Tajomné znamenie Škorpióna

Blíži sa doba vlády Škorpióna – Slnko vstúpi do tohto znamenia v sobotu 23. októbra v 6:52. O Škorpiónovi sa traduje, že je to najtajomnejšie znamenie celého zverokruhu. Ako je to však so Škorpiónom naozaj? Aká je ich povaha? Čítajte ďalej!

Je naozaj temný?

Škorpión vládne v ročnej dobe, ktorá je už sama o sebe temná a záhadná. Dni sa skracujú, svet sa pomaly ale iste zahaľuje do tmy, a uvädajúca príroda nám pripomína pominuteľnosť všetkého živého – zároveň je však prísľubom nového začiatku a novej jari, ktoré po zime opäť nastane. Už čoskoro si pripomenieme našich zosnulých blízkych o sviatku Všetkých svätých, ktorý má korene až v dávnych keltských časoch. Starí Kelti verili, že v tejto dobe je hranica medzi svetom živých a svetom duchov veľmi tenká, čo určite potvrdí každý, kto sa na Všetkých svätých niekedy ocitol napríklad v tmavom lese. Povaha Škorpióna je podobná tomu, čo sa deje v tejto dobe v prírode – je tajomná, záhadná i nevyspytateľná.

Škorpióni nepatria medzi ľudí, ktorí by potrebovali stáť v centre pozornosti, ale to neznamená, že by boli nenápadní. Vie si počkať na svoj čas a pamätajú si všetko, či už je to dobré alebo zlé. Škorpióni sú trpezliví, ale zároveň oplývajú mimoriadne silnými city, pocity a emóciami, pretože Škorpión je vodné znamenie a živel vody súvisí s citovým životom. City Škorpiónov sú stále a hlboké, ale nositelia tohto znamenia ich väčšinou nedávajú príliš verejne na obdiv.

Zdravie a sexualita

V astrológii sa každé znamenie spája s niektorou častí ľudského tela a ku Škorpiónovi sa viažu pohlavné orgány. Čo to znamená? Poukazuje to na zvýšenú sexuálnu aktivitu tohto znamenia? Áno aj nie. Vplyv je predovšetkým zdravotný – Škorpióni by si teda mali dávať väčší pozor na svoje intímne partie a na možnosť infekcií či iných ťažkostí.

V posteli vie byť Škorpión skutočne vášnivý a zaujímavý milenec či milenka a svoje erotické zážitky veľmi silno prežívať. Na druhej strane však existuje mnoho Škorpiónov, ktorí v čase, keď sú bez partnera, žijú takmer v celibáte. Každá minca má dve strany a Škorpión je znamenie, ktoré vie čakať.

Doba, keď Slnko prechádza znamením Škorpióna, teda tento rok od 23. októbra až do 22. novembra, prinesie Škorpión niečo každému z nás, bez ohľadu na to, v akom znamení sme sa narodili. V tomto inak pomerne pokojnom období v roku ľahšie prenikáme do hĺbky našich citov a intenzívnejšie bude aj naše prežívanie sexuality. Častejšie ako inokedy sa môžu objaviť úvahy o tom, kam vlastne smeruje náš život. Obdobie Škorpióna je veľmi priaznivé pre veštenie – v tejto dobe je ľahšie nadviazať bližšie spojenie s neviditeľnými silami, ktoré nám môžu v živote pomôcť. Tak čo, vyskúšate to?

ROČNÝ, OSOBNÝ, DETSKÝ ALEBO PARTNERSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia!