Valentínsky tarotový horoskop

Na čo sa môžete tešiť tento rok o Valentínovi? Ako si získať alebo udržať tú pravú lásku? Tarotové karty vám to prezradia!

Baran

Karta Smrť to so svojím desivým názvom nemyslí zas tak úplne doslova, takže nebojte sa, nečaká vás nič tragického, ale jej symbolický zmysel napriek tomu platí. Ide o to, že aby sa vo vašom živote mohlo začať niečo nové a krajšie, je nutné povedať zbohom starým záležitostiam, ktoré už nefungujú a patria minulosti. Ak sa u vás teda schyľuje k rozchodu, možno očakávať, že práve Valentín bude tou definitívnou bodkou za nefunkčným vzťahom. Určite sami cítite, ako sa veci majú, a ak už to nie je ono, potom sa nesnažte veci zachraňovať, ale radšej venujte energiu tomu, aby ste zostali priateľmi. Potom sa vám skôr a ľahšie otvoria možnosti nájsť novú lásku. Ale nebojte sa, nie všetci Barani sa budú rozchádzať. Každopádne však prichádza čas prekonať nejakú krízu vo vzťahu a v milostných záležitostiach, a dopracovať sa vďaka tomu k novému začiatku. 

Býk

Karta Koleso šťastia vám môže ešte pekne zamiešať kartami a Valentín možno nakoniec bude úplne iný, než čo očakávate. To však môže byť v akomkoľvek slova zmysle a prekvapenia môžu byť krásne a romantické, ale tiež pekne otravné. Záleží tiež na tom, ako veľmi ste ochotní prijímať nové veci a zmeny, keď skrátka nič nebeží ako podľa plánu. Názov Koleso šťastia však napovedá, že si nakoniec určite nebudete mať na čo sťažovať! Nezadaní môžu nečakane stretnúť nového a úplne skvelého partnera, zatiaľ čo zadaným asi nápady vášho partnera vyrazia dych, ale nakoniec si to užijete. Počítajte tiež s nečakanými zmenami programu pod vplyvom nejakých vonkajších udalostí. Opäť však platí, že výsledok pre vás bude priaznivý, dokonca aj vtedy, keď to bude na začiatku vyzerať skôr nepríjemne. Nechajte sa prekvapiť a dajte osudu voľnú ruku – myslí to s vami dobre!   

Blíženci

Karta Diabol ukazuje pokušenie a vášeň. Dávajte si na nich pozor, pretože si to môžete užiť, ale nakoniec z toho bude viac zlého ako dobrého. Ak ste zadaní, je posolstvo tejto karty jasné – bude to nejako súvisieť s neverou, alebo skôr s príležitosťou k nej! Ak však neodoláte, nebude to pre vás znamenať nič pekného a bude to mať negatívne dôsledky. Je potrebné naučiť sa krotiť svoje vášne, aj keby to vyzeralo, že vám to prejde. Váš zákonitý partner možno Valentína príliš nerieši, alebo medzi vami už vyprchala tá správna iskra, ale hľadať to inde nie je riešenie. Ale aj nezadaní Blíženci by si mali dávať dobrý pozor, s kým sa zapletú. Vášeň na jednu noc totiž môže mať rôzne nepríjemné dohry. Prinajlepšom skončíte ráno s takzvanou morálnou opicou, ale môžu sa prihodiť aj horšie veci, tak si dobre rozmyslite, či vám potešenie s pochybným partnerom stojí za to!        
Rak             

Karta Posledný súd naznačuje, že Valentín konečne prinesie rozuzlenie partnerských záležitostí, ktoré vás už dlhšiu dobu trápili. Niektoré veci sú vo vašom spoločnom živote nejasné a občas neviete, čo si o tom máte myslieť, a až teraz vyjdú na povrch niektoré súvislosti, ktoré doteraz unikali vašej pozornosti. Bude to pre vás zaujímavé prekvapenie, a konečne uvidíte veci z trochu iného uhla pohľadu. Ale nemajte obavy, pretože výsledok vás poteší a konečne vďaka tomu zažehnáte partnerskú krízu. Nezadané Raky sa teraz zas konečne dozvedia, ako na tom ste u vášho vysnívaného idola. Zrejme ste mali veľké pochybnosti, či o vás stojí alebo či sa na to môžete rovno vykašľať. Karty bohužiaľ nehovoria, čo z toho je pravda, ale každopádne konečne zistíte, ako sa veci majú, a budete sa môcť posunúť dopredu – či už spoločne, alebo za niekým novým a lepším.   

Lev

Karta Pustovník prezrádza, že od tohtoročného Valentína by ste nemali čakať žiadne zázraky. Ak ste nezadaní, tak to zrejme tak aj zostane, zatiaľ čo zadaným hrozí, že sa z nejakých dôvodov s partnerom práve v tento večer neuvidíte – či už je to kvôli práci, rodinným záležitostiam alebo niečomu podobnému. Takže platí, že lepšie sa bude na lásku a očakávania romantiky príliš neupínať, a radšej využiť tento čas sami pre seba. Práve to totiž teraz potrebujete najviac! K tomu, aby vám to v láske dlhodobo fungovalo, je totiž potrebné venovať sa trochu aj sami sebe, ujasniť si, čo vlastne potrebujete, čo je pre vás dôležité, kde môžete robiť kompromisy a z čoho naopak nepoľaviť. Valentína teda berte ako príležitosť urobiť si vo veciach lásky jasno skôr z toho teoretického a pocitového hľadiska, zatiaľ osamote. Nebojte sa, romantika tiež príde, ale musíte si na ňu skrátka ešte chvíľu počkať!       

Panna

Karta Dva meče ukazuje, že vami myká nerozhodnosť. Máte v láske dilemu, o ktorej veľmi veľa premýšľate. Môže sa to týkať rozhodovania medzi dvoma rôznymi partnermi, ale možno aj niečoho iného – skrátka, je tu neistota a dve možnosti. Ale nech o tom premýšľate, ako chcete dlho a kladiete si na misky váh všetky plusy a mínusy dvoch rôznych známostí, alebo dvoch možností, ako vyriešiť to, čo vás vo vašom vzťahu trápi, stále vám z toho nevychádza žiadne jednoznačné riešenie. To totiž nájdete, až keď sa na to pozriete srdcom a nie rozumom. Bolo by teda škoda zabiť celý valentínsky večer nekonečným premýšľaním a rozoberaním situácie, ono to rovnako nikam nepovedie a zbytočne by ste si kazili romantiku. Namiesto toho dôverujte tomu, čo vám hovorí vaše srdce a pocity, bude to nakoniec pomerne jednoznačné, len je potrebné načúvať vášmu vnútornému hlasu!   

Váhy

Karta Osem pohárov naznačuje, že energia lásky neprúdi tak, ako by ste asi to predstavovali, a že sa už nejakú dobu snažíte tam, kde to neprináša žiadne ovocie. Vaša snaha budovať vzťah a pracovať na ňom, dávať partnerovi porozumenie a lásku je chvályhodná, ale je potrebné poznať okamih, kedy už to nemá zmysel, a kedy bude lepšie sa stiahnuť a vykašľať sa na romantická očakávania. Možno ste si toho sľubovali od nejaké nové známosti veľa, ale nakoniec sa ukáže, že v skutočnosti to nie je zďaleka tak ružové a chýbajú medzi vami hlbšie city. Potom už nie je o čom premýšľať, a nastáva tá pravá chvíľa sa posunúť ďalej, pokojne aj o Valentínovi – to je snáď tá posledná príležitosť, a keď to ani teraz nepôjde, potom sa na to s pokojom vykašlite. Zadané Váhy tiež budú mať pocit, že váš partner vám neprejavuje toľko lásky, ako by ste si priali, ale tu je situácia predsa len trochu iná. Možno skrátka len prejavuje svoje city iným spôsobom!  

Škorpión

Karta Páža palíc hovorí, že ste pripravení posunúť sa dopredu a smelo vyraziť do nových milostných dobrodružstiev. To platí samozrejme pre nezadaných Škorpiónov – práve vy si môžete dovoliť trochu to roztočiť a dopriať si odvážne valentínske zoznamovanie! Máte už dostatočne doriešenú svoju minulosť na to, aby ste sa otvorili úplne nových záležitostiam a novej láske, aj keď spočiatku možno budete trochu opatrní, ale to bude dobré. Zadaným Škorpiónom tarot radí – začnete vo vašom vzťahu znova a s čistou a mladistvou energiou. Nastal čas hodiť za hlavu zlé skúsenosti z minulosti a pozerať sa na lásku bez rôznych negatívnych očakávaní, vidieť veci optimisticky a tešiť sa zo života a z toho, že môžete byť s vaším milým partnerom spolu. Už sa neobracajte za starými problémami a radšej si doprajte nové, svieže spoločné zážitky, ktoré vás zblížia a dodajú vašej láske novú energiu a iskru!     

Strelec

Karta Osem mincí vám pripomína, že aby vzťah fungoval, je na ňom skrátka potreba aj trochu pracovať, nie je všetko len zadarmo a bez námahy! A to znamená, že je dobrý nápad venovať nejakú tú energiu tomu, aby ste pre váš milý náprotivok pripravili krásne a nezabudnuteľné valentínske zážitky. Veď práve ony vás môžu ešte viac zblížiť a vytvoriť medzi vami pozitívnu energiu, ktorá vám potom bude pomáhať zvládnuť spolu aj tie ťažšie situácie, ktoré život prinesie. Tiež pri nových známostiach platí, že veci vám nespadnú len tak z neba, a ak sa má zo známosti vyvinúť vážnejší vzťah, je potrebné sa o to systematicky snažiť a niečo pre to tiež urobiť. Nebude to vôbec náročné, len to chce prekonať ten pocit, že v pravej láske bude všetko fungovať tak nejako samo. To bohužiaľ zas tak celkom neplatí a je potrebné venovať vzťahu aj nejaké to snaženie.  

Kozorožec

Karta Kráľ pohárov vám prináša v láske krásny pocit stability a bezpečia, keď sa po boku vášho partnera budete cítiť skutočne skvele a budete si istí, že to tak aj dlhú dobu zostane. Čo viac by ste si ešte mohli priať! Možno to o Valentínovi nebude zas tak ohnivá vášeň, ako by ste čakali, ale oveľa viac sa vám bude počítať pocit láskyplné spolupatričnosti. Stačí, že viete byť spolu, pomáhať si, vzájomne sa podporovať a ťahať za jeden povraz v bežnom živote i každej inej situácii. Potom už nie je zas až tak dôležité, či vám vyjde čas na romantickú večeru a vášnivú noc, alebo to budete musieť nechať na inokedy, možno kvôli deťom či práci. Úplne postačí spomenúť si na toho druhého a potešiť ho treba drobným darčekom. Aj nezadaní Kozorožci budú pri zoznamovaní hľadať skôr pocit bezpečia a pokojnú lásku, než spaľujúcu vášeň alebo krátkodobé dobrodružstvo.   

Vodnár

Karta Kráľ mincí vám pripomína, ako veľmi sú v láske dôležité praktické a materiálne záležitosti, a to aj pre tak idealistické a rozlietané znamenie ako ste vy. Práve vďaka tohtoročnému Valentínovi a jeho udalostiam si možno ešte lepšie uvedomíte nevyhnutnosť praktického zázemie a spoľahlivosti pre to, aby vám mohol vzťah dlhodobo fungovať. Vášeň je sice krásna vec, spoločné záujmy tiež, ale ak má mať vaša známosť dlhodobú perspektívu, je nevyhnutné vedieť spolu dobre fungovať aj v tak prízemných záležitostiach, ako je napríklad bývanie, domácnosť a financie. A budete mať to šťastie, že práve s partnerom po vašom boku to pôjde skvele! Možno práve teraz si uvedomíte, že súlad v praktických záležitostiach je dobré ceniť si oveľa viac, než ste to kedysi robili. Potom vás zrazu prejde chuť hľadať donekonečna nové dobrodružstvá a budete si užívať to krásne spolu aj v každodenných situáciách.    

Ryby

Karta Sedem mincí ukazuje, že vaša láska sa rozvíja a rastie sľubne do krásy. Možno vám to tak nepripadá, ale všetko chce svoj čas a ten prináša zaslúžené ovocie. Ak je váš vzťah ešte len v začiatkoch, alebo sa práve s niekým zoznamujete, určite by ste uvítali, keby to postupovalo o niečo rýchlejšie, hlavne teraz o Valentínovi. Ale na druhej strane, o čo dlhšie bude váš zväzok vznikať, o to potom bude pevnejší, spoľahlivejší a stabilnejší, takže trpezlivosť sa určite oplatí. Dajte vášmu partnerovi najavo, že s vami môže vždy počítať a že sa na vás môže spoľahnúť. V dlhodobých vzťahoch a manželstve platí niečo podobné, a to možno ešte dvojnásobne. Na vzťahu je skrátka potrebné pracovať a venovať mu energiu, potom bude krásne rásť a rozvíjať sa. Ale nemožno chcieť všetko hneď a okamžite, trpezlivosť prináša ruže a to, čoho sa nedočkáte hneď, príde proste o niečo neskôr!