Vianočný tarotový horoskop

Viete, ako si najlepšie užiť vianočné sviatky a čo si osud pripravil práve pre vaše znamenie zverokruhu? Naše tarotové karty poznajú odpoveď!!!

Baran

Karta Veľkňažka vám otvára bránu k tajomnému, neviditeľnému svetu a pripomína vám, že Vianoce sú sviatky s hlbokým duchovným zmyslom. A práve tak ich budete tento rok prežívať, či už ste veriaci alebo nie. Veď vianočné sviatky sú zároveň symbolickým zrodením nového Slnka a nového roka. Prichádza čas nových začiatkov, do ktorého môžete vykročiť tou správnou nohou, keď sa budete vo svojom ďalšom živote rozhodovať s pomocou svojej intuície a pocitov. Keď sa tak obzriete za končiacim sa rokom, iste si uvedomíte, že hlava a rozum nepoznajú všetko a niektoré veci sa skrátka dejú z nejakej hlbšej príčiny, ktorá zostáva racionálnemu uvažovaniu utajenou. I keď sme si s covidom užili svoje, Vianoce pre vás i tento rok budú sviatkami plnými hĺbania, rozjímania a snáď tiež meditácie. Vďaka nim sa hlbšie prepojíte so svojím skutočným JA, s vlastnou dušou. 

Býk

Karta Kráľovná palíc ukazuje, že tohtoročné sviatky sa snažíte pripraviť vo veľkom štýle, ale zároveň si všetko zorganizovať tak, aby to pre vás nebolo príliš namáhavé a ušetrili ste sa stresu. A klobúk dolu, pretože sa vám to skutočne podarí presne podľa plánu! Do príprav úspešne zapojíte celú vašu rodinu, vrátane detí, a tak nebudete musieť byť vy tými, čo všetko robia a nič nestíhajú, ale skôr to budete organizovať a koordinovať. Všetko je to o sebavedomí, pretože keď si budete veriť, že to zvládnete, potom sa vám to nakoniec skutočne podarí. Musíte sa však naučiť vážiť si seba samého, čo tiež znamená dopriať si odpočinok vždy, keď ho potrebujete, a nezničiť si nervy kvôli detailom, ktoré nie sú dôležité. Potom si budete môcť Vianoce skutočne užiť a na rozdiel od iných rokov to konečne nebude stres, ale radosť.

Blíženci

Karta Páža mečov ukazuje, že pomaly ale isto nachádzate odvahu robiť si veci po svojom, tak ako sa vám to páči, či už je to v súlade so zvyklosťami a tradíciami, alebo nie. Občas je skrátka potreba priniesť nejaký ten svieži vánok v podobe nových nápadov, nemusíte stále sláviť sviatky tak, ako sa to vo vašej rodine robí už tridsať rokov – stále rovnako. Ale samozrejme, keď to spomeniete, budete mať spočiatku obavy, ako to ostatní prijmú, takže začnete nesmelo a postupne. Až keď zistíte, že aj vaši blízki sú priaznivo naklonení novinkám, sa odhodláte urobiť vo vašich vianočných plánoch trochu väčšiu revolúciu, než je len zmena v počte vianočných koláčov, ktoré pečiete. Za svoje nápady nemáte chuť nijak zvlášť bojovať a už vôbec nechcete vyvolávať konflikty. A o to viac vás poteší, keď sa to nakoniec ujme!   

Rak             

Karta Rytier mincí obracia vašu pozornosť k praktickým a materiálnym záležitostiam sviatkov, ktoré niekto, či chce alebo nechce, predsa musí obstarať. Nechcete svojich blízkych v žiadnom prípade sklamať, a tak urobíte všetko starostlivo podľa očakávania, aj keď si to bude vyžadovať značnú trpezlivosť a vytrvalosť. Pripraviť dokonalé sviatky s tou správnou atmosférou, to predsa nie je len tak! Budete ťahačom rodiny, a o to viac vás poteší rozžiarené oči nielen detí, ale celej vašej rodiny. Domov je pre vás, ako Raky, mimoriadne dôležitý, a tak si dáte naozaj záležať na tom, aby bolo všetko také, ako má byť – od slávnostného stolu, cez koláče a darčeky, až po slávnostnú výzdobu, skrátka všetko bude dokonalé! Na Štedrý deň si však aj vy konečne doprajete odpočinok a budete sa tešiť z tej krásy, ktorú sa vám podarilo vytvoriť, spoločne s ostatnými.      

Lev

Karta Hviezda je silnou kartou nádeje a inšpirácie, a presne v tomto duchu sa pre vás budú niesť tohtoročné vianočné sviatky. Prinesú vám novú motiváciu, nápady a smer, za ktorým si do budúcnosti chcete ísť, pretože pre vás bude mať hlboký zmysel. Voľné sviatočné dni sú skvelou príležitosťou k tomu, usporiadať si životné priority a pozrieť sa na veci s odstupom. Príjemným prekvapením pre vás bude, v ako pozitívnom svetle sa to všetko bude javiť. Možno, že vo všedných dňoch strácate zo svojej mysle veľké ciele, kvôli ktorým to všetko robíte, ale práve teraz pre vás budú viditeľnejšie a pri pohľade do budúcnosti uvidíte novú a veľkú nádej. Máte možnosť sa v nadchádzajúcom roku 2021 venovať veciam, ktoré vás skutočne bavia a napĺňajú, a už sa nemôžete dočkať toho, ako sa do týchto plánov a snov konečne pustíte!     

Panna

Karta Mesiac vás upozorňuje, že si v niečom vo svojom živote máte sklon robiť falošné ilúzie a stavať si vzdušné zámky, a práve o sviatkoch sa môže s veľkou šancou prejaviť, ako veľmi sa líši realita od vašich ružových snov. Nejde vôbec o to, že by sa vám v živote viedlo zle, práve naopak, nič zásadné vám chýbať nebude, len sa ukáže, že by možno nebolo od veci si trochu preusporiadať priority, a to predovšetkým vo vzťahoch. Uvedomíte si totiž, že sa príliš upínate na vzťahy s ľuďmi, pre ktorých nie ste až tak dôležití, zatiaľ čo naopak prehliadate tých, kto by mali vo vašom živote zastávať lepšie miesto. Sviatky budú dobrou príležitosťou si pripomenúť, že pevné vzťahy s najbližšími majú väčšiu hodnotu, než napríklad romantická, vášnivá ale krátkodobá láska. Skrátka prichádza čas vrátiť sa nohami na zem a naučiť sa vážiť si toho, čo je naozaj dôležité, a to namiesto veľkých sľubov a falošných nádejí.      

Váhy

Karta Šesť pohárov vám prináša nádherné sviatky, presne ako z romantických čias vášho detstva či mladosti, na ktoré veľmi radi spomínate. Teraz sa vám podarí úspešne oživiť túto príjemnú nostalgickú atmosféru. Pomocou drobných detailov si opäť pripomeniete to, čo pre vás vianočné sviatky kedysi dávno znamenali, a opäť prežijete niečo, čo vám už dlho chýbalo. Bude to taká milá súhra priaznivých okolností, vy sami ani nemusíte nič plánovať, ale napríklad nejaký darček alebo pozvanie bude mať pre vás oveľa hlbší význam, pretože vám pripomenie staré spomienky. Sviatky pre vás budú veľmi krásne a príjemné, a okrem jedinečnej atmosféry si vychutnáte aj ničím nerušený odpočinok a milú spoločnosť vašich najbližších. Budete radi, že sa môžete opäť stretnúť a že na seba máte dostatok času, takže si môžete porozprávať o všetkom, čo sa za posledný rušný covidový rok vo vašich životoch odohralo.  

Škorpión

Karta Tri meče hovorí o nejakom sklamaní a o zranených citoch. V skutočnosti to však nebude zďaleka tak čierne, ako to bude na prvý pohľad pôsobiť vo vašich myšlienkach. Zrejme máte od vianočných sviatkov veľké očakávania, a je veľmi ťažká úloha je naplniť. Preto sa najskôr dočkáte toho, že veci sa skrátka nebudú vyvíjať tak celkom podľa vašich predstáv. Máte však sklon si z toho robiť možno až príliš ďalekosiahle a pesimistické závery. Možno vám niekto z blízkych ľudí zabudne zavolať a vy už si vo svojich myšlienkach budete maľovať tie najčernejšie scenáre, možno o tom, ako sa na vás úplne vykašlal alebo ako veľmi je neúprimný. Skutočnosť je však omnoho prozaickejšia a pokojnejšia. Nie je potrebné si zbytočne robiť hlavu s vecami, ktoré nevyjdú na výbornú, a už vôbec sa o nich nesnažte príliš premýšľať. Ľudia vás majú radi a záleží im na vás, len jednoducho majú veľa svojich vlastných starostí, hlavne o sviatkoch.    

Strelec

Karta Rytier pohárov ukazuje, že sa veľmi snažíte o to, aby boli vzťahy vo vašej rodine a blízkom okruhu ľudí o sviatkoch čo najpríjemnejšie, harmonické, pokojné a láskyplné. Ste ochotní kvôli tomu urobiť nejeden kompromis – otvárate svoje srdce a dušu dokonca aj tým príbuzným, o ktorých si inak myslíte svoje. Klobúk dole, pretože to chce naozaj veľkú energiu a pre dobré vzťahy vo vašom okolí toho tento rok urobíte skutočne veľa. Uvedomujete si, že dávať je oveľa dôležitejšie ako dostávať, a že to zďaleka neplatí len pre vianočné darčeky, ale pre úplne všetko v živote – i v medziľudských vzťahoch. A tak si dáte predsavzatie, podľa ktorého sa začnete tiež správať. Možno, že inokedy sú pre vás, ako pre divokého Strelca, na prvom mieste vaše záľuby a koníčky, ale teraz sa na ich miesto dostanú ľudia a vzťahy s nimi. Veď presne o tom vianočné sviatky tiež sú!   

Kozorožec

Karta Rytier palíc naznačuje, že sviatky tento rok beriete predovšetkým ako príležitosť konečne sa pustiť do nových aktivít, na ktoré sa už dlho tešíte, ale nebol na to čas. Či už sa jedná o čokoľvek z vašich koníčkov, o akciu s priateľmi alebo pokojne aj o nejaký nový podnikateľský plán, máte v úmysle využiť sviatočné chvíle voľna práve týmto činorodým spôsobom. Vaša rodina však na to bude zrejme mať iný názor a budete proti nim musieť svoj vlastný čas predsa len trochu brániť, inak ho zabijete na nekonečných a nudných rodinných stretnutiach. Ale odhodlanie robiť si veci po svojom, nech to stojí, čo to stojí, vám rozhodne nechýba! Len si dávajte pozor, nech to nepreženiete, pretože by bolo škoda si kaziť sviatky zbytočnými hádkami a spory. Nejakým tým kompromisom, v záujme pokoja v rodine, sa asi nevyhnete, ale nebojte sa, stále vám ešte ostane čas na tie veci, ktoré sú na prvom mieste hlavne pre vás!      

Vodnár

Karta Dve mince je poslom zmeny, ako iste dobre viete, ale zmena je predsa život! Tohtoročné sviatky teda budú iné ako tie predchádzajúce, a to nie len kvôli covidu, ale nebudete sa držať žiadnych starých tradícií, ale budete robiť veci tak, ako je to pre vás praktické, príjemné a ako vám to vyhovuje. Zmeny sa budú týkať predovšetkým materiálnych záležitostí, ktoré sa skrátka konečne raz zorganizujete inak a lepšie. Prekvapenie k vám však príde aj z vonku, v podobe noviniek a zaujímavých správ. A bude to niečo, čo by ste najskôr vôbec nečakali, skrátka poriadne prekvapenie, ktoré bude mať dlhodobé dôsledky a ktoré vás rozhodne poteší! Budete si však musieť zvyknúť, že váš každodenný stereotyp sa bude v najbližšej dobe meniť a v novom roku už veci nebudú také ako predtým, jednoducho vaša šanca pre nový začiatok! Budete to brať ako skvelú príležitosť, ako zlepšiť svoj život a urobiť ho zaujímavejším!     

Ryby

Karta Štyri poháre prezrádza, že vo vašom srdci je nejaký smútok a ľútosť, čo súvisí s tým, že nie všetko vychádza podľa vašich plánov a túžob. Tohtoročné vianočné sviatky sú pre vás predsa len tak trochu kompromis a nie je to presne to pravé orechové, čo ste si vysnívali. Okolnosti vám to skrátka neumožnili inak, ale to neznamená, že by vás to nemrzelo. Stále budete mať sklony si vo svojej hlave prehrávať scenáre typu – čoby keby, a u toho takmer zabudnete na všetko to pekné, čo máte a čo zostáva bez zmeny. Toľko budete premýšľať nad tým, čo nevychádza, až prehliadnete, že máte okolo seba skvelých ľudí, že môžete sviatky tráviť na krásnom mieste, kde sa cítite dobre, a že je všetko dôležité vo vašom živote v poriadku. Skúste odhodiť pesimizmus, negatívne myšlienky a potom si budete môcť tieto sviatky zo srdca užiť!