Saturn vstupuje do znamenia Rýb

Planéta Saturn opustí utorok, 7. marca 2023, znamenie Vodnára a vstúpi do znamenia Rýb, kde zostane s malou prestávkou až do roku 2026. Vieme, aké zmeny nám Saturn v Rybách prinesie v spoločnosti a koho ovplyvní najviac!

Tri roky rybieho kráľovstva

Planéta Saturn bola v antike poslednou známou planétou Slnečnej sústavy, vtedy ešte astrológia nepoznala Urán, Neptún a už vôbec nie Pluto. Táto vzdialená planéta dostala úlohu vládcu disciplíny, rádu a obmedzenia v živote a pripomína nám, že naše možnosti, a koniec koncov aj celý náš život, majú svoje limity. Niekedy sa skrátka musíme prispôsobiť vyšším štruktúram a autoritám, obmedziť svoj rozlet a prijať životné skúšky a výzvy. A presne týchto oblastí života sa týka posolstva planéty Saturn v horoskope.

Saturn teraz vstupuje do Rýb, stane sa tak 7. marca 2023 o 14:35 popoludní. V Rybách zostane až do 25. mája 2025, kedy vstúpi do Barana, takže v Rybách bude viac ako dva roky nepretržite. Potom sa do Rýb ešte raz vráti 1. septembra 2025, kedy bude cúvať. Saturn definitívne opustí Ryby a vstúpi opäť do Barana 14. februára 2026. Takže celkovo bude čas Saturnu v Rybách trvať takmer tri roky. A to je dlhá doba! Aká bude a čo nám prinesie?

Hlavne pokojne a bez boja!

Zasnené a jemné znamenie Rýb nie je pre disciplinovaného Saturna práve najpriaznivejšie postavenie, to si priznajme rovno. Táto kombinácia môže viesť k rôznym nejasnostiam, pasivite, pocitom zmätku alebo straty dôvery či viery. A to ako v spoločnosti ako celku, tak aj v životoch nás jednotlivcov. Ale nezľaknite sa, pretože aj Saturn v Rybách má svoje plusy, a nie je ich málo!

V prvom rade sa môžeme tešiť, že život bude plynúť skôr pokojným tempom a dôležité veci sa budú odohrávať pod povrchom. Dúfajme teda, že svetové konflikty sa budú so Saturnom v Rybách skôr riešiť cestou diplomacie – alebo aj intríg, ale nie otvoreného konfliktu. Veľkú úlohu bude v dobe rybieho Saturnu hrať pre ľudstvo náboženstvo a viera. Pravdepodobne sa tiež dočkáme zmien k lepšiemu a pozitívnym reformám vo svete cirkví – a to nielen tej katolíckej, ale aj v iných duchovných smeroch. Veľký význam bude mať pre ľudí spiritualita a duchovný život.

Držte sa toho, čomu veríte!

Tešte sa na dobré správy v oblasti medicíny, pretože Saturn v Rybách sľubuje vynález nových účinných liekov. Pozitívne novinky nás čakajú aj v oblasti bezpečnosti, ale na druhej strane, pod vplyvom pasívnych Rýb sa súčasná ekonomická kríza ešte asi nejakú chvíľu povlečie. Skrátka a dobre, Saturn v Rybách pracuje pomaly a nenápadne, a je potrebné mať s ním trošku trpezlivosť!

So Saturnom v tomto vodnom znamení očakávajme, že sa budeme v našich životoch mať sklon cítiť trochu melancholicky a niekedy nám bude chýbať jasný smer. Dôverovať vlastnému inštinktu a intuícii môže byť náročnejšie ako inokedy, a preto bude mať pre nás veľkú úlohu viera a duchovno.

Tiež budeme často premýšľať nad tým, komu a čomu môžeme alebo nemôžeme veriť, a to na všetkých úrovniach, od kolegov až po vládu! Najlepšie bude zachovať pokoj a rozvahu a pokojným tempom si ďalej robiť svoje. Možno sa budete niekedy cítiť zaplavení zvláštnymi pocitmi a môžete si pripadať, že svoj život nedokážete zmeniť. Ale stačí dôverovať hlasu vašej duše a nenechať sa len tak ľahko vyviesť z rovnováhy!

Návrat Saturnu a váš život

Najsilnejšie bude tento Saturn pôsobiť na ľudí, ktorí sa tiež narodili pod vládou Saturnu v Rybách. Saturn sa vďaka svojmu pomalému pohybu vracia na rovnaké miesto, kde bol pri našom narodení, až po dlhých 29 rokoch. Je to približné číslo, pretože jeho pohyb je niekedy retrográdny (cúvajúci), takže sú tu určité odchýlky.

Návrat Saturnu je dôležitý medzník v ľudskom živote. Väčšina z nás zažije dva návraty Saturnu, jeden pred tridsiatkou a druhý pred šesťdesiatkou. A tí najšťastnejší sa dočkajú aj tretieho návratu Saturnu s blížiacou sa deväťdesiatkou! Aj keď návrat Saturnu je možné presne vypočítať podľa vášho dátumu narodenia, prakticky na vás bude pôsobiť približne celý rok. Prvý návrat Saturnu prináša prehodnotenie udalostí z vašej mladosti, môže znamenať krízu alebo nové záväzky a životné zmeny. Druhý návrat Saturnu pred odchodom do dôchodku opäť prináša otázniky, kadiaľ chce človek ďalej smerovať. A nakoniec ten tretí sa pýta, čo tu na Zemi po sebe zanecháte!

Saturn v Rybách majú ľudia narodení od 21. mája do 30. júna 1993 a od 29. januára 1994 do 7. apríla 1996. Na vás čaká prvý návrat Saturnu. Druhý návrat Saturnu v Rybách zažijú ľudia narodení od 24. marca do 16. septembra 1964 a od 16. decembra 1964 do 3. marca 1967. A nakoniec tretí návrat Rybieho Saturnu sa týka ročníkov 1935 až 1937!

Pokiaľ ste sa v týchto dátach našli, bude Saturn v Rybách pôsobiť na váš osobný život mimoriadne intenzívne a prinesie vám nový pohľad na vaše životné smerovanie!