Veľkonočný tarotový horoskop

Ako si tento rok užijete veľkonočné sviatky? Tarotové karty vedia, čo vás čaká a na čo sa musíte pripraviť – podľa vášho znamenia!

Baran

Karta Eso pohárov je naozaj nádherná a veští vám veľa lásky, radosti a spolupatričnosti s ľuďmi, ktorých máte radi. Vaše sviatky možno budú len v úzkom kruhu, ale o to viac si budete dávať najavo, ako veľmi vám na sebe navzájom záleží, a to je skvelé – niečo také vám už dávno chýbalo. A predstavte si, že pre niektorých Baranov si osud pripravil ešte väčšie prekvapenie! Práve táto Veľká noc je totiž časom, kedy môžete stretnúť svoju veľkú vysnívanú lásku, alebo možno s prekvapením zistiť, že je to niekto, koho už dávno poznáte, ale rozumiete si viac, ako ste si mysleli! Rodinné a manželské vzťahy sa ponesú v znamení pohody, lásky a spokojnosti, môžete sa tešiť na príjemný pokoj a žiadne spory a ani hádky vám našťastie nehrozia. Je dôležité dať vedieť najbližšiemu okoliu najavo svoje city a pocity, čo chce niekedy trošku sa uvoľniť a odhodiť zbytočné obavy! Skúsite to?

Býk

Karta Desať mečov prezrádza, že sviatky vám robia oveľa väčšie vrásky na čele, než by bolo na mieste. Je otázka, prečo si vlastne robíte takú hlavu s tým, ako veci dopadnú, a máte čierne myšlienky, čo všetko by sa mohlo pokaziť a dopadnúť zle. Chce to spýtať sa sami seba, čo vám vlastne naháňa obavy, pretože všetko bude iste v poriadku aj v prípade, že nestihnete všetky domáce práce, no a stretnutie s menej obľúbenými príbuznými tiež nie je dôvodom sa obávať – budú v pohode viac, než si myslíte. Niekedy je pre vás ťažké zahnať pesimistické myšlienky, ale práve to všetko premýšľanie – čoby keby – k nim neomylne vedie. Skúste miesto priživovania si negatívnej nálady radšej rozvíjať svoju pozitívnu náladu! Uvoľnite sa napríklad na prechádzke, stretnite sa s niekým z priateľov, vyrozprávajte sa zo svojich čiernych myšlienok niekomu blízkemu a nakoniec budete príjemne prekvapení, že vlastne žiadny vážny problém nikde nie je!        

Blíženci

Karta Tri palice prezrádza, že sa cítite byť pripravení podniknúť niečo nové, pustiť sa do nových plánov, a tešíte sa, až na to bude konečne čas. A práve do veľkonočných sviatkov môžete v tomto smere vkladať svoje nádeje, a najradšej budete, keď sa vám podarí prežiť je čo najaktívnejšie a tvorivo. O žiadny veľký odpočinok teraz nemáte príliš záujem, pretože vo vašej hlave sa rodia nové myšlienky a nápady, a už sa nemôžete dočkať! Aj keby to znamenalo, že sa o sviatkoch príliš nevyspíte, svoje nápady, či už tvorivé, športové alebo napríklad podnikateľské, skrátka musíte uskutočniť! Bude vás to baviť, aj keď niektorí rodinní príslušníci by určite viac ocenili, keby ste s nimi sedeli na gauči pri televízii. Ale verte tomu, že aj oni nakoniec ocenia to, s čím sa im potom budete môcť pochváliť! Nejde však zďaleka len o krátkodobé plány, v hlave toho máte oveľa viac a počítate s pokračovaním i do budúcnosti! O tom však radšej zatiaľ nebudete príliš hovoriť!    

Rak             

Karta Eso mincí vám veští jarné sviatky v znamení hojnosti a dostatku! To je skvelá správa – vôbec by ste totiž nečakali, že budete môcť finančne nejako rozhadzovať, ale čaká vás milé prekvapenie na poslednú chvíľu a dočkáte sa nejakého toho zisku navyše! Bude krásne osláviť sviatky vo veľkom štýle a rozmaznávať nielen sami seba, ale tiež vašich blízkych. Veď pre vás Rakov je mimoriadne dôležité môcť všetko pekné v živote zdieľať s vašou rodinou, bez toho by sa vám to nepočítalo! A tak budete k ľuďom, ktorých máte radi, rovnako veľkorysí, ako bude Šťastena veľkorysá k vám! Len nezabudnite, že náhle prilepšenie neznamená dôvod to hneď všetko rozhádzať! Myslite na to, že aj do ďalších mesiacov sa vám bude hodiť nejaká tá koruna navyše! Namiesto jednej luxusnej večere bude možno lepšie podarovať sami sebe potrebné, nové kuchynské náčinie, ktoré vám vydrží! Alebo niečo iné, o čom už dlho premýšľate. Ale v prvom rade si doprajte pokoj a užite sviatky v pohode a bez stresu!       

Lev

Karta Päť pohárov ukazuje, že ak vám niečo môže pokaziť peknú sviatočnú atmosféru, potom je to jedine pesimizmus. Ubrániť sa negatívnemu mysleniu nie je vždy jednoduché, a tak sa do vašej duše môžu votrieť čierne myšlienky. Bude to súvisieť s tým, že ste sami na seba veľmi nároční, a radi by ste, aby všetko dopadlo perfektne, čo však samozrejme nejde. Bohužiaľ však budete mať sklon dávať to za vinu sebe a vyčítať si, že ste to alebo ono mohli urobiť lepšie. Najviac sa to bude týkať vzťahov, pretože to je tiež najkomplikovanejšie téma, kde možno aj pri najlepšej vôli niečo pokaziť zle volenými slovami, a niečo také vás bude mrzieť viac, než by malo. Je potrebné si uvedomiť, že jeden napätý večer, alebo dočasná tichá domácnosť, ešte neznamená koniec všetkého a čoskoro všetky takéto búrky prejdú. Nevadí, že sviatky možno nebudú perfektné, dôležité je, že vaše vzťahy z blízkymi tým do budúcnosti nijako neutrpí, a naopak sa možno skôr posunú dopredu.  

Panna

Karta Šesť mečov ukazuje, že je pre vás veľmi dôležité mať okolo seba spojencov, s ktorými ste na rovnakej vlne, a tak sa môžete navzájom lepšie podporovať a pomáhať si. Či už je to niekto z rodiny alebo z priateľov, na prvom mieste pre vás budú práve títo ľudia, na ktoré sa môžete vo všetkých ohľadoch úplne spoľahnúť a dôverovať im. Povrchné vzťahy, ktoré udržujete len vďaka poriadnej dávke diplomacie, sú proti tomu úplné nič, a podľa toho si tiež budete vyberať, s kým tohtoročné jarné sviatky prežijete. Nebude to totiž len o oslavovaní, ale tiež o upevnení kontaktov a hlavne o nejakých spoločných nápadoch, ktoré chcete zrealizovať a potrebujete ich prediskutovať. Keď to bude vo vašich silách, potom ľuďom, ktorých máte radi a spolucítite s nimi v pohľade na svet, kedykoľvek s čímkoľvek pomôžete, aj na úkor vášho vlastného času a plánov. A tak je to dobre, pretože aj keď dávate svoju pomoc nezištne, máte dobrý pocit z toho, že v prípade potreby vám ju druhá strana určite oplatí!         

Váhy

Karta Cisár ukazuje, že cez sviatky bude vo vašej rodine niekto vládnuť pevnou rukou a nebude príliš pripúšťať kompromisy. Toto nie je práve váš štýl, ako Váhy komunikujete predsa len trochu miernejšie a nemáte potrebu nikomu rozkazovať, takže vy týmto vodcom vyžadujúcim poslušnosť asi najskôr nebudete! Rovnako tak vám ale nevyhovuje, keď sa niekto snaží rozkazovať vám, a oveľa radšej aj by ste mali uvoľnenú a pohodovú atmosféru, než všetko až príliš dokonale zorganizované a riadené. Najskôr vám ale pre pokoj v domácnosti nezostane nič lepšie, než sa skrátka prispôsobiť a nevyvolávať konflikty. Nech si manžel, manželka, tatko, mamka, babička alebo dedo majú po svojom, keď si myslia, že sviatky skrátka musia vyzerať presne takto a nijak inak. Vy si svoj pokoj nájdete a nakoniec budú všetci spokojní. Bude to síce trošku výzva pre vašu trpezlivosť, ale v tomto prípade sa to rozhodne oplatí.   

Škorpión

Karta Deväť palíc naznačuje, že máte o prežitie jarných sviatkov trochu inú predstavu, ako zvyšok vášho rodinného kruhu, ale pretože ste jediní, tak budete ťahať za kratší koniec a nikoho len tak ľahko nepresvedčíte. Asi bude lepšie sa o to ani nepokúšať, len by ste sa unavili zbytočným argumentovaním. A nezabúdajte, že do niektorých vecí, ktoré by ste radi presadili, ale nepodarí sa to, sa predsa môžete pokojne pustiť aj sami na vlastnú päsť. To bude najlepší nápad, pretože sa vyhnete hroziacim konfliktom a zároveň si splníte to, čo túžite urobiť. Nie je to síce vôbec príjemné byť ten jediný človek, ktorý má na veci iný názor, a ide v rodine alebo kolektíve proti prúdu, ale určite sa cez to nakoniec prenesiete. A samozrejme vám tiež zostáva možnosť jednoducho sa prispôsobiť väčšine, ale možno vás potom bude trochu mrzieť, že ste neuskutočnili svoje nápady, keď bol na to čas. Voľba je nakoniec len na vás!   

Strelec

Karta Viselec (Obesenec) ukazuje, že z toho, ako sa stále nič okolo vás nedeje, a udalosti viaznu, už začínate byť trochu otrávení a nudíte sa. Už príliš dlho je na váš vkus všetko zaseknuté na mŕtvom bode a pomaly vám dochádza trpezlivosť. Ale nič sa nedá robiť, teraz cez sviatky sa žiadnych noviniek ešte nedočkáte a všetko zostane po starom a bez pohybu. Vašou úlohou však je pochopiť, čo vám to má ukázať a čo sa z toho môžete naučiť. Obdobie pasivity a nečinnosti, aj keď vynútenej situácií, môže byť zároveň veľkou príležitosťou k duchovnému rastu. Ruku na srdce, koľko času si nachádzate napríklad na čítanie kníh, meditáciu, učenie sa nových vecí, možno i zdokonaľovanie jazykových znalostí a podobne? Toto všetko môžete robiť a jediné, čo k tomu potrebujete, je čas! Toho teraz budete mať dostatok, pretože nie ste nijako viazaní na podmienky z vonku. A to je skvelé, nakoniec budete ešte radi, že ste si takto v pokoji mohli užiť niečím obohacujúce sviatky!       

Kozorožec

Slnko je veľmi krásna tarotová karta a veští vám tú najväčšiu spokojnosť, radosť a harmóniu do vášho domova cez sviatky jari. A to je tá najlepšia správa, akú si môžete priať! Či už pred sviatkami vyzerajú veci akokoľvek, a možno sa i objavia nejaké problémy, nemusíte sa obávať, že by vám to nejako narušilo pohodu voľných sviatočných dní! Všetko sa dorieši včas a na Veľkú noc môžete s kľudom a bez starostí úplne vypnúť a užívať si nádherné jarné dni v kruhu ľudí, ktorých máte radi! Bude vás baviť venovať sa deťom, či už vašim vlastným alebo iným z rodiny alebo okolia, budete mať takú peknú hravú a veselú náladu, že pri tom ľahko zabudnete aj na to, koľko vám je vlastne rokov, a že už sami nie ste deťmi. Tieto sviatky vás nabijú množstvom energie, novej sily a hlavne optimizmu, s ktorými potom budete všetko zvládať oveľa ľahšie a dobrá nálada vás len tak ľahko neopustí ani po návrate do práce!    

Vodnár

Karta Mág ukazuje, že kľúčom ku krásnemu prežitiu jarných sviatkov je mať veci vo svojom živote pod kontrolou a nenechať sa stiahnuť alebo prehovoriť k ničomu, čo vy sami nechcete. Naopak, s trochou šťastia sa vám najskôr podarí zlanáriť pre svoje nápady aj niekoho z rodiny alebo priateľov, alebo samozrejme tiež partnera, len to chce ísť na to prehovárania chytro. Žiadne tlačenie na to, nech je po vašom, ale skôr nenápadne nadhodiť, že to alebo ono by možno stálo za vyskúšanie, a potom to vo vhodných chvíľkach ešte párkrát zopakovať. Takto nenápadne sa vám podarí ťahať za nitky a dať druhej strane do hlavy chrobáka, aj keď to bude možno veľmi originálny a neobvyklý, skrátka typický vodnársky nápad! Držte sa toho, po čom túžite – keď budete jasne vidieť pred sebou svoje ciele, iste sa vám ich podarí naplniť. A to neplatí len o samotnom prežití sviatkov, ale tiež o dlhodobých projektoch, do ktorých sa touto dobou púšťate!    

Ryby

Karta Osem pohárov značí nejaké sklamanie v medziľudských vzťahoch, čo síce nie je práve najoptimistickejšia veštba, ale tiež to má aj svoje svetlé stránky. Ľudia sú totiž skrátka nejakí, nech o tom viete alebo nie, a tak zistenie, že s niekým už nemá zmysel strácať váš čas, pretože je nespoľahlivý alebo mu nemôžete veriť, je nakoniec veľkým plusom. Radšej to vedieť, než si niečo nahovárať! Na veľkonočné sviatky teda budete mať za úlohu vyrovnať sa práve s nejakým takýmto nemilým zistením o niekom z vášho okolia. Nemusí sa pritom jednať len o blízke osobné vzťahy, ale možno skôr o kolegov, spolupracovníkov alebo niekoho z priateľov. Aj tak vás to však sklame, ale práve sviatky sú ideálna možnosť, ako to v kľude rozdýchať, oddýchnuť si a potom už nechať tieto starosti za hlavou. Je predsa aj mnoho iných zmysluplnejších vecí a medziľudských vzťahov, ktoré stoja za to, a vašu energiu si zaslúžia viac!