Znamenia zverokruhu v školských laviciach

Školský rok 2021/2022 je v plnom prúde – viete, ako vašim deťom najlepšie pomôcť k úspechom? Prezradíme vám, ako sa všetkým dvanástim znameniam bude dariť v škole a čo ich bude najviac baviť!

Baran

Barani patria medzi priebojné a aktívne osobnosti, v škole preto zriedka bývajú hanbliví, naopak ich môžete hľadať za každým huncútstvom! Majú prirodzenú inteligenciu, ktorá im pomôže rýchlo sa dostať do obrazu aj tam, kde niečo zanedbali. Zvlášť dobrí môžu byť v športe a pohybových aktivitách. Keď zároveň zapoja svoju vrodenú súťaživosť, môžu to pokojne dotiahnuť trebárs aj do olympijskej reprezentácie!

Býk
Býci bývajú pokojní, dobrí a starostliví žiaci, aj keď im niekedy môže chvíľu trvať, než si poriadne osvoja nejakú novú zručnosť – ale krivdili by sme im, keby sme ich vyhlásili za pomalších! Akonáhle si totiž na novinku zvyknú, vďaka svojej usilovnosti a vytrvalosti ľahko dosiahnu dokonalosti. Vedia myslieť prakticky, preto ich budú najviac baviť tie predmety, kde si môžu niečo naozaj ohmatať – napríklad technická výchova alebo prírodopis!

Blíženci
Blíženci sú už od detstva intelektuálne zameraní, baví ich čítať si, premýšľať o veciach a dozvedať sa najrôznejšie zaujímavosti zo všetkých možných odborov. Škola ich môže trochu nudiť a často je zahliadnete baviť sa v hodinách potajomky s kamarátmi, ale napriek tomu nosia dobré známky a väčšinou to dotiahnu na vysokú školu. Výnimočne dobrí bývajú hlavne v humanitných predmetoch, ako je literatúra alebo cudzie jazyky.

Rak
Raky sú citlivé duše, a to platí už aj pre malých žiakov. Skôr je zahliadnete utešovať spolužiaka, ktorého ostatní šikanujú, než sa bifľovať matematické vzorce. Často majú výnimočný umelecký talent, či už pre hudbu, maľovanie, literatúru alebo napríklad tanec. Naopak exaktná veda je príliš nezaujíma a môže im pripadať nudná a otravná. Vie sa však zaradiť, nevyrušovať a robiť, čo sa po nich žiada, aj keď potajomky sníva o vlastných svetoch!

Lev
Lev – to je osobnosť, rodený manažér a kráľ! Malé Levíky sa preto často stávajú vodcami detských kolektívov a niekedy je až neuveriteľné, ako dokážu svojich kamarátov motivovať k čomukoľvek, čo si len zmyslí – či už je to dobrá vec, alebo nejaká somarina! V škole vie vyniknúť snáď v každom predmete s jednou podmienkou – musí to naozaj chcieť a musí vedieť, že má šancu byť najlepší! Keď dostane pochvalu a ocenenie, dokáže zázraky!

Panna
Panny majú zmysel pre detail, ale to nie je vždy iba výhra. Ani v škole! Ako žiaci vedia byť veľmi starostliví a poriadni, ale beda keď náhodou pani učiteľka urobí chybu a malá Panna si toho všimne! Medzi ostatnými deťmi sú Panny skôr tiché a hanblivé, ale vďaka svojej zodpovednosti to vedia dotiahnuť veľmi ďaleko, hlavne v predmetoch, kde je potreba presnosť a dôslednosť. Môžu ich okúzliť potrebné matematické vzorce a excelovať budú aj v pravopisu.

Váhy
Hovorí sa, že Váhy sú váhavé. Už odmalička však majú jasno v tom, že chcú, aby ostatní ľudia boli šťastní. Túžia sa zapáčiť učiteľke, snažia sa o kamarátstvo so všetkými deťmi a uzmierujú konflikty svojich spolužiakov. Spoločenský život v triede je pre nich väčšinou dôležitejší ako preberané učivo, ale našťastie majú ako vzdušné znamenie dostatok prirodzenej inteligencie, aby to dotiahli na dobré známky. Najviac ich baví predmety plné príbehov, ako dejepis a literatúra.

Škorpión
Deti v znamení Škorpióna sa len tak ľahko nepodvolia a či už im v škole povedia čokoľvek, aj tak nakoniec budú konať po svojom – niekedy pekne v tichosti, inokedy naopak rebelantsky. To, čo ich nebaví, flákajú, ale keď je niečo naozaj zaujme a nadchne, dokážu sa do toho pohrúžiť naplno a potom sú ich výsledky excelentné! Či už sa ich vášňou stane umenie, história alebo prírodné vedy, bude to pre nich vzrušujúce dobrodružstvo, nie súťaž o dobré známky!

Strelec
Strelci sú dobrodružné a idealistické typy, a to platí aj pre deti. Ľahko sa nadchnú pre cestopisné knižky a zemepis, poznávanie prírody, chodenie do skautského oddielu alebo cudzie jazyky. Do svojich záľub vložia naozajstné nadšenie a vďaka tomu sa im bude v ich obľúbených predmetoch výborne dariť. Vyniknúť môžu aj v športoch. Nevie sa však pretvarovať, keď je učivo nudí, a tak si s nimi učitelia niekedy poriadne užijú!

Kozorožec
Malý Kozorožec je vážny a ambiciózny a môžete ho hľadať medzi tými najväčšími bifľošmi v triede. Sú väčšinou tichí a nenápadní, ale dobre vedia, čo chcú, a vedia sa snažiť. Niekedy dokážu tieto nenápadné deti poriadne prekvapiť a prejaviť sa ako triedny šašovia a rodení herci! Dariť sa im bude hlavne v predmetoch, ktoré si vyžadujú presnosť a dôslednosť, napríklad v matematike alebo informatike. Majú predpoklady pre veľmi sľubnú kariéru!

Vodnár
Vodnári sú snívajúce a tvorivé duše, ktoré oplývajú množstvom nápadov už od najmladšieho veku. Len ťažko je však prinútite, aby sa zaradili do kolektívu a nevyčnievali z davu. Vždy sú niečím iní a idú proti prúdu, čím môžu niektorého učiteľa privádzať do zúfalstva. V skutočnosti sú však malí géniovia, ktorí iba neznášajú nudné pravidlá. Môžu vyniknúť v matematike aj v umení, ale vždy budú robiť veci trochu inak ako všetky ostatné deti!

Ryby
Malé Rybky sú citlivé a snaživé zároveň. V triede budú tiché a nenápadné a budú sa radšej držať stranou, keď sa zomelie nejaký triedny problém. Často majú umelecký talent, dobré sú aj v literatúre a jazykoch, a rodičom robia radosť dobrými známkami. Môžu však byť až príliš zakríknuté a budete z nich musieť chvíľu dolovať úprimnú odpoveď. Napríklad na otázku, na aký krúžok chcú chodiť, alebo či je to alebo ono baví či nebaví!

Originálny darček!
ROČNÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia!