Milí Vodnári, stojíte na prahu roka 2022 s takmer neobmedzenými možnosťami! Čaká vás aktívny, úspešný a šťastný rok pod ochranou mocného Saturnu, ktorý po celý rok prechádza vašim znamením. Ešte viac sa vám bude dariť od mája do októbra, keď na vás bude pozitívne žiariť Jupiter v Baranovi, a Šťastena sa na vás usmeje v oblasti nových príležitostí. Planetárne konštelácie vám sľubujú pozitívne zmeny, z ktorých budete mať radosť. Len nezabúdajte na to, premyslieť si veci skôr, než sa do nich pustíte, pretože spontánnosť je vaša silná stránka, ale všetkého veľa škodí, takže niekedy nie je od veci na chvíľu sa zastaviť a zvážiť si plusy a mínusy plánovanej akcie. Potom vám budú veci vychádzať ešte lepšie a vaša energia sa zameria tým správnym smerom! Máte totiž veľa nápadov a veľké ambície, ale nemožno stíhať všetko, takže je pre vás najlepšie, keď sa zameriate na to určiť si, čo sú vaše najväčšie priority! Vašou silnou stránkou je schopnosť mať skvelé tvorivé nápady, a práve týmto smerom sa vám oplatí zamerať a prinesie vám to najväčší úspech a radosť.

Úspešné a veľmi energetické obdobie sa u vás začína hneď na začiatku roka, takže žiadny zimný spánok, naopak stále budete mať chuť sa do niečoho púšťať. Naopak v jarných mesiacoch sa môžete cítiť trochu viac unavení a dávajte si pozor, nech vás nezdolá stres. Ten budete po celý rok mať najčastejšie z medziľudských vzťahov a komunikácie s okolím, hlavne v pracovnej sfére, ale tiež všade inde, kde budete musieť zložito vysvetľovať a obhajovať svoje nápady. Zvládnuť dobre komunikovať s okolím je pre vás v roku 2022 najväčší oriešok a výzva. Predsa len ste ako Vodnári so svojimi nápadmi mimo hlavný prúd, takže zďaleka nie každý sa dokáže naladiť na vašu vlnu a pochopiť, o čo vám ide. Nenechajte sa tým vyviesť z rovnováhy! Nech si vás ohovára, kto chce, ako chce, vy sami vidíte, že kráčate míľovými krokmi vpred v smere, ktorý vám dáva zmysel k vašej sebarealizácii. Ak sa niekomu vaše aktivity nepáčia, potom je to jeho problém, nie váš! Len to radšej dotknutým osobám nehovorte takto na rovinu, nestojí za to plytvať energiu na zbytočné konflikty. Máte čosi lepšie na práci!

V lete si užijete viac pohody a odpočinku, a veci vám budú pekne vychádzať. S nástupom jesene príde čas dôležitých rozhodnutí, ktoré vás v živote posunú dopredu. Pozor však na možné nedorozumenia, hlavne od 10. septembra až do začiatku októbra s retrográdnym Merkúrom. Ten opäť pripomína, že dohovoriť sa s ľuďmi je niekedy náročné a zlepší sa to až v novembri. Celá jeseň pre vás bude mimoriadne aktívna a plná úspechov, posuniete sa dopredu až neuveriteľným spôsobom. Planéta Saturn je retrográdna, teda cúva, od 4. júna až do 23. októbra. Toto je doba, kedy sa najdôležitejšie veci budú diať vo vašom vnútri skôr, než vo vonkajšom svete. Veľa si toho ujasníte, vykryštalizujú sa vám tie najlepšie spôsoby, čo a ako ďalej robiť, a potom v posledných dvoch mesiacoch roka už pôjde všetko ako po masle. A budete mať dôvod byť so sebou spokojní!

Láska a partnerské vztahy
Medziľudské vzťahy a komunikácia vás síce v roku 2022 trochu potrápia, ako sme si už povedali, ale dobrá správa je, že láska a milostné záležitosti sú krásnou a svetlou výnimkou! Keď budete nasledovať svoje pocity, nemôžete sa pomýliť a vo vašom partnerskom zväzku bude vládnuť harmónia. Ale rok 2022 vás ťahá k ujasneniu si priorít vo všetkých životných oblastiach, lásku nevynímajúc. Ak teda žijete v dlhodobom vzťahu, bude vás to čas od času ťahať k tomu zamyslieť sa nad tým, kam spoločne ďalej ako dvojica smeruje, robiť si spolu s vašou láskou úplne nové plány a možno trochu prehodnotiť tie staré. Najväčšiu dávku romantiky si užijete v marci, keď Venuša prechádza vašim znamením Vodnára. Ak ste nezadaní, tak práve táto doba prebúdzajúcej sa jari je ideálna pre romantické zoznámenie! Krásny bude aj začiatok leta s Venušou vo spriaznených Blížencoch, a do tretice si užijete romantickú jeseň v októbri, to vám zas bude prinášať porozumenie vo vzťahoch Venuša vo Váhach!

Šťastný mesiac: marec, október
Nepriaznivý mesiac: august, november

Práca a financie
Rok 2022 bude pre vás, milí Vodnári, naplnený novými možnosťami a výzvami v tom najlepšom zmysle tohto slova! Je čas pre rozbiehanie nových zaujímavých projektov a pre uskutočnenie vašich nápadov. Keď vás niečo namotivuje, radšej ani nestrácajte čas tým, že to budete zbytočne analyzovať zo všetkých strán, len by ste stratili drahocenný čas – pustite sa rovno do toho! Zvláštnou kapitolou sú potom väčšie finančné investície, ktoré síce majú perspektívu, že vám prinesú zisk a zhodnotia vaše úspory, ale predsa len sa cítite trochu nesvoji, keď sa máte odhodlať k veľkému finančnému výdaju. V roku 2022 vsaďte skôr na svoje vlastné projekty, než na tímovú prácu, a ak ste zamestnaní, môžu sa z času na čas objaviť nedorozumenia s kolegami. Nič zásadné, ale dokáže to trochu znepríjemniť život. Najlepší čas pre vaše kariérne plány je od 6. marca do polovice apríla, Mars vo vašom znamení vám vtedy prinesie veľa činorodej energie. Zaujímavé budú posledné dva mesiace roka, v novembri a decembri je Mars vo spriaznených Blížencoch retrográdny a je to skôr čas prehodnocovania. Bude sa vám dariť, ale radšej sa touto dobou nepúšťajte do úplne nových vecí.

Šťastný mesiac: marec, apríl
Nepriaznivý mesiac: máj, júl

Domov a rodina
Vaše rodinné vzťahy v tomto roku veľmi závisia na tom, nakoľko majú vaši blízki pochopenie pre vaše smelé plány sebarealizácie. Možno vás plne podporujú, hlavne ak sú narodení vo vzdušných znameniach Vodnára, Blížencov alebo Váh, a možno im to naopak príde príliš divoké a ťukajú si na čelo. Či už je to u vás akokoľvek, nezabúdajte, že dostatok pozornosti, ktorú venujete rodinnému životu, a hlavne snaha o čo najlepšiu komunikáciu, toho dokážu veľa vyriešiť. Vaši najbližší určite ocenia, keď si na nich vyhradíte viac času, aj keď vám to možno nepovedia otvorene. Na nedorozumenia si dajte pozor hlavne za retrográdneho Merkúra, teda v druhej polovici januára, od 10. mája až do 3. júna, a potom ešte od 10. septembra do 2. októbra. Všetky tieto tri kritické obdobia budú najsilnejšie prežívať januárový Vodnári, ale pre všetkých platí vyhýbať sa zásadným rozhovorom, kde hrozia nezhody. Zaujímavý bude tiež retrográdny Saturn vo Vodnárovi, a to od júna až do októbra, ktorý vás nabáda urobiť si poriadok vo svojich záväzkoch a povinnostiach. Ide o to urobiť si takú vnútornú inventúru toho, čo komu dlhujete, nech môžete mať čisté svedomie!

Šťastný mesiac: júl, december
Nepriaznivý mesiac: január, september

Zdravie
Základom dobrého zdravia v tomto roku je byť psychicky v pohode, cítiť sa dobre a vyhýbať sa stresu. To sa totiž bude odrážať aj na vašej fyzickej kondícii. Ak si udržíte vnútornú vyrovnanosť, budú sa vám aj zdravotné trápenia pekne vyhýbať. Ak sa nebudete niekedy cítiť úplne vo svojej koži, pozrite sa prvom rade na to, či ste sa náhodou nepreťažili po psychickej stránke a hľadajte vo svojom živote harmóniu. A ak by to nešlo spraviť len ​​trochou pokoja a pozornosti k svojim vlastným potrebám, siahnite v prvom rade po alternatívnych prostriedkoch, a tým sú myslené nielen bylinky a podobne, ale tiež nájsť si, aký je psychosomatický význam danej choroby a podľa toho s tým ďalej pracovať, riešiť v prvom rade prvotný problém vnútri vašej duše. Ale samozrejme u všetkého tohtoročného pracovného i iného vyťaženia nezabúdajte na zdravé stravovanie a pohyb, ktoré by mali byť úplne samozrejmou súčasťou vášho života, bez ohľadu na to, koľko máte práve práce. Musíte si udržať vysokú úroveň energie, ktorú potrebujete!

Šťastný mesiac: august, október
Nepriaznivý mesiac: apríl, júl

Oblasť šťastia v roku 2022:
Rok 2022 je ako stvorený pre odvážne plány a dokorán vám otvára brány k sebarealizácii! Keď sa spoľahnete na svoje vlastné sily a budete veriť svojmu vnútornému hlasu, ktorý vám ukáže správny smer, čakajú na vás ohromné ​​úspechy! Máte sa teda na čo tešiť!

Váš kameň pre zdravie na rok 2022:
AMETYST – narodený v znamení Vodnára sa dokáže veľmi rýchlo nadchnúť pre nové projekty a lásky, preto je Ametyst pre Vodnára ideálnym kameňom. Má totiž nielen ochrannú moc, ale navyše pomáha odbúravať stres.

Amulet pre šťastie na rok 2022:
Symbol KVETU
Symbol MESIACA

Originálny darček!
ROČNÝ, OSOBNÝ, DETSKÝ ALEBO PARTNERSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia!