Vodnár – rebel, ktorý je vždy o dva kroky napred

Vodnár je znamenie plné prekvapení! Verí v lepší svet a jeho bláznivé nápady nemajú konkurenciu. Slnko vstúpi DNES, 19. januára o 22:51, do Vodnára, čaká nás teda veselý mesiac a veľa zaujímavých zážitkov. Prečítajte si s nami, aký je Vodnár a čo nám prináša! Naviac vám prezradíme niečo o blížiacom sa tajomnom veku Vodnára!

Milovník slobody a vizionár


Poznáte vo svojom okolí nejakého Vodnára? Určite ho neprehliadnete!
Títo ľudia sú všetko, len nie konvenční. Sú trochu blázniví, veľmi idealistickí a stále plní nápadov, ktoré vás upútajú svojou originalitou. Idú proti prúdu a vždy robia veci inak ako väčšina.
Zaujímavé je, že pri tom všetkom majú pocit zodpovednosti za osud celého ľudstva. Za ich šialeným správaním sa totiž ukrývajú veľké myšlienky a sny, v ktorých chcú dobro pre každého človeka.

Keby sme mali Vodnára popísať čo najstručnejšie, ponúkajú sa tri slová: Sloboda, rovnosť, bratstvo.
Heslo Francúzskej revolúcie, ako si možno pamätáte z hodín dejepisu. Že to vtedy dopadlo zle? To síce áno, ale ideály sú to pekné, to musíte uznať!

Vodnár je znamenie živlu vzduchu, aj keď trochu metie menom.
Rovnako, ako pre ostatné vzdušné znamenia Blíženca a Váhy, sa aj on v živote zameriava predovšetkým na myšlienky a komunikáciu. Je to intelektuál, s ktorým sa dá dlho vášnivo debatovať. Keď s Vodnárom zájdete trochu hlbšie do rozhovoru, najskôr vám začne vysvetľovať, ako by mohol byť svet skvelým miestom, keby si ľudia dopriali slobodu a keby boli všetci priatelia.

Presne to je totiž jeho životným poslaním – šíriť vizionárske myšlienky budúcnosti a inšpirovať ľudí okolo seba. Obrázkový symbol Vodnára, ktorý rozlieva okolo seba životodarnú vodu, ho presne vystihuje!

Excentrický človek plný prekvapení

Znamenie Vodnára je pod vládou planéty Urán. Je to planéta rebelov, excentrikov, zmien a odvahy robiť veci inak. Vodnár kašle na systém a búra zavedené pravidlá v mene niečoho lepšieho. Odvaha a originalita planéty Urán ľuďom v znamení Vodnára rozhodne nechýba a rovnako tak je im však vlastné i uránska pojašenosť a rebelantstvo.

Vodnári sú ľudia, ktorí svoje okolie vedia poriadne prekvapiť. Ich nápady sú veľmi originálne, neprepojené konvenciami a často sa v nich ukrývajú skvelé riešenia.
Jeden problém však je v tom, že sú natoľko avantgardní, o toľko napred oproti svojej dobe, že ich ostatní skrátka nepochopia. Vodnári snívajú o lepšom svete pre všetkých ľudí, ktorý nastane, keď sa zbavíme zbytočných konvencií, ktoré nás spútavajú. Prinášajú svetu veľké myšlienky skôr, než by sa mohli reálne uskutočniť, a preto im niekedy zostáva len role vizionárskych „snívačov“. Ďalší problém je, že nie sú príliš praktickí.

Medzi slabšie stránky Vodnárov patrí nedoťahovanie vecí do konca, pretože medzitým uletia k novým nápadom. Hýria nimi natoľko, že vo svojom živote skrátka nestíhajú všetko uskutočniť, a už vôbec nie dokončiť. Najlepšie by im vyhovovalo nájsť pre svoje veľké plány rovnako nadšených spoločníkov, ale to sa nie vždy podarí. Myšlienka je pre nich dôležitejšia než materiálna stránka veci, ktorá ho až toľko nezaujíma.

Vodnár – slobodomyseľný aj v láske

Aký je Vodnár v láske a vzťahoch?
Nezabúdajte na jeho túžbu po slobode, rovnosti a bratstvu!
U partnera Vodnára rozhodne nebudete mať šancu, ak sa ho pokúsite nejakým spôsobom spútavať alebo sa nad neho vyvyšovať. Partner je pre neho v prvom rade skvelým a rovnocenným spoločníkom. Vodnári majú pochopenie aj pre voľnejšie a nekonvenčné formy vzťahu, vie svojmu partnerovi dopriať slobodu, a tiež ju sami potrebujú. Podmienkou, aby to fungovalo, však je, že si partneri musia dôverovať, byť úprimní a veriť vo vyššie ideály.

Keď sa v tomto prístupe k láske nájdete, bude vám Vodnár skvelým partnerom/kou. Zažijete spolu úžasné a neopakovateľné zážitky, aké len tak niekto nevymyslí, a zároveň je schopný vás podržať vo chvíľach nepohody. Nečakajte však od ženy Vodnárky, že sa stane usadenou ženou v domácnosti a od muža Vodnára, že bude jeho životným cieľom zarobiť dosť peňazí a kariérne rásť.
Vodnár vám môže ponúknuť iné a oveľa originálnejšie veci, takže by bola škoda takto obmedzovať jeho rozlet. Vzťah s Vodnárom je najlepšie založiť na spoločných záujmoch, ideáloch a myšlienkach, potom budete skvele fungovať.

Láska s Vodnárom je skrátka originálna, nekonvenčná a plná nápadov, rovnako ako on sám!