Vianočné čarovanie

Na magickú moc Vianoc ľudia spoliehajú odpradávna. Počas najtajomnejšej noci roka sa dá vyveštiť budúcnosť, privolať láska aj zabezpečiť peniaze. O Štedrom večere sa plnia všetky želania!Zamerané na budúcnosť

Svoj osud môžete uvidieť vo vodnej hladine. Ak nechcete vysekávať dieru do ľadu v zamrznutom rybníku, postačí vám pohár naplnený vodou. S úderom polnočných zvonov uvidíte obrazy najdôležitejších udalosti doterajšieho života, počas posledného úderu zbadáte obraz budúcnosti.

O Štedrom dni spolu podľa povestí domáce zvieratá hovoria ľudskou rečou o budúcich udalostiach. Pozor, kto je počuje, nesmie to nikomu povedať, do roka by totiž zomrel!

Veštby lásky

Ak sa chcete dozvedieť meno a povolanie budúceho partnera/partnerky, vyjdite ráno na Hod Boží pred dom. Prvej osoby opačného pohlavia sa spýtajte na meno a povolanie, rovnaké meno a povolanie bude mať totiž váš budúci partner.

Lásku vytúženého objektu získate tak, že mu o Štedrom večere dáte pod vankúš hrebeň so svojimi vlasmi a prstienok. Keď na ňom zaspí, jeho prvá myšlienka po prebudení bude patriť vám.

Ako oklamať smrť

Pri stole má sedieť párny počet ľudí, nepárneho by si odviedla smrť! Pokiaľ je vás doma nepárny počet, nezúfajte. Oklamať Kmotričku smrť môžete tanierom prestretým navyše. Nohy stola by mal obopínať reťaz, ktorý má zabezpečiť súdržnosť rodiny. Obtočený povraz zase chráni pred zlodejmi.

Stretnite sa škrupinky

Snáď najobľúbenejšou štedrovečernou zábavou je púšťanie lodičiek. Lodičku by si mal každý vyrobiť sám, postačí na to škrupina a malá sviečka. Jedna lodička sa vždy rovná jednej veštbe. V otázkach sa medze nekladú, len ju klaďte ešte pred vyplávaním. Ak lodička zostane pri brehu, nečakajú vás žiadne zmeny. Keď sa okamžite potopí, znamená to márnu snahu. Pokiaľ ale dopláva k opačnému brehu, želanie sa splní. Pokiaľ pláva vo dvojici s inou lodičkou, ukazujete to na silný vzťah.

Zaistite si hojnosť

Dostatok peňazí si zabezpečíte tak, keď dáte pod taniere na štedrovečernom stole mincu alebo rybie šupiny. Môžete na kraj stola položiť aj peňaženku, aby bola po celý rok plná. Zvyšky od večere je najlepšie zakopať na záhrade, aby mali stromy veľa ovocia. V žiadnom prípade nezabúdajte, že z vianočnej hostiny majú ochutnať aj domáce zvieratá!

Dnes už majú vianočné kúzla skôr charakter spoločenskej zábavy, napriek tomu veríme, že si vyveštíte samé dobré veci, ktoré sa vám i splnia!