Vytrvalý Kozorožec a zimný Slnovrat

Vo chvíli, keď sú dni najkratšie a noci najdlhšie, sa dostáva k vláde znamenie Kozorožca. Toto znamenie, patriace živlu Zeme, je ambiciózne a vytrvalé, ale zároveň aj uzavreté a niekedy trochu zachmúrené. Spoznajte, čo sa ukrýva v tajomnej duši Kozorožcov, do ktorej jej nositelia nedovolia nahliadnuť komukoľvek!

Zimný Slnovrat nastane dnes popoludní, 21. decembra 2021 v 17:00. Presne v tejto dobe sa Slnko na oblohe začne opäť “vracať” bližšie k nám, vychádza skôr a vyššie a zapadá neskôr. V rovnakej dobe sa Slnko presúva vo zverokruhu zo znamenia Strelca do Kozorožca, ktorý bude držať žezlo po najbližší jeden mesiac.

Vláda v znamení vytrvalosti

Aká je doba, keď vládne Kozorožec? Vonku zúri bezútešná zima, mráz a toto nehostinné prostredie nám dáva tušiť, že budeme potrebovať veľa sily a vytrvalosti, aby sme ho v šťastí a spokojnosti prestáli. Ešte horšie to bývalo kedysi, keď boli ľudia odkázaní len na zásoby a úrodu, ktoré si počas roka sami nazhromaždili. Tieto pocity sa odrážajú aj v duši ľudí, narodených v najhlbšej zime v znamení Kozorožca. Hviezdy a príroda im prepožičali húževnatosť, cieľavedomosť, praktickosť a odolnosť.

Pre Kozorožcov je veľmi dôležité, ako sú vnímaní v spoločnosti, majú rešpekt k autoritám a sami tajne snívajú o tom, že sa raz autoritou stanú. To sa u niektorých Kozorožcov prejavuje ako silné zameranie na kariéru a na postup po spoločenskom rebríčku, ale nemusí tomu byť vždy tak. Kozorožci však vždy túžia po dosiahnutí vnútornej sily, úcty, smerovaniu nahor, a sú schopní značné sebakontroly.

S tým súvisí aj ich uzavretosť. Takmer každý Kozorožec má okolo svojej duše pevnú šupku, ktorá môže pôsobiť veselo, ale pod ňou sa ukrýva vážna a zamyslená duša. Môžete mať pocit, že svojho známeho Kozorožca už dobre poznáte, ale pravdepodobne to tak vôbec nie je, pretože hlbiny svojej duše neukazuje každému a radí sa skôr medzi introvertov. Než sa Kozorožec odváža otvoriť, chce to čas, veľa času!

Čo na to hviezdy?

Kozorožcovi vládne planéta Saturn, ktorá značí vážnosť, autoritu i obmedzenia. Toto znamenie sa svojou racionalitou často stotožňuje s otcovským princípom, zatiaľ čo protiľahlý Rak so svojou veľkou citovosťou naopak s princípom materským.

Pre Kozorožcov zvyčajne nie je problémom obmedzovať sama seba, alebo to aspoň považujú za žiadúce. Ako zemské znamenie sú Kozorožci založení skôr prakticky, majú pozitívny vzťah k hmotným statkom a istotám a vedia efektívne uvažovať o materiálnych otázkach.

Znamenie má síce skôr vážnejšiu povahu, ale na druhej strane je oporou a pevným bodom, na ktorý sa dá spoľahnúť. A zaujímavé je, že väčšina Kozorožcov sa v mladosti chová skôr dospelo, aby potom s pribúdajúcim vekom dávali čoraz viac priestoru rôznym bláznivým nápadom. A to je sympatické!