Milé Raky, pre vás má rok 2022 pripravené zaujímavé možnosti hlavne v pracovnej sfére. Vykuknite z ulity svojej domáce a rodinnej pohody a preskúmajte, čo si pre vás osud pripravil tam vonku. Vaše pracovné úspechy budú sľubné, ale predsa len počítajte s tým, že Šťastena sa na vás bude usmievať trošku premenlivým štýlom. Predsa len teraz nemáte vo svojom znamení žiadnu zo vzdialenejších planét, takže sa bude jednať skôr o bežný priemerný rok, kedy sa výnimočné dni striedajú s tými nevýraznými. Ako Raky ste tiež veľmi naviazaní na energie Luny, a pri absencii mocnejších planetárnych vplyvov si môžete viac všimnúť, ako na vás pôsobí lunárny kalendár a cykly Mesiaca.

Jupiter, planéta šťastia, sa na vás usmieva zo spriazneného znamenia Rýb od začiatku roka až do 11. mája, a potom sa tam ešte raz vráti od 28. októbra až do konca roka. Vďaka tomu pre vás budú prvá tretina roka a potom jeho záver mimoriadne príjemné a úspešné. Ideálne by bolo naplánovať si všetky dôležité projekty, či už pracovné alebo osobné, do týchto časových okien, a predovšetkým potom do toho jarného. Naproti tomu v lete a po väčšinu jesene budú na koni úplne iné znamenia a nevymyslíte asi nič lepšie, než konečne poriadnu dovolenku a odpočinok, ktorý si tento rok určite zaslúžite. Naproti tomu v láske a vzťahoch celkovo k vám bude leto štedré a najviac si to budete užívať okolo polovice prázdnin.

Po celý rok vám tiež, rovnako ako vlani, priaznivým svetlom svieti planéta Neptún. Jej vplyv je dlhodobý a skôr jemný, ale podporuje vašu intuíciu, citové prežívanie a fantáziu. A keď sa spojí v Rybách s planétou Jupiter, podnecuje to vašu citlivosť, vnímavosť a predstavivosť, a okrem toho aj vaše umelecké sklony. Naopak trošku komplikovanejšie je po celý rok pôsobenie Pluta v Kozorožcovi, ktoré je rovnako ako u Neptúnu mnohoročné, takže žiadna novinka a možno ani nepostrehnete, že k vám stojí v opozícii a trochu vám komplikuje život. V Kozorožcovi symbolizuje vnútornú transformáciu cez zodpovednosť, povinnosti a vytrvalú prácu. Za pozornosť však stojí, keď bude od konca apríla do začiatku októbra retrográdny, to môže prinášať menšie nepríjemnosti typu mocenských bojov vo vašom okolí. Celkovo sa všakrok 2022 zaobíde bez väčších komplikácií, a hoci pre vás nemá v zálohe priamo veľké zázraky, podarí sa vám to dosiahnuť až prekvapivo ďaleko!

Láska a partnerské vztahy
Milostný zväzok pre vás bude zdrojom radosti a spokojnosti a hviezdy veštia, že sa môžete v partnerstve tešiť na príjemný a vyrovnaný rok. Od svojho životného miláčika budete cítiť podporu a láskavosť, a budete veľmi vďační za jeho či jej pozitívny prístup ku všetkému, čo vás v živote stretne a čo budete spoločne riešiť. Nezadané Raky sa možno budú cítiť, ako keby im chýbali príležitosti na zoznámenie. Síce budete veľa času tráviť v práci a tiež v kruhu svojich priateľov, ale to sú stále tí istí ľudia. Nakoniec vás možno veľmi prekvapí, že sa práve medzi nimi nenápadne ukrýva niekto, s kým by ste si mohli skvele rozumieť! Najlepší čas pre milostné záležitosti je celý apríl, keď sa Venuša a Jupiter stretávajú v Rybách a prinesú vám veľmi citovú a láskyplnú atmosféru. Na zahodenie však nebude ani prelom júla a augusta, kde vám Venuša, vo vašom znamení Raka, dopraje nejaký ten letný románik – teda, len ak o neho stojíte a ste voľní! A nakoniec sa vám ešte môže pošťastiť v závere októbra a prvej polovici novembra, Venuša v Škorpiónovi je vám spriaznená a vie byť pekne horúca!

Šťastný mesiac: apríl, november
Nepriaznivý mesiac: január, máj

Práca a financie
Začiatok roka sa u vás na pracovisku nezačne ktovieako sľubne, a pod vplyvom retrográdneho Merkúra v druhej polovici januára a začiatkom februára sa môžu objaviť menšie spory. Ale nerobte si s tým ťažkú ​​hlavu, vyrieši sa to aj bez vášho stresu, radšej sa naplno sústreďte na svoje úlohy, pretože koniec zimy a jarné mesiace vám sľubujú najväčšie úspechy. Na prelome apríla a mája vám Mars vo spriaznených Rybách sľubuje najväčšiu príležitosť sa presadiť. Tento rok ale počítajte s tým, že vám pribudnú nové zodpovednosti a ubudne voľného času, ale dobrá správa je, že sa to patrične odrazí aj na vašej výplatnej páske. V pracovných jednaniach sa vám oplatí sebavedomie, poznáte predsa svoju hodnotu, ale zas pozor, nech neprestrelíte s až príliš vysokými ambíciami – chce to pozrieť sa na veci sebaisto, ale realisticky. Ku zbohatnutiu vám pomôžu nielen lepšie zárobky, ale tiež lepšie hospodárenie a zodpovedné investovanie, takže inventúra výdajov prinesie svoje ovocie. Celkovo si počas roka 2022 kariérne aj finančne oveľa polepšíte, len počítajte s tým, že to pôjde po malých krôčikoch a nebude to zadarmo!

Šťastný mesiac: apríl, máj
Nepriaznivý mesiac: január, jún

Domov a rodina
Vaše domáce zázemie bude tento rok pokojné a podporujúce aj napriek tomu, že vám predsa len zostane na rodinný život o niečo menej času ako zvyčajne. Aj napriek tomu bude u vás doma vládnuť láskyplné ovzdušie vzájomnej podpory a dôvery, a vy veľmi dobre viete, ako je to drahocenné, takže si toho budete vážiť a aspoň v rámci svojich možností si na svojich blízkych vždy radi nájdete nejaký ten čas. Veľmi vás poteší, ako ústretoví budú vaši blízki k vašim kariérnym plánom a ambíciám. Možno ste to od nich ani nečakali, a asi budú príjemne prekvapenia, do čoho ste sa pustili, pretože od vás, Rakov, by asi väčšinou také ambície nečakali. Budete potom radi, keď sa vám naskytne príležitosť osláviť svoje úspechy v kruhu najbližších a podeliť sa tak o svoje šťastie. A budete sa tešiť, že s blížiacim sa koncom roka sa vám predsa len podarí dokončiť veľa zo svojich úloh, ktoré vám zaberali čas, a konečne sa venovať s blížiacimi sa sviatkami tvorbe krásnej a príjemnej domácej atmosféry. Tak, ako to vy Raky viete najlepšie z celého zverokruhu!

Šťastný mesiac: apríl, december
Nepriaznivý mesiac: január, september

Zdravie
V roku 2022 sa potrebujete trochu viac šetriť, milé Raky. Planetárne konštelácie zvyšujú vašu fyzickú citlivosť a pripomínajú vám, že o svoje telo sa musíte starať a venovať mu pozornosť, ktorú si zaslúži. Nesnažte sa tlačiť na výkony, keď vám budú menšie zdravotné ťažkosti, napríklad chrípka alebo zlé trávenie, pripomínať, že si potrebujete oddýchnuť a vypnúť. Veľkú pozornosť sa oplatí venovať hygiene a potrebnej dezinfekcii, ale to určite viete, len na to v bežnom živote nezabúdajte! Ďalšia oblasť, ktorá si tento rok zaslúži pozornosť, je vaša pleť, ovplyvnená Kozorožcom, ktorý je vám v opozícii. Môžu sa objaviť problémy s pokožkou, rôzne vyrážky, ekzém a podobne, nič príliš vážne našťastie, ale rovnako to nepoteší, takže je lepšie všimnúť si to už v zárodku a vsadiť na prírodné prostriedky starostlivosti o pleť. A v rámci zdravotnej prevencie nezabudnite, aj napriek väčšej pracovnej vyťaženosti, na pohyb – či už to znamená, že si nájdete občas chvíľu na prechádzku alebo cvičenie, alebo pokojne aj cestu pešo do zamestnania! Dobrá správa je, že záver roka bude po zdravotnej stránke priaznivý a veľa problémov sa vyrieši samo!

Šťastný mesiac: november, december
Nepriaznivý mesiac: jún, júl

Oblasť šťastia v roku 2022:
Rok 2022 bude pre Rakov časom postupných krokov smerom dopredu. Keď skĺbite fantáziu a citlivosť s vytrvalosťou a pracovitosťou, dopracujete sa ku krásnym úspechom. Vaša práca bude prinášať ovocie, takže sa oplatí sa snažiť a využiť príležitosti, ktoré sa vám ponúkajú!

Váš kameň pre zdravie na rok 20221:
ČERVENÝ AVENTURÍN – má veľkú moc chrániť majetok. Rak má síce rád svoje zabehnuté koľaje, ale to neznamená, že sa občas nezatúla do sveta nesplniteľných cieľov.

Amulet pre šťastie na rok 2022:
Symbol RUŽE

Originálny darček!
ROČNÝ, OSOBNÝ, DETSKÝ ALEBO PARTNERSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia!