Vytvorte zo záhrady raj pomocou astrológie!

Kedy je správny čas siať, hnojiť či žať? S pomocou astrologických zákonitostí dokážete vytvoriť zo svojej záhradky prosperujúci raj na zemi! Niektoré činnosti si výrazne uľahčíte, keď ich budete robiť v určitej mesačnej fáze alebo keď je Mesiac v určitom znamení a vesmírne energie tomu želajú.

Všetky tieto lunárne údaje vám denne poctivo hlási Astrohled na svojich facebookových či instagramových stránkach. Astrológiou sa poľnohospodári riadili celé stáročia, pretože postavenie Mesiaca vo zverokruhu dvanástich znamení ovplyvňuje pestované rastliny. Riadi ich rast, zrenie aj fázy pokoja. Poraďte sa aj vy s vesmírnymi silami a rozhodne neoľutujete!

Využite cykly lunárnych dní

Riadiť svoju prácu na záhrade podľa fáz Mesiaca je ľahké. Keď pribúda, zberajte liečivé rastliny a za Splnu získavajte ich korene. Keď ubúda, sejte semienka a vysádzajte sadeničky. Lunárnych dní je 30 a stále sa opakujú. Máte teda šancu v každom cykle zvoliť ten správny deň.

Pri Nove má pôda svoje obdobie pokoja a odpočíva. Preto nič nevysievame, nesadíme ani nepresadzujeme. Semená by horšie vzchádzali a korene by sa zle ujímali. Naopak je dobré ošetriť nadzemné časti rastlín, hlavne stromy a kríky, ktoré nie sú tak citlivé na boľavé zásahy a v nasledujúcej dorastajúcej mesačnej fáze sa budú skvele uzdravovať.

Keď Mesiac pribúda, pôda v sebe ukladá energiu. Čím väčšia je osvetlená časť Mesiaca, tým viac je nabitá naša Zem. Pôde v túto dobu prospieva hnojenie. Presádzanie a vysádzanie, vrúbľovanie, očkovanie a senie je vhodné až po šiestich dňoch od Novolunia. Keď v tejto dobe vylisujeme hrozno, egreše a ríbezle, budú obzvlášť dobre kvasiť.

Pri Splne nič nerežeme, nestriháme, nerúbame, iba zbierame korene bylín. Práve v tento deň je ich liečivá veľmi najväčšia! Buriny sa nesnažte zbaviť v dňoch pred Splnom, pretože by sa zase objavila, pokiaľ nezničíte aj ten posledný korienok.

Ubúdajúci Mesiac po Splne nám radí vysádzať, presádzať aj siať. Rastliny začínajú spotrebovávať energiu nahromadenú v pôde a veľmi sa im darí. Všetko, čo v tomto čase vysadíte, nemá tendenciu sa vyťahovať do výšky. To oceníte pri zelenine, ale neoceníte pri popínavých rastlinách. Tie preto vysádzajte pred Splnom. Teraz je vhodný čas na kosenie trávy, sušenie bylín, zber všetkého i likvidáciu buriny.

Záhradkárčenie podľa znamenia

Znamenie zverokruhu, ktorým Luna prechádza, pôsobí na vašu prácu na záhrade. Ovplyvňuje všetko energiami, ktoré vám činnosť buď veľmi uľahčujú, alebo naopak komplikujú. Konkrétne dni vašim rastlinám veľmi prospievajú a pri niektorých by ste ich mali nechať žiť vlastným životom.

• Mesiac v Rakovi, Škorpiónovi, alebo Rybáchje dobrý čas na sadbu, presádzanie a vrúbľovanie.
• Ak ste tieto dni zmeškali, môžete to napraviť, keď je Mesiac v Kozorožcovi, Býku a Panne. Mesiac v Kozorožcovi je tiež ten správny čas na stavanie a opravu plotov a záhonov.
• Mesiac v Baranovi, Blížencoch, Levovi, Strelcovi či Vodnárovi je optimálnou dobou na ničenie škodcov, orbu, a pletí.
• Keď je Mesiac v Baranovi, Levovi alebo Strelcovi, vrhnite sa na prerezávanie.
• A posledný Mesiac v Panne signalizuje, že je čas upratať a zorganizovať veci v kôlni.

Prajeme vám tie najkrajšie strávené dni v slnečnej záhradke plnej rozkvitajúcich rastlín, ktoré vám oddnes budú len a len ďakovať za tú najlepšiu starostlivosť!