Význam snov nesmie zostať skrytý

Každý sen v sebe skrýva posolstvo. Niektoré je dôležité viac, niektoré menej. Napriek tomu by sme ho mali brať na vedomie a so snami pracovať. Pomáhajú nám vysporiadať sa s našimi každodennými problémami, ktoré prichádzajú z našej neuzavretej minulosti.

Sny k nám hovoria komplikovane. Využívajú symboly, ktoré nám zobrazujú. Málokto im je schopný porozumieť. Vieme, že ukazujú na našu minulosť. Interpretácia je však zložitejšia. Tieto symboly delíme do dvoch skupín. Osobné a všeobecné.

Snár – vedenie celého ľudstva

Všeobecné symboly sú spoločné všetkým ľuďom na svete. Snáď len s drobnými obmenami. Podľa toho, v ktorej kultúre žijete, môže mať jeden a ten istý symbol rôznu podobu – napríklad symbol domu môže mať u jedného človeka podobu chalúpky, pri inom paneláku a pri ďalšom treba nejaké domorodé chatrče, vždy však znamená to isté.

Na pochopenie sna nám pomáhajú snáre, v ktorých sú vysvetlené jednotlivé symboly. Tieto symboly sa nedelia podľa náboženstva, národnosti – sú univerzálne a sú tu odnepamäti.

Významné sny spoznáte ľahko. Objavuje s v nich mnoho univerzálnych symbolov. Práve tu je potrebné mať po ruke snár.

Sny s nami žijú každý deň

Oproti tomu osobné symboly žijú s nami a vyvíja sa v priebehu nášho života. Súvisia s naším osobným životom a premietajú sa v nich milostné vzťahy, zážitky či práce. Ak ste napríklad mali v detstve plyšového medvedíka, ktorý vám pripomínal domov a pocit bezpečia a bol pre vás vtedy veľmi dôležitý, potom sa môže aj v dospelosti objaviť vo vašom sne, aby vám pripomenul, že by ste mali venovať viac pozornosti svojmu domovu.

Výklad snov s osobnými symbolmi v snároch nenájdeme. Na správnu interpretáciu musíme zapátrať v našej pamäti. Nemusíme sa báť ani otočiť sa na profesionála.

Nie je výnimkou, že správny výklad sna zachráni dokonca aj ľudský život! Rovnako dôležité sú opakujúce sa sny, a to hlavne pokiaľ sa v nich stane niečo zlé – alebo naopak veľmi dobré a šťastné!