Septembrový spln v znamení Barana

Prvý jesenný spln (29. septembra 2023 o 11:57) bude v ohnivom znamení Barana. Jeho energická sila vás úplne ohromí!

Presadiť si svoje alebo robiť kompromisy?

Jeseň je už neomylne tu a s ňou aj Slnko vo Váhach a spln v protiľahlom Baranovi. Tieto dve znamenia vytvárajú dvojicu protikladov, ktorá určuje nosnú tému týchto dní – schopnosť presadiť sa proti ochote prispôsobiť sa a robiť kompromisy.

Presne to sú témy, ktoré v dňoch okolo splnu vyplávajú na povrch. Čo vlastne chcete dosiahnuť? Za čím si idete? Čoho sa nevzdáte? A naopak, kde ste ochotní ustúpiť a dať prednosť vôli tých druhých?

Ako pôsobí sila splnu?

Úplnková energia sa bude prejavovať nielen v tento samotný deň, ale tak ako pri každom splne ešte aj tri dni pred ním a tri dni po ňom.

Tentoraz ich budú najsilnejšie pociťovať práve ľudia narodení v Baranovi a vo Váhach! Pokiaľ medzi nich patríte, pripravte sa na dôležité udalosti vo vašom živote! Nemusí to však nutne byť vo vonkajšom svete, môže sa jednať aj o vnútorný rast a rozvoj, nájdenie súvislostí, pochopenie niečoho dôležitého vo vašom živote.

Čas na odreagovanie

Pre všetkých dvanásť znamení platí, že priamo na splnový deň je najlepšie urobiť si voľnejší program, vyhýbať sa náročným a stresujúcim úlohám a radšej si dopriať stretnutie s priateľmi, zábavu alebo odreagovanie pri športe. V energickom ohnivom Baranovi nám práve pohyb skvele pomôže zvládať hroziace pocity nervozity. Vybiť pretlak splnovej energie si môžete tiež počúvaním rýchlej a veselej hudby, ktorá sa vám páči.

Naopak, vyhýbajte sa konfliktným situáciám, hádkam a sporom, či už v práci alebo s blízkymi. Spln v Baranovi dvojnásobne zvyšuje naše sklony k podráždenosti, as horúcou hlavou je lepšie držať sa od problémov ďalej!

Pozor na hlavu a zuby

Baran nám podľa lunárneho kalendára ovplyvňuje hlavu a všetko čo s ňou súvisí, teda oči, zuby a tak ďalej. Tieto časti tela sú teraz náchylnejšie na zdravotné problémy.

O Baraním splnu by si mali ľudia so sklonom k ​​migrénam dopriať veľa pokoja a vyhýbať sa stresu a preťaženiu. Práve teraz je totiž riziko, že sa vám bolesti hlavy spustia.

Na dni okolo splnu v Baranovi si neplánujte ani návštevu zubára, jedine na preventívnu kontrolu. Vŕtanie a trhanie zubov, nieto ešte operácia, sú však úplne nevhodné! V prípade, že sa vám o splne akútne ozve nejaký zlý zub, radšej si zatiaľ pomôžte od bolesti prírodnými prostriedkami, ako je žuvanie klinčekov alebo tinktúra z propolisu, a na pohotovosť bežte, až keď spln odznie – výsledok bude lepší!

Šetrite si oči a uši

A samozrejme nezabúdajte na svoj zrak a sluch, ktoré teraz tiež budú náchylnejšie na preťaženie. Z čítania bez okuliarov, ktoré potrebujete, alebo z dlhého pozerania do obrazovky vás môže rozbolieť hlava. Návštevu hlasného rockového koncertu teraz vaše telo tiež neocení, rovnako ako hlučné prostredie v práci – keď už musíte, tak jedine sa štuple do uší!

Spln v Baranovi je pre zdravie celkom výzvou, ale keď budete opatrní, budete sa cítiť skvele a môžete si ho užiť na maximum!