Zimný tarotový horoskop lásky

Ktoré znamenia zverokruhu si v zime zahrejú srdcia láskou? Tarotové karty vám prezradia, na čo sa pripraviť vo vzťahoch! 

Baran

Karta Svet je veľmi šťastná, pretože vám sľubuje uzatvorenie starých záležitostí a úspešný postup do novej a krajšej kapitoly vášho života. Znamená to, že váš milostný život bude konečne stabilný, harmonický a krásny, a budete spoločne so svojou polovičkou začínať postupne plánovať ďalšie veci do spoločnej budúcnosti. Ak vás trápili problémy vo vzťahoch, môžete sa tešiť, že sa konečne veci vyjasnia a pochopíte, prečo sa vám nedarilo. Pre nezadaných Baranov táto karta značí, že konečne nájdete toho pravého partnera – alebo tiež to, že si začnete naplno užívať single život a venovať sa vlastným aktivitám, namiesto nekonečného snaženia sa o zoznámenie! Ktorá možnosť bude tá vaša? Nechajte sa prekvapiť! Každopádne budete v danej situácii úplne spokojní a budete si to naplno užívať! Skrátka, zimné mesiace vám konečne prinesú spokojnosť so všetkým, čo sa vo vašom živote týka lásky!

Býk

Karta Páža pohárov ukazuje, že pomaly a postupne otvárate svoje srdce nejakému novému vzťahu, alebo tiež väčšiemu a hlbšiemu zblíženiu sa s existujúcim partnerom. Ste v láske opatrní, možno viac, než ste sami sebe ochotní priznať. Zrejme to súvisí s nejakými negatívnymi skúsenosťami z minulosti, keď ste sa s niekým zblížili príliš rýchlo a potom ste na to doplatili. Teraz už ste múdrejší a viete, že nie je kam sa ponáhľať. Ale na druhej strane, možno sa obávate až príliš, takže váš partner bude potrebovať trpezlivosť a pochopenie k vašim citom. Ale to predsa vôbec nevadí, pretože ak vás naozaj miluje, potom iste nebude tlačiť na pílu a bude mať porozumenie pre vaše pocity a tempo. Platí predsa, že to, čo rastie dlhšiu dobu a pomalšie, býva nakoniec stabilnejšie a spoľahlivejšie, a to bude teraz aj váš prípad. Tak načúvajte svojim pocitom a nenechajte sa do ničoho tlačiť!     

Blíženci

Karta Obesenec naznačuje, že si teraz vo svojom živote potrebujete od vzťahov a milostných pletiek trochu odpočinúť. Dlhú dobu ste sa veľmi zaoberali láskou a stále o niektorých veciach premýšľali, ale najlepšie riešenie bude dať si od toho odstup, a uvidíte, že ono sa to nakoniec nejako utrasie a vykryštalizuje. Ak žijete v manželstve alebo dlhodobom vzťahu, je teraz čas na trochu pokoja. Radšej spolu nič dôležitého neriešte a nesnažte sa ani o žiadne zásadné životné zmeny – rovnako k nim nebude práve vhodná príležitosť! Nezadaní Blíženci by sa mali uspokojiť s tým, že túto zimu si užijete single. Bude to pre vás oveľa lepšie, než si komplikovať život stále ďalšími zoznámeniami a zložitými vzťahmi. Radšej si doprajte čas pre seba, meditáciu a rozjímanie o tom, čo je pre vás skutočne dôležité, aké vlastnosti by mal váš nápadník určite mať a ktoré naopak nemať.   

Rak             

Karta Voz naznačuje, že v láske je potrebné, aby ste mali veci pod kontrolou a presne vedeli, čo a prečo robíte. Sú tu určité energie a vplyvy, ktoré by vás mohli zvádzať k impulzívnemu a neuváženému rozhodnutiu, ale vašou úlohou je naopak nájsť rovnováhu a prevziať veci do svojich rúk. Namiesto, aby ste sa nechali rôzne ťahať svojimi pocitmi, potrebujete si presne stanoviť, čo chcete a čo od partnerského vzťahu očakávate, a podľa toho sa potom správať. Bude to chcieť veľkú dávku sebakontroly a pevnej vôle! Ale nebojte sa, najhorší je vždy začiatok, než si zvyknete na to, ako chcete fungovať, potom už to pre vás bude prirodzené a samozrejmé. Vďaka tomu potom môžete v partnerstve dosiahnuť veľké veci a posunúť sa dopredu k novým životným možnostiam. Ale bez odhodlania a jasného smeru, ktorým sa chcete uberať, to skrátka nepôjde!     

Lev

Karta Milenci vám pripomína, že akokoľvek je láska krásna a vášnivá, vždy je to tiež o zodpovednosti, záväzkoch a rozhodnutiach. V zime si budete užívať nádhernú známosť, alebo veľmi krásne obdobie v manželstve či partnerstve, a môžete sa tešiť na veľa krásnych zážitkov plných vášne a romantiky.  Za tým všetkým však bude tiež nutnosť premýšľať o budúcnosti a o tom, či ste ochotní kvôli partnerovi urobiť vo svojom živote nejaké kompromisy. Zatiaľ si môžete užívať spoločné, bezstarostné a krásne chvíľky, ale predsa len je tu výzva k zodpovednosti, spoľahlivosti a serióznosti, ktorá sa ukrýva hneď za rohom. Ak spolu máte zostať dlhodobo a túžite, aby vám vaša krásna láska vydržala, potom je nutné prijať na sebe tiež určité záväzky a nevyhýbať sa zodpovednosti a praktickým otázkam, ktoré je potrebné si usporiadať. 

Panna

Karta Desať palíc ukazuje, že sa cítite preťažene a unavene – máte totiž sklon brať si na seba zodpovednosť za to, aby vo vašom vzťahu všetko perfektne fungovalo. Snažíte sa byť dokonalí a vždy sa zavďačiť, bez toho aby ste premýšľali o tom, že aj vy máte nejaké svoje potreby. Niečo také však nemožno vydržať dlhodobo, a tak nie je divu, keď z lásky vyprcháva vášeň, pretože na to vám skrátka už nezostáva žiadna energia. Váš partner, či už ste spolu dlhé roky, alebo ešte len krátko, sa na vašom snažení najskôr tak trochu vezie a vlastne si ani príliš neuvedomuje, koľko toho pre udržanie vášho partnerského vzťahu robíte. Už to skrátka pre vás oboch začala byť samozrejmosť. Teraz však prichádza čas, kedy by ste s tým mali a môžete ľahko niečo robiť. Snažte sa nastaviť si svoje hranice, a ak bude potrebné, pohovoriť si o tom otvorene s vašou polovičkou. Možno vôbec netuší, čo vás trápi!    

Váhy

Karta Päť palíc vám veští nejaké nezhody a spory, a je potrebné dávať si pozor na konflikty v láske. Zlým spoločníkom bude hnev, pretože ten môže len zbytočne rozdúchať hádky kvôli nepodstatným maličkostiam. Ako Váhy ste obvykle trpezliví, pokojní a viete nachádzať kompromisy, ale aj vám občas prasknú nervy, keď už sa niečo opakuje príliš často. Najväčší chaos však môže nastať, ak dovolíte, aby vám do partnerských záležitostí začal kecať niekto tretí – či už je to vaša rodina, kamaráti alebo ktokoľvek iný. To, čo je medzi vami, si skrátka potrebujete vydiskutovať vy dvaja a nie do toho pliesť ešte ďalších ľudí. Potom by totiž mohlo ľahko všetko dopadnúť úplne inak, než to, čo ste potrebovali v skutočnosti vyriešiť. Rozprávajte sa spolu o tom racionálne a v pokoji, odložte zbytočné emócie, nejde predsa o to, kto vyhrá a kto má pravdu, ale aby vám to spoločne klapalo.   

Škorpión

Karta Kráľovná mečov vás nabáda k úprimnosti a otvorenosti až na kosť! A zo všetkého najdôležitejšia je úprimnosť sám k sebe. Ak máte v sebe nejaké pocity, ktoré si nechcete priznať, len sa tým veci zbytočne komplikujú. Radšej si pripustite, že si možno myslíte, cítite alebo túžite po niečom inom, než čo sa snažíte nahovoriť sami sebe i svojmu okoliu. Aj keby ste to robili pre spokojnosť svojho partnera, výsledok bude taký, že z toho bude skôr zmätený a nebude vedieť, čo si má myslieť. Je čas odhodiť masku a prestať sa hrať na niečo, čím nie ste! A to isté platí aj pre vášho partnera. Len keď budete svoji a zbavíte sa všetky pretvárok, až potom môže váš vzťah skutočne fungovať a mať pevné základy. Všetko je to o dôvere, ale ak sa partnerovi nemôžete úplne otvoriť a ukázať svoju dušu, potom je namieste otázka, či je to skutočne ten pravý!      

Strelec

Karta Tri poháre vám veští príjemné časy, v láske vám to bude klapať a užijete si príjemnú a romantickú zimu vo dvojici. Môžete sa tešiť aj na zábavu, a s vaším milým nápadníkom určite nájdete veľa aktivít a udalostí, ktoré vás budú baviť. Príležitosť k oslave sa vždy nájde, či už sú to narodeniny, výročia, sviatok – dôležité je, že budete mať voľný čas pre seba, prežijete spolu príjemné chvíle, zábavu a urobíte si krásne spomienky, ktoré vás budú aj do budúcna nabíjať energiou. Teraz nie je potreba riešiť žiadne zásadné a seriózne otázky, radšej si užívajte život naplno, či už máte po svojom boku novú známosť alebo dlhoročnú manželskú polovičku. Venujte sa spolu svojim koníčkom, nájdite si čas aj na spoločných priateľov, skrátka urobte si dobrú náladu! Práve ona vás ľahko zachráni aj od prípadných hroziacich konfliktov.    

Kozorožec

Karta Cisárovná je veľmi silnou kartou rodiny, domova a materstva, čo je dobrá správa pre všetky Kozorožkyne, ktoré práve po tomto túžia. Je vhodná doba pre otehotnenie, a dokonca aj v prípade, že to bude náhodou neplánované – nakoniec zistíte, že sa veľmi tešíte! Cisárovná okrem toho prináša i bezproblémový a hladký pôrod. Páni sa môžu tešiť na partnerku, ktorá bude veľmi rodinne založená, alebo vás takýmto želaním prekvapí vaša existujúca polovička. Nemajte obavy z rodinného života, možno je pre vás teraz prednejšia kariéra, ale už čoskoro sa to zmení. Staršie ročníky sa zas môžu tešiť na zlepšenie vzťahov s deťmi alebo na nové vnúča, čo vás opäť zblíži aj s vašou zákonitou polovičkou. Pre všetkých Kozorožcov potom platí, že sa v spoločnosti vašej lásky budete najlepšie cítiť v pohodlí domova a nebudete mať príliš chuť podnikať nejaké akcie. Naopak si budete spolu budovať svoje hniezdočko lásky.      

Vodnár

Karta Osem mečov ukazuje, že vás v láske trápia nejaké problémy, z ktorých nevidíte žiadnu schodnú cestu von. Máte preto sklon podliehať beznádeji a depresívnym náladám. Niekedy si pripadáte, že snáď len vy sa stále dookola brodíte v rovnakých problémoch, zatiaľ čo všetci ostatní to majú oveľa jednoduchšie. Ale nevešajte hlavu, pretože to všetko je len dočasná situácia a už čoskoro sa ukáže, kde je jadro vášho trápenia a ako z toho von. Všetko je to o spôsobe premýšľania o veciach. Najskôr sa len potrebujete na situácie, ktoré v láske prežívate, pozrieť z nejakého iného uhla pohľadu, a zrazu vám bude všetko jasné a budete vedieť, čo máte urobiť. Myšlienkové stereotypy o tom, že to alebo ono musí byť také a makové, vás len zbytočne obmedzujú a potom je naozaj ťažké sústrediť sa na dobré a pozitívne veci, z ktorých by ste mohli mať radosť.     

Ryby

Karta Tri palice naznačuje, že ste konečne pripravení posunúť sa v láske dopredu. Zrejme ste potrebovali nejakú dobu k tomu, aby ste si v sebe spracovali staré skúsenosti a našli v sebe opäť odvahu a odhodlanie pustiť sa do neznámych vôd. Platí to hlavne pre nezadané Rybky, ktorým donedávna chýbala chuť pustiť sa do nového a vážneho vzťahu aj so všetkým, čo to sebou nesie. Teraz sa však konečne veci otočili a môžete sa smelo začať nielen zoznamovať, ale pristúpite aj na väčšie zblíženie sa a tým spojené záväzky a zmeny. Aj zadané Ryby však urobia dôležité kroky vpred. Váš miláčik vám najskôr hovoril, že sa nemôžete k niečomu rozhýbať, a bola v tom aj skrytá výčitka. Vy ste si potrebovali počkať na ten správny čas, až sa na to budete vnútorne cítiť – a ten čas práve prichádza! Tak neváhajte a začnite si spolu so svojou polovičkou plniť sny!