Ryby – citlivé a jemné duše

Slnko vstúpi dnes, 18. februára 2021 o 11:44, do znamenia Rýb, ktoré je vo zverokruhu posledné. Ryby sú znamením pokoja, citlivosti a miernosti, a rovnaké bude aj obdobie, ktoré máme pred sebou. Prečítajte si, aké sú Ryby v živote a láske, a čo nás čaká v ročnej dobe, ktorej vládnu!

Najdokonalejšie zo všetkých znamení?

Astrologický rok sa od kalendárneho veľmi líši. Je síce rovnako dlhý, pretože sa riadi ročným kolobehom Slnka, avšak nezačína v januári, ale 20. alebo 21. marca o jarnej rovnodennosti. Slnko vtedy vstupuje do znamenia Barana, ktoré je tým pádom na začiatku zverokruhu.

Presne opačne sú na tom Ryby – toto zaujímavé znamenie sa dostáva k vláde na prelome februára a marca, končí pred rovnodennosťou, a preto je vo zverokruhu posledné.
Prečo o tom hovoríme? Rozmiestnenie znamení vo zverokruhu nie je vôbec náhodné, ale je v ňom ukrytý hlboký zmysel a symbolika. Vďaka tomu, že sú Ryby na jeho konci, v sebe toto znamenie ukrýva časť skúsenosti každého z jedenástich predchádzajúcich znamení, a to je veľmi cenné. Niekedy sa dokonca hovorí, že sú Ryby znamením najdokonalejším. Všetkým rybkám teraz iste stúplo sebavedomie, a to je dobre, ale má to aj svoju odvrátenú stránku mince, pretože tomuto znameniu zároveň niekedy chýba energia, sebavedomie a činorodosť – ako keby to, čo pribúda na múdrosti, ubúdalo na sile …
Nikto skrátka nemôže mať všetko, čo sa dá robiť!
Pozrime sa teda spolu na Rybičky trochu podrobnejšie!

Pokojní a dobrí, ale zraniteľní

Rybám vládne živel vody a planéta Neptún, ktorá má svoje meno podľa antického boha mora. Vodný živel prináša Rybám citlivosť a intuíciu. Ryby skrátka vedia načúvať svojmu srdcu a veľmi často v živote dajú na to, čo im hovorí. Sú to veľmi vnímavé bytosti, ktoré majú talent vcítiť sa do druhých ľudí. Na druhej strane to však môže niekedy viesť k až prílišnej precitlivenosti, ktorá potom nežným rybím dušiam občas trochu komplikuje život.

Jemné Ryby pôsobia na svoje okolie dojmom pokojného, skromného a prispôsobivého človeka. S ľuďmi vie dobre vychádzať, ale vďaka svojej citlivej a vnímavej povahe im neuniknú nečisté motivácie v medziľudských vzťahoch – z toho bývajú Ryby často sklamané. Keď sa dostanú do kolektívu, v ktorom prevláda hrubšie jednanie, a čo si budeme hovoriť, to sa v živote stáva celkom často, dostávajú sa Ryby oproti iným znamením do nevýhody. Ich dobrosrdečná, čestná a mierna povaha sa pre nich môže stať nielen výhodou, ale aj hendikepom. Preto je pre Ryby dôležité, aby sa vyhýbali prostrediu a spoločnosti, kde vládne agresivita – až potom môžu naplno rozvinúť svoj potenciál, ktorý vôbec, ale vôbec nie je malý!

Umelecké duše a obetaví pomocníci

Ryby majú zvyčajne veľký talent pre umenie vďaka svojej fantázii, ktorou je obdarila planéta Neptún. Často sa síce stáva, že si neveria, ale za svoje výtvory, ktoré vychádzajú z ich srdcia a hlboké duše, sa ani náhodou nemusí hanbiť, práve naopak. Ich citlivosť a vnímavosť im na umeleckom a tvorivom poli veľmi pomáha. Len sa občas môže stať, že si príliš veľa fantázie prenášajú aj do každodenného života, kam by sa skôr hodilo triezve uvažovanie…
Ďalšou silnou stránkou Rýb je schopnosť obetavo a nezištne pomáhať svojmu okoliu. Sú to ľudia, ktorí sa vždy radi zastanú slabých a nikdy by neopustili priateľa v núdzi. O to horšie pre nich bohužiaľ býva životná skúsenosť, že väčšina ľudí takto ľudomilná nie je. Nezostáva potom, ako sa obrniť hrošou kožou a napriek všetkému nestrácať ideály o tom, že dobro skutočne existuje.

Medzi veľké prednosti znamenia Rýb patrí aj trpezlivosť. Keď už sa do niečoho pustia, a že im zvyčajne chvíľu trvá, než sa rozhojdajú k akcii, nenechajú sa odradiť tým, že je to ťažké, alebo že sa im spočiatku nedarí. Nestáva sa, že by na niečo išli príliš hrrr a radšej si počkajú, až na veci dozreje čas. Majú rozvinutú schopnosť vycítiť, že už prišiel ten správny okamih, aj keby to malo trvať dlho.
To je skutočne úžasná vlastnosť – ale ku smole Rybičiek im aj ona môže prinášať nevýhody. Hlavne Barani, Vodnári, Blíženci a Strelci môžu niekedy Rybám vytýkať, že so všetkým príliš dlho otáľajú. Pasivita je vlastnosť, ktorá Rybám niekedy pomáha a niekedy skôr škodí.

Veľa typicky rybích vlastností sú skrátka dvojsečné zbrane – sú tak dobré a pozitívne, až im môžu v živote prinášať nevýhody. Toto znamenie nebolo so svojou krehkosťou stvorené pre dnešný rýchly a súťaživý svet, ale napriek tomu, alebo možno práve pre to, mu môžu priniesť veľa dobra, a Rybie vlastnosti sú presne to, čo svet teraz potrebuje. To je dobré si uvedomiť, ak ste sa v tomto znamení vy, alebo niekto z vašich blízkych narodili! Netrápte sa, milé Ryby, a nedovoľte zlu, aby zraňovalo vašu jedinečnú dušu!

Ryby v láske a partnerstve

V láske a vzťahoch je pre Ryby nadovšetko dôležitá citlivosť, neha a empatia. Potrebujú cítiť, že sú milované a že ich partner im skutočne rozumie a dovedie oceniť ich dušu.

Ženy Ryby potrebujú láskyplného a jemného partnera, zároveň však neznesú pocit, že by mali byť jeho majetkom alebo že by ich mal obmedzovať – potrebujú mať istú dávku vnútornej nezávislosti, ktorú si udržujú cestou pasívneho odporu, ak je to potrebné. Dámy narodené v Rybách v sebe majú niečo veľmi ženského, akési vrodené jemné a príťažlivé vyžarovanie, ktoré je robí veľmi atraktívnym pre opačné pohlavie. Získať si ich však rozhodne nie je ľahké a podarí sa to len tomu, kto pochopí ich dušu.

Muži Ryby sú veľkí idealisti, ale niekedy sú trochu leniví na to, aby podľa svojich ideálov skutočne žili. Partnerka im to však nesmie vyčítať – ku všetkému sa predsa určite dostanú, až na to príde ten správny čas. Pre Ryby mužského rodu je citlivá duša ešte väčšou životnou komplikáciou než pre ženy, to je potrebné si uvedomiť. Od malička sú totiž vedení k tomu, že ako chlapci precitlivení byť nesmú, a môže byť zložité sa s takým vnútorným rozporom vysporiadať. Mimochodom, je zaujímavé, že prekvapivo mnoho mužov Rýb dosiahne dobrého kariérneho postavenia – nedostatok priebojnosti totiž vyvažujú trpezlivosťou a schopnosťou prispôsobiť sa.

Ryby sú skvelé mamičky aj oteckovia. Ale pozor, milí partneri Rýb – váš Rybí partner sa síce pre svoje deti dokáže obetovať, ale nenakazujte mu, čo má robiť a ako ich má vychovávať. Jeho intuícia mu to totiž prezrádza najlepšie a keď si o tom budete myslieť niečo iné, vôbec vám to nepomôže!

Doba Rýb – obdobie pokoja a rozjímania

Obdobie Rýb, ktoré sa práve začína, a potrvá až do 20. marca, sa v niečom veľmi podobá povahe ľudí – Rýb. Keď sa v tomto predjarnom období vydáte do prírody a na chvíľu stíšite svoje myšlienky, určite pocítite pokoj a zvláštnu harmóniu, ktorá tu teraz panuje. Ako keby sme od sveta dostali šancu vnútorne sa upokojiť a usporiadať si veci vo svojej duši skôr, než s príchodom znamenia Barana naplno vypukne jar a všetky vášne s ním spojené.
V období Rýb môže byť ťažké odhodlať sa k činu a pustiť sa do realizácie svojich plánov. Doprajte si teda odpočinok a myslite na to, že zdravie a dobrá kondícia sú nenahraditeľné.
Zároveň však nezabúdajte na svoje priania, sny a plány. Ak vychádzajú z vášho srdca, je len otázkou času, kedy sa vám podarí ich uskutočniť!

Želáme vám príjemné prežitie tejto pokojnej, mierumilovnej a krásnej ročnej doby!