Vodnár – znamenie rebelov a reformátorov

Slnko na svojej púti zverokruhom vstúpi dnes, vo štvrtok 20. januára o 3:39, do ďalšieho znamenia, ktorým je Vodnár. Každý, kto mal niekedy čo do činenia s nejakým Vodnárom, alebo sa v tomto znamení dokonca sám narodil, vie, že rozhodne nejde o obyčajných ľudí, ktorí by splývali so šedivým davom, práve naopak! Vodnári sú vždy niečím zvláštni, prekvapiví a tak trochu blázniví!

Je skutočne rebel?

Vodnár je znamením novátorov, idealistov a rebelov s pokrokovým myslením. Niekedy to pôsobí, ako keby už teraz žili v budúcnosti. Medzi ľuďmi svojej doby preto často bývajú nepochopení a až čas ukáže, aké prínosné boli ich nápady. Vodnári milujú slobodu a hlboko veria v spolupatričnosť medzi ľuďmi – priateľstvo je pre nich veľmi dôležité. Pre ľudí vo svojom okolí Vodnári neprestávajú byť zdrojom prekvapení. So svojimi netradičnými a trochu švihnutými nápadmi často porušujú zaužívané zvyklosti, vyšľapávajú nové cestičky a rúcajú predsudky. Niektorí ľudia z ich okolia si môžu pri tom ťukať na hlavu, ale pre mnoho iných sú zas Vodnári cenným zdrojom inšpirácie a nových podnetov.

Vodnár je znamením živlu vzduchu, to znamená, že títo ľudia sú orientovaní predovšetkým myšlienkovo ​​a racionálne. Baví ich veda a technika, radi sa vzdelávajú, skúmajú nové veci a diskutujú. Tešia ich, keď môžu svojimi myšlienkami a originálnymi nápadmi prispieť k dobru celého sveta a ľudstva – a práve to je ich najväčšou životnou ambíciou.

K znameniu Vodnára sa priraďuje tarotová karta Hviezda, ktorá symbolizuje nádej. Toto znamenie si vo svojom živote ide za pomyselnou žiarivou hviezdou, ktorá pre nich existuje niekde v budúcnosti a znamená lepší a spravodlivejší svet. Zaujímavé je, že Vodnári sa veľmi často zaujímajú o astrológiu, skúmanie nadprirodzených javov a bývajú v týchto oblastiach vďaka svojmu nekonvenčnému mysleniu úspešní.Všetko má aj svoje tienisté stránky

Vodnári majú obvykle toľko nápadov a ich myšlienky tak rýchlo lietajú od jednej k druhej, že sa im veľmi často nepodarí dokončiť to, čo začali. A tak za sebou mnohokrát nechávajú veľa rozrobených plánov, ktoré nikdy nedotiahnu do úspešného konca. Kľúčom k úspechu potom je ich schopnosť nadchnúť a inšpirovať pre svoje nápady aj ďalších ľudí, pretože sami všetko len ťažko môžu stihnúť. To však vďaka ich pokrokovosti a reformátorskému duchu nebýva vždy ľahké a ich okolie ich potom má skôr za bláznov a romanticky snívajúcich ľudí.

Vo vzťahoch bývajú Vodnári obvykle trochu zmätení. Akokoľvek je pre nich dôležitá spolupatričnosť, neradi sa vzdávajú svojej slobody. Každopádne si môžete byť istí, že s partnerom narodeným v tomto znamení sa nebudete nikdy nudiť. Vždy totiž bude mať v zálohe množstvo prekvapivých nápadov, čo spolu môžete podniknúť. Zvláštnou kapitolou potom je stretnutie dvoch Vodnárov – títo sa navzájom veľmi priťahujú a väčšinou majú tajomnú schopnosť hneď spoznať, že ten druhý je tiež Vodnár. Taká dvojica, či už sú to partneri alebo len priatelia, bude vo svojom okolí úplne neprehliadnuteľná vďaka svojim bláznivým kúskom!