Milí Škorpióni, na rok 2022 si pre vás hviezdy pripravili veľmi pestro namiešanú nádielku. Niektoré planéty vám veľmi prajú, zatiaľ čo iné sa vás pre zmenu rozhodli poštekliť, takže budete mať v živote striedavo slnečno i oblačno. Nenechajte sa však striedaním vzostupov a pádov odradiť, sú tu preto, aby vám pomohli rásť a rozvíjať sa! A dobrá správa je, že aj keď nebude vždy všetko ideálne, nemusíte sa obávať žiadneho zhoršenia situácie oproti roku 2021, naopak skôr sa bude jednať o zlepšenie oproti predchádzajúcemu roku plnému výziev. A tak zatiaľ čo Urán a Saturn sa na vás stále ešte budú mračiť, Jupiter vám zasvieti priaznivým svetlom a nápomocné vám budú aj dve najvzdialenejšie planéty, Neptún a Pluto. Na príjemné chvíle sa môžete tešiť hlavne v citovom a osobnom živote, tu vás čaká veľmi spokojný rok.

Udalosti v roku 2022 vám budú často pripadať chaotické a ťažko sa vám v nich bude orientovať. O to dôležitejšie je urobiť si jasno vo vašich prioritách a vytýčiť si smer, ak ste to náhodou už neurobili v predchádzajúcom roku. Všetko sú to skúšky, ktoré vás privedú k umeniu načúvať svojim inštinktom na ceste za úspechom. Vaša silná škorpiónová intuícia vás bude viesť tým správnym smerom, teraz už len nenechať sa odradiť, keď nepôjde hneď všetko hladko, a nenechať sa rozhodiť pochybnosťami, či už sú vaše vlastné alebo je vnímate vo svojom okolí. Svojou vlastnou silou a vytrvalosťou sa dopracujete k veľkým úspechom. Takže nakoniec budete môcť byť na seba patrične hrdí!

Po väčšiu časť roka prechádza Jupiter, planéta šťastia, vodným znamením Rýb, ktoré je vám spriaznené a táto konštelácia napomáha uplatneniu vašich pocitov a intuície vo všetkých oblastiach života, nielen v tom osobnom. Ale medzi 11. májom a 28. októbrom Jupiter na niekoľko mesiacov Ryby opustí a vstúpi do ohnivého Barana, ktorý je na vás až veľmi energický a necitlivý, takže zatiaľ čo napríklad Strelcom, Levom a Baranom sa bude touto dobou skvele dariť, vy Škorpióni, ak nemáte v niektorom z týchto troch znamení ascendent, sa budete cítiť trochu ušliapnutí. Ale nič si z toho nerobte! Na konci roka opäť príde váš čas, a navyše vám stále zostáva veľa priestoru, čo robiť vo vašom vnútornom svete a osobnostnom raste, a tu budete mať citovú podporu planéty Neptúnu v Rybách. A vedzte, že raz sa vám vaše odvážne sny podarí naplniť!

Láska a partnerské vztahy
Jupiter a Neptún v Rybách napomáhajú romantike, ale pretože s inými planétami to nie je vždy tak ružové, pripravte sa aj v láske na striedavé oblačno. Najlepšie mesiace pre vás budú celkom jednoznačne apríl a prvá polovica novembra, kedy sa k priaznivému jupiterovskému vplyvu pridáva ešte aj šťastný bozk od Venuše, tá prechádza v apríli spriaznenými Rybami, a následne od 23.10. do 16.11. je priamo vo vašom znamení Škorpióna. Tieto konštelácie zvyšujú vašu príťažlivosť pre opačné pohlavie a šancu na milostné úspechy u nezadaných a partnerskú vášeň u zadaných. Po zvyšok roka veľmi závisí od toho, v akom znamení je narodený váš partner a čo nadelili hviezdy jemu alebo jej, pretože podľa toho bude reagovať na vaše prejavy citov, pocity a potreby a od toho závisí miera porozumenia. Ako Škorpióni ste vo svojich citoch veľmi vytrvalí, takže si viete počkať na správnu chvíľu, ale druhá strana to môže vidieť inak. Ak sa túžite s niekým zblížiť, kto sa vám už dlho páči, načasujte si to buď na prvú polovicu jari, alebo potom počkajte až do posledných mesiacov roka, veľmi to zvýši vaše šance na úspech!

Šťastný mesiac: apríl, november
Nepriaznivý mesiac: jún, júl

Práca a financie
Finančná istota je pre vás veľmi dôležitá a snažíte sa ju udržať! V premenlivom roku 2022 ale nebudete mať vždy jasno v tom, na čom ste, a je potrebné naučiť sa aj s touto neistotou spokojne žiť a fungovať. Stále totiž budete mať všetko, čo potrebujete, aj keď je samozrejme príjemnejšie, ak vám každý mesiac pristane na účte presne daná suma peňazí. To je však luxus, ktorý častokrát ide na úkor sebarealizácie, takže ide o to stanoviť si, čo je vlastne vašou prioritou a čoho ste naopak ochotní sa vzdať. V zamestnaní bude základom úspechu udržať si dobré vzťahy so šéfom a kolegami. Do istej miery sa radi prispôsobíte, ale niektorí Škorpióni prídu na to, že s danými spolupracovníkmi fungovať nevedia a rozhodnú sa kariérne osamostatniť. Je dôležité mať svoju sebaúctu a vedieť, čo chcete. Najlepší čas pre realizáciu vašich projektov je druhá polovica apríla a máj, to vám bude priať Mars a s ním aj Jupiter a všetko pôjde hladko. Naopak v lete sa radšej o nič nesnažte a radšej si doprajte poriadny odpočinok. A v novembri a decembri pozor na retrográdny Mars, ktorý preverí vašu trpezlivosť!

Šťastný mesiac: apríl, máj
Nepriaznivý mesiac: február, december

Domov a rodina
Rodinný život a domáca pohoda vám budú v roku 2022 robiť veľkú radosť a vždy vás podržia nad vodou. So svojimi najbližšími budete držať pohromade a dobre si teraz rozumiete, aj keď samozrejme občas sa nejaké drobné nedorozumenia prejavia, hlavne za retrográdneho Merkúra, teda v druhej polovici januára a počas posledných dvoch dekád mesiacov máj a september, ale nebude to nič zásadné. Vás osobne sa to príliš dotýkať nebude, ale ostatné budú mať potrebu niečo zbytočne riešiť a rozmazávať, tak to stačí len nejako diplomaticky uhrať do autu a čoskoro bude zas všetko krásne. Pre mladších Škorpiónov je rok 2022 vhodnou dobou osamostatniť sa od rodičov a rozvíjať svoju nezávislosť. To isté platí v prípade, že si budujete nový samostatný život po ukončení nejakého toxického vzťahu. Naopak, nikdy nezabúdajte na ľudí, ktorí pri vás vždy stáli, podporujú vás a dávajú vám lásku. Zaslúžia si, aby ste im to nezabúdali opätovať a našli si na nich dosť času, aj keď toho budete mať napríklad veľa na práci.

Šťastný mesiac: apríl, november
Nepriaznivý mesiac: január, december

Zdravie
Tento rok pre vás bude pomerne náročný, a o to dôležitejšie je nezabúdať na starostlivosť o svoje telo, ale tiež myseľ a dušu, pretože poznáte to, všetko je prepojené. A tak okrem zdravého jedálnička určite neurobíte chybu, keď si nájdete pravidelne čas na meditáciu alebo cvičenie jogy. To vám pomôže udržať na uzde stres, ktorý vás bude častejšie sprevádzať od polovice jari do polovice jesene. Veľa relaxujte, robte si prechádzky do prírody, nájdite si svoj spôsob, ktorý vám najlepšie pomáha vrátiť sa do stavu vnútornej rovnováhy a pokoja. V máji si dávajte väčší pozor na riziko úrazov a buďte opatrní, pretože vašim nepriateľom je zbrklosť. Celkovo sa budete po fyzickej stránke cítiť veľmi podobne ako v roku 2021, nič sa príliš výrazne nezmení. Občas budete mať sklon robiť si starosti o svoje zdravie kvôli nejakým príznakom, ktoré si všimnete, ale nepreháňajte to s obavami, pretože tie sú len zdrojom ďalšieho stresu, ktorý zdraviu vôbec nesvedčí, a navyše ani ničomu nepomôže.

Šťastný mesiac: apríl, november
Nepriaznivý mesiac: máj, júl

Oblasť šťastia v roku 2022:
Pevným bodom vo vašom živote, ktorý vám vždy prinesie šťastie a dobrú náladu, bude váš vnútorný citový svet, v ktorom vládne intuícia a vnútorné poznanie. Keď sa budete svojho vnútorného hladu držať a zostanete mu verní, ako to vy Škorpióni viete, podarí sa vám postupne ho preniesť aj do splnenia snov v materiálnom svete!

Váš kameň pre zdravie na rok 2022:
AKVAMARÍN – osoba v znamení Škorpióna vynakladá veľa energie na to, aby sa stoj čo stoj dostala k svojmu stanovenému cieľu, lenže ju zabúda dopĺňať. Akvamarín zaisťuje Škorpiónom pokoj, radosť, silu, energiu i šťastie.

Amulet pre šťastie na rok 2022:
Symbol SRDCA

Originálny darček!
ROČNÝ, OSOBNÝ, DETSKÝ ALEBO PARTNERSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia!