starým a niečo nové a krásne sa začína!