Septembrový Spln v znamení Rýb

So Splnom v Rybách, ktorý nastáva 10. septembra 2022 o 11:58, sa pomaly sa lúčime s letom. Jeho energia bude veľmi zaujímavá a trochu tajuplná!

Cituplný Spln

Zatiaľ čo Slnko je začiatkom septembra v poriadkumilovnom a systematickom znamení Panny, splnovú Lunu nájdeme vo zverokruhu presne oproti – v tajomných, citlivých a intuitívnych Rybách. A práve kontrast týchto dvoch znamení a ich energií bude hlavnou témou tohto krásneho splnu na sklonku leta! Najsilnejšie ho budú vnímať ľudia narodení v niektorom z týchto dvoch znamení. A tiež všetci, ktorí tu majú ascendent alebo mesačné znamenia.

Spln v Rybách, to je niečo úplne neuchopiteľné, veľmi citlivá, jemná a emocionálna energia. S romantickým babím letom sa ponoríme do svojich pocitov a naladíme sa na citlivú vlnu. Proti tomu však stojí usilovná Panna, ktorá nám pripomína všetky možné úlohy a treba to, že nestíhame, a že by sme si možno nemali dovoľovať toľko rozjímať. O rybom Splne však nemožno inak, len si tento luxus a trochu pokoja jednoducho dopriať. Každý má predsa nárok dať si občas trochu pohov, a kedy inokedy, než práve o splne!

Zvýšená citlivosť tela

Tak ako každý spln, ani tento nás nenechá v pokoji, aj keď bude predsa len patriť k tým pokojnejším. Typické prejavy tejto mesačnej fázy, ako je problém so spánkom alebo problémy sa sústrediť na prácu, sa nám však nevyhnú ani teraz. K tomu je potrebné počítať aj so špecifickými problémami podľa lunárneho kalendára, pretože v Rybách máme citlivejšie a zraniteľnejšie chodidlá. To nám síce neveští žiadne životu nebezpečné situácie – našťastie – ale predsa len sa hodí mať to na pamäti a dopriať si pre tento deň naozaj pohodlné topánky a napríklad aj príjemnú masáž nôh.

Nezabúdajte na to, že Splny sa absolútne nehodia pre operácie a iné zaťažujúce zákroky do tela. A týka sa to hlavne aktuálne citlivých častí tela, teda v Rybách nôh, ale všeobecne by sme sa za splnu mali ambulancii chirurga radšej oblúkom vyhýbať – pokiaľ to nie je naozaj neodkladné!

Trošku záhadnejšou časťou tela, ktorá je tiež pod vplyvom Rýb, je šišinka. Tá sa často považuje práve za ono mystické tretie oko v našej hlave. Môže mať každopádne vplyv na množstvo ťažko vysvetliteľných javov, keď naše telo niečo vníma, aj keď vlastne presne nikto nevie ako. Patrí sem napríklad citlivosť na žiarenie z mobilných telefónov a množstvo iných podobných vecí. Preto by sme sa teraz mali snažiť čo najmenej naše telo zaťažovať týmito civilizačnými vplyvmi a radšej si dopriať napríklad prechádzku v prírode – bez telefónu vo vrecku!

Láska, romantika a neistota

Spln je však tiež časom lásky! Mesiac vo svojej vrcholnej fáze zvyšuje našu sexuálnu túžbu, ale v romantických Rybách sú veci predsa len trošku inak, a skôr než vášeň budeme vyhľadávať láskyplné momenty a porozumenia. Telesná láska zostane na rozdiel od iných Splnov až na druhom mieste. Planéta lásky Venuša sa nachádza v Panne, takže k intuitívnym Rybám stojí v opozícii. To môže v milostných vzťahoch viesť k napätiu, keď si napríklad nebudete istí, či vás partner naozaj miluje a či sú vaše city opätované. Je však dobré vedieť, že sú to nepárne obavy a súvisí s terajšou zvýšenou citlivosťou a vnímavosťou. Spln je skrátka zvláštny a nevyspytateľný čas plný zvláštnych pocitov – a o Splne v Rybách to platí ešte niekoľkonásobne viac!