Veľký vianočný tarokový horoskop 2023

Čo vás čaká tento rok počas vianočných sviatkov? Ktoré znamenia budú miláčikmi Šťastenami a komu naopak hrozia problémy? Tarokové karty vám to prezradia!

Baran
Karta Eso mincí
vám sľubuje veľkú hojnosť a dostatok finančných prostriedkov, milí Barani! Môžete si teda smelo dopriať bohatého Ježiška, pretože si to konečne môžete dovoliť. Budete mať to šťastie, že si nemusíte príliš strážiť výdavky a môžete si dopriať čokoľvek, po čom len túžite, pretože sa objavia nečakané zisky a zdroje peňazí. A presne to počas sviatkov potrebuje každý, tak sa tým radšej veľmi nechváľte, nech vám vaše okolie zbytočne nezávidí! Inak však bude štedrosť vašou silnou stránkou a bude vám robiť radosť obdarovávať ľudí, ktorých máte radi, pokojne aj bohato a veľkoryso! Budete si totiž uvedomovať, aké veľké máte šťastie, takže si považujete priamo za povinnosť sa oň podeliť aj s ostatnými. A to je skvelé! Tak si teda užite naplno ničím nerušené sviatky v dobrej nálade a vychutnajte si tie chvíle, keď si môžete dopriať dostatok všetkého, čo ku sviatkom patrí, a nerobiť si žiadne starosti s počítaním peňazí!

Býk
Karta Šesť mečov
vám pripomína, ako veľmi je dôležité držať s vašimi blízkymi pohromade a pomáhať si navzájom. Keď sa vykašlete na zbytočné spory a namiesto toho budete svojim najbližším pomáhať v ťažkostiach, budú aj vianočné sviatky hneď vyzerať úplne inak, milé Býky! Veď to predsa nie je o tom raz v roku si spoločne sadnúť a robiť, ako si skvele rozumiete, ale že to isté by malo byť pravidlom každý deň. Tiež vy teraz spoznáte, na koho z vášho rodinného kruhu sa môžete skutočne spoľahnúť a kto je ochotný vám kedykoľvek pomôcť. Dôležité však je tiež to, aby ste našli aspoň trochu spoločnú reč a spoločný pohľad na svet, nech sa cítite byť na jednej lodi a máte spoločný smer. O tom budú tohtoročné sviatky, že nájdete úplne nové rozmery vzťahov s blízkymi a posilníte váš vzájomný súlad, spolupatričnosť a ochotu si pomáhať. Máte sa na čo tešiť, ale mali by ste pre to niečo urobiť, nech vaša rodina a priatelia vedia, že s vami môžu počítať!

Blíženci
Karta Miernosť
vám sľubuje pokojné a pohodové zimné sviatky, milí Blíženci. Nebudete sa nikam ponáhľať ani nič príliš riešiť a doprajete si pomalšie životné tempo, aby ste si konečne oddýchli od stresu. Aj v rodinných vzťahoch zavládne harmónia a príjemná atmosféra. Je čas prestať sa zaoberať nezhodami a problémami a namiesto toho si len tak užívať krásny čas v kruhu blízkych ľudí. Pokiaľ náhodou niečo nebude vychádzať podľa vašich plánov, skúste si s tým nerobiť príliš hlavu. Sú predsa aj dôležitejšie veci, než aby bolo všetko na Štedrý deň bezchybne nachystané. Hlavne nech sa vám podarí odolať nervozite a stresu. Potom vás čaká počas sviatkov množstvo krásnych prekvapení, a nielen v balíčkoch pod stromčekom, ale hlavne v podobe krásnych a nezabudnuteľných zážitkov a kúzelnej vianočnej atmosféry! Tak si to užite vo svojom vlastnom tempe, k ničomu sa nenúťte a nerobte si stresy kvôli zbytočnostiam!

Rak
Karta Voz
prezrádza, že aj keď ste si na seba nabrali veľa úloh, ktoré chcete pred sviatkami stihnúť, podarí sa vám to ukočírovať a dosiahnuť víťazný cieľ! Ako Raky si veľa zakladáte na domácnosti a rodinnej pohode, takže je pre vás veľmi dôležité, aby bolo všetko nachystané bezchybne a vytvorili ste pre svojich blízkych to pravé vianočné kúzlo so všetkým čo k tomu patrí! To však znamená skutočne veľa práce, ktorá bude v prvom rade na vás. Keď si však všetko starostlivo rozvrhnete a dáte si pozor, nech sa príliš nezaseknete pri nejakej čiastkovej úlohe, podarí sa vám zorganizovať to tak, že všetko krásne klapne. A vďaka tomu si vyslúžite pochvaly a komplimenty ako od rodiny, tak od návštev. A samozrejme, ďalšia kapitola je ako to celé skĺbiť s pracovnými povinnosťami, ale to určite bez problémov zvládnete. Len to chce mať veci pod kontrolou, držať sa svojich plánov a nenechať sa ničím vyviesť z rovnováhy!
Lev
Karta Blázon
vám prináša radosť a bezstarostnosť, milé Levy, takže tohtoročné sviatky pre vás budú naozaj veselé a plné potešenia! Posolstvo Blázna je nebrať veci príliš vážne, zahodiť starosti a konvencie a skrátka sa radovať zo života naplno! Takže vás bude lákať vykašľať sa na všetky predvianočné úlohy a povinnosti a robiť veci jednoducho tak, aby ste z nich mali skutočnú radosť. Môžete si to predsa dopriať! Tak prečo to neskúsiť? Blázon vás nabáda k skúšaniu nových vecí, experimentovaniu a vyhľadávaniu zaujímavých zážitkov. Je ideálny čas skúsiť robiť počas sviatkov veci inak, než velí tradície, treba si namiesto rodinnej večere urobiť výlet alebo odísť na dovolenku do tepla. Alebo aspoň namiesto obligátneho kapra uvariť pre zmenu niečo úplne iné, čo napríklad vám a vašej rodine chutí viac. Nikde predsa nie je napísané, že všetci musia oslavovať sviatky podľa nalinkovaných pravidiel, takže pokojne môžete porušiť všetky tradície a skúsiť niečo úplne nové. Hlavne nebrať veci príliš vážne!

Panna
Karta Sedem pohárov
vám ukazuje toľko možností, čo by ste na sviatky mohli pripraviť a podniknúť, až sa vám z toho môže zatočiť hlava a nebudete vedieť, do čoho sa pustiť skôr! A pretože ako Panny, keď už niečo robíte, musí to byť perfektné, iste čoskoro pochopíte, že nemáte šancu uskutočniť všetko, čo vás napadne. Ale predsa len sa vám s tým ťažko bude zmierovať, takže sa najskôr začnete naháňať za oveľa viac rôznymi vecami, ktoré skrátka nie je šanca stihnúť, a možno to ani nie je potrebné. Ale čo robiť, keď to všetko vyzerá tak lákavo a Vianoce sú len raz v roku? Nie je to nijako zložité, stačí sa nad každou záležitosťou, nápadom a plánom poriadne zamyslieť a uvedomiť si, že nie je všetko zlato, čo sa trblieta. Kdečo môže na stránkach časopisov vyzerať veľmi lákavo a neodolateľne, ale vo vašej domácnosti by to zďaleka taký bombastický efekt nemalo. Radšej si vyberte len niečo, čo sa vám najviac páči, a nabudúce zas vyskúšate niečo iné!Váhy
Karta Štyri mince
prezrádza, že sa vám pred sviatkami nechce do zbytočných výdavkov, milé Váhy. Budete si veľmi strážiť financie a rozpočet, pretože by ste neradi ohrozili svoju finančnú stabilitu len kvôli darčekom a jednému večeru. To je dobre, že ste opatrní a nejdete cez svoje možnosti, predídete tak množstvu zbytočných problémov a krásne sviatky to nijako neohrozí – veď kúzlo Vianoc je predsa v niečom úplne inom, než koľko za nich miniete peňazí. Chvíľami však budete brať šetrenie až príliš kŕčovito a budete si z toho robiť oveľa väčšie starosti, než by stálo za to. Nič nie je potrebné preháňať a určite vás nezruinuje, keď doprajete vašej rodine o niečo viac sladkostí, než ste pôvodne chceli kupovať, alebo keď dokúpite pár kúskov výzdoby navyše k tej, čo vám zostala z vlaňajška. Dôležité je, že máte v mysli nastavenia zbytočne neutrácať, a to bude stačiť. Potom už sa môžete trošku uvoľniť a nepremýšľať nad každou jednou platbou, či to nemohlo byť napríklad o desať korún lacnejšie!

Škorpión
Karta Mesiac
naznačuje, že máte teraz trochu sklon podliehať ilúziám, stavať si vzdušné zámky a prepadávať smutné nálade, milé Škorpióny. Vianoce sú čas, ktorý často vytiahne na povrch zasunuté emócie napríklad z medziľudských a rodinných vzťahov, staré sklamania alebo nenaplnené sny. Môže sa teda stať, že predvianočná atmosféra vás trochu zasmúti a namiesto toho, aby vám pripomenula napríklad krásne zážitky z detstva, sa vám v pamäti vybaví skôr nejaké minulé neúspechy a trápenia. Možno z rodinných vzťahov, z nejakého rozchodu, z toho, že sa v niečom vaše očakávania od života zatiaľ nenaplnili, a tak ďalej. A to nie je nič príjemné. Ak si všimnete, že počúvanie kolied, predvianočná nálada alebo napríklad prechádzka na vianočných trhoch vám oživujú v srdci niečo chmúrne, potom najlepšie bude nevyhľadávať to a vyhýbať sa takýmto situáciám. Nebojte sa, ono to nebude takto navždy a možno už čoskoro budete mať z vianočnej výzdoby, rozprávok a kolied opäť dobrú a veselú náladu!

Strelec
Karta Desať mincí
vám veštia zimné sviatky plne hojnosti, pokoja a pohody, milí Strelci! Po materiálnej a finančnej stránke na tom budete výborne ak spokojnosti vám nebude nič chýbať. Môžete si dovoliť bohatého Ježiška a množstvo dobrôt na vianočnom stole. Takže vám nič nebude chýbať na to, aby ste si užili nádherné sviatky a vytvorili pre vašu rodinu tú pravú vianočnú atmosféru. Budete si užívať krásnu zimnú atmosféru a voľné sviatočné dni, ale predsa len nejaký malinký háčik tam môže byť. Ako Strelci ste totiž od prírody dobrodružnej povahy, a ruku na srdce, nie ste si úplne istí, či vás sviatočný pokoj a nič nerobenie zas tak úplne uspokojuje. Síce si viete užiť aj gaučovú kultúru, ale možno sa pristihnete pri tom, ako si čítate na nejakom blogu o vianočnej dobrodružnej dovolenke na nejakých exotických ostrovoch alebo napríklad o zimnom horskom výstupe. A musíte si priznať, že by možno nebol zlý nápad investovať namiesto dvadsiatich druhov cukroviniek radšej do takých zážitkov!

Kozorožec
Karta Diabol znamená pokušenie, milí Kozorožci, tak akú podobu bude mať počas vašich tohtoročných Vianoc? Tarot vás hlasom Diabla upozorňuje na to, že teraz môžete celkom ľahko podľahnúť nejakým nerestom, ktoré vás neskôr budú mrzieť. Nie že by išlo o niečo zas tak dôležité, ale držať po sviatkoch prísnu diétu či už preto, že ste nabrali hrozne veľa kíl alebo ste si rozhodili trávenie, tiež nestojí za to. A čo potom vaša peňaženka, tá bude tiež ťažko odolávať kadejakým nástrahám v podobe zdanlivo výhodných nákupov a jedinečných príležitostí. Vlna vianočných pokušení bude silná, ale nedovoľte jej, nech vás úplne zmetie! Samozrejme si môžete dopriať, ale pozor, nech sa tým nenecháte príliš ovládnuť a nepreženiete to. Samostatnou kapitolou je potom alkohol, na ten tiež pozor. A ešte jedno pokušenie sa môže dostaviť a skomplikovať vám život, a to je erotika a milostné romániky. Skrátka si dajte pozor, nech vás neovládnu vášne a chtíč, či už v akejkoľvek podobe, od sladkostí, cez nezriadené nákupy až po sex!

Vodnár
Karta Svet
vám prináša veľmi krásne vyhliadky, milí Vodnári! Tieto Vianoce pre vás budú mať v živote oveľa hlbší význam ako len pár príjemných dní naplnených odpočinkom a kúzelnou atmosférou. Tarotová karta Svet totiž prezrádza, že v tejto dobe úspešne uzatvárate jednu kapitolu svojho života a otvárajú sa vám nové možnosti a nové začiatky. Pravdepodobne je pre vás koniec tohto kalendárneho roka dôležitým medzníkom, kedy uzatvárate nejaký projekt alebo životné obdobie, a od začiatku budúceho roka vás čakajú nejaké príjemné zmeny a novinky, či už v pracovnom alebo osobnom živote. Takže z vianočných sviatkov si môžete urobiť svoju malú osobnú oslavu dosiahnutých úspechov a dokončenie jedného životného obdobia. Budete teda mať o dôvod viac na oslavu! Zároveň vianočné spomalenie a stíšenie je skvelá príležitosť premietnuť si v myšlienkach dôležité momenty v živote, zaspomínať na príjemné zážitky, a zároveň tiež plánovať to, na čo sa do budúcna už tešíte!

Ryby
Karta Sedem mincí
ukazuje, že s prípravou krásnej vianočnej atmosféry si zrejme dávate veľa práce a venujete tomu značnú energiu a úsilie, milé Ryby. Občas vás to už bude unavovať alebo stresovať, ale nechýba vám vytrvalosť a odhodlanie. Robíte to totiž hlavne kvôli deťom, a to je veľká investícia do budúcnosti, aby mali na zimné sviatky v detstve rovnako krásne spomienky ako máte vy – alebo možno radšej oveľa krajšie, než máte vy sami! A tak si dáte prácu s vytváraním tej pravej kúzelnej vianočnej atmosféry, čo nie je len otázka peňazí, ale hlavne času a množstva driny. Dlhé hodiny pečenia cukroviniek, jedinečné vlastnoručne vyrobené darčeky, nápaditá vianočná výzdoba, to všetko vám dá zabrať, hlavne ak chcete, aby to pre vašu rodinu bolo prekvapenie! Ale bude vás to baviť, pretože veríte tomu, že to má zmysel, a radosť v očiach vašich milovaných, hlavne tých detských, bude určite nezabudnuteľný pohľad, ktorý bude stáť za to!