Septembrový Spln v Rybách

Tesne pred jesennou rovnodennosťou, 21. septembra v 1:54, v noci z pondelka na utorok, sa môžeme tešiť na Spln v znamení Rýb. Aký bude?   

Luna v Rybách a Slnko v Panne  

Slnko sa tesne pred príchodom jesene nachádza na samom konci znamenia Panny, zatiaľ čo Lunu máme vo zverokruhu presne naproti nemu, na konci znamenia Rýb. Tento Spln by si preto mali poznačiť v kalendári ako mimoriadne dôležitý a silný všetci, ktorí sa narodili v niektorom z týchto dvoch znamení. A z nich potom ešte o to viac tie Panny, ktoré sa narodili už v blízkosti Váh po polovici septembra, a Rybky narodené po polovici marca ovplyvnené už tiež Baranom. Výnimočný bude septembrový Spln tiež pre ľudí s ascendentom alebo mesačným znamením v Rybách či Panne.       

Energia Splnu je vyvrcholením celého lunárneho mesiaca, a tak môžete očakávať, že sa s najväčšou intenzitou ozvú, a snáď tiež rozuzlia témy, ktoré rezonujú vaším životom v posledných dvoch týždňoch. Témou Rýb je intuícia, pocity, sny a tajomno, zatiaľ čo protichodná Panna prináša do pozornosti starostlivosť, racionalitu a poriadok. Možno teda očakávať, že záležitosti, ktoré si teraz budeme všetci riešiť v našich životoch, budú nejako súvisieť s napätím medzi týmito dvoma protipólmi. Dôverovať šiestemu zmyslu alebo radšej robiť to, čo radí sedliacky rozum? Ísť si za vzdušnými zámkami alebo zostať nohami pevne na trochu nudné zemi? To všetko sa budeme pýtať sami seba a postupne nachádzať súvislosti a odpovede.    

Spln však nie je len časom mocných energií, ale tiež zábavy, lásky a odreagovania sa. Urobte si teda peknú bodku za letom a doprajte si príjemný večer trebárs na romantickej večernej prechádzke!

Spln a vaše zdravie

V lunárnom znamení Rýb sú citlivou časťou tela chodidlá, a preto sa oplatí si ich trošku šetriť. Urobte svojim nohám radosť v pohodlnej obuvi s ortopedickou stielkou a vykašlite sa na vysoké podpätky! To je koniec koncov vždy dobrý nápad, ale teraz ešte o to viac! Po dlhom dni vám iste príde vhod príjemná masáž nôh a môžete im dopriať aj relaxačný kúpeľ v horúcej vode.    

Znameniu Rýb vládne planéta Neptún, ktorá hovorí okrem iného o rôznych závislostiach, hlavne na alkohole, ale aj na iných návykových látkach. Že žiadne neholdujete? A čo napríklad káva alebo čokoláda? Naproti tomu znamenie Panny, v ktorom je Slnko, je poslom čistoty a striedmosti. Takže práve tento Spln by mohol byť skvelým štartom takej menšej odvykacej kúry. Za ubúdajúceho mesiaca, ktorý nás teraz dva týždne čaká, je navyše ľahšie sa v živote zbavovať všetkého starého a nechceného. 

Pokiaľ na vás o úplnkovej noci padne smútok, čo sa pod vplyvom týchto silných mesačných energií môže ľahko stať, odolajte pokušeniu utopiť ho v pohári alkoholu. Z jedného panáčika na lepšie spanie by sa mohol stať viac ako jeden a nakoniec i poriadna opica. Radšej sa upokojte meditáciou alebo obľúbenou hudbou.  

Posledný letný deň na oblohe

Tento Spln je vlastne úplne posledným letným dňom, pretože už 22. septembra, v magickom čase 21 hod 21 minút, vstúpi Slnko do Váh, čo je zároveň okamihom jesennej rovnodennosti a začiatkom astronomickej jesene. Zaujímavosťou je, že v tento deň je svetlá a tmavá polovica dňa rovnako dlhá, a to všade na Zemi. Noc a deň sa stretávajú v dokonalej rovnováhe, aby sa potom naša severná pologuľa na pol roka zahalila do temnoty. Silný a magický Spln na samom sklonku leta je preto ako stvorený pre rozjímanie a bilancovanie. Aká pre vás bola táto polovica roka – jar a leto? Čo sa vám podarilo, čo nepodarilo, čo ste sa naučili, kam ste sa posunuli? Teraz je pred nami pokojnejšia a tmavšia polovica roka, kedy je čas sa obrátiť viac do vnútra a spracovať všetky tie dojmy a zážitky z predchádzajúceho polroka.     Pokojnému a objektívnemu bilancovaniu napomôžu planéty, ktoré teraz prechádza znamením. Merkúr, ako planéta komunikácie a Mars, ako nebeský bojovník, sa obaja spájajú v tomto znamení zvažovania a vyrovnania, aby vám pomohli tešiť sa z toho, čo bolo dobré, a poučiť sa z toho, čo bolo menej dobré. Tak si s nimi vychutnajte posledný letný Spln!