Milí Levy, už si pamätáte aj aktívnejšie roky, než bude ten s letopočtom 2022. Hviezdy vám veštia, že namiesto naháňania sa za úspechom a veľkými ambíciami bude oveľa lepšie venovať tento rok sebarozvoja a tiež si trochu viac oddýchnuť. Zistíte, že oveľa dôležitejšie je zaoberať sa vecami, ktoré vás bavia, aj keby to nebolo nič extra bombastické, než sa snažiť urobiť dieru do sveta a byť vo všetkom, pokiaľ možno najlepší. To si so svojou sebavedomou levou povahou občas len neradi priznávate, ale Saturn vo Vodnárovi je po celý rok k vášmu znameniu v opozícii a bude vám to pripomínať. Jeho posolstvo znie posunúť sa ďalej a dať šancu aktivitám, o ktorých by ste si nemysleli, že sa im niekedy budete venovať. Cítite však, že v smere, ktorým ste sa uberali v živote doteraz, už nechcete bez zmeny pokračovať, že vás to príliš nebaví, a aj keď to počujete neradi, tak ste sa dostali do stereotypu, ktorý vás ubíjala. Teraz prichádza čas objavovať nové možnosti a odhaliť, čo vo vás vzbudzuje také nadšenie a vášeň, že vás to bude skutočne napĺňať. Znamená to však nechať na chvíľu kariérny rast a súťaživosť plávať, a namiesto toho sa zamerať na váš vnútorný pocit šťastia a spokojnosti.

Urán, planéta zmien a i prekvapení, je dlhodobo v znamení Býka a v kvadratúre k vášmu slnečnému znameniu Leva. To značí, že rovnako ako minulý rok je potreba vyhýbať sa príliš spontánnym a nepremysleným zmenám, ktoré by vám mohli spôsobiť materiálne straty. Ale zároveň cítite, že nejakú zmenu a svieži vietor do života už to naozaj chce. Len je potrebné načúvať skôr zodpovednému Saturnu vo Vodnárovi a rozvíjať ich postupne a s vedomím ich dôsledkov smerom k tomu, čo vás skutočne v živote baví. A to si samozrejme musíte najprv ujasniť.

Na úspešné obdobie sa môžete tešiť s Jupiterom v Baranovi, a to od 11. mája do 28. októbra, a potom ešte na záver roka od 20. decembra. Touto dobou, po celú polovicu roka, budete obdarení činorodou energiou a nebude vám chýbať motivácia. Akurát teda, od konca júla až do konca novembra, je Jupiter retrográdny, a to je čas skôr po posun dopredu vo vašom vnútornom svete, ako v tom vonkajšom. Je to čas pre duchovný rast a prehodnocovanie vašich cieľov. Od júna do októbra je retrográdny tiež Saturn, a od 24. augusta do konca roka tiež Urán, takže na nejaké zásadné posuny vo vonkajšom svete a vo vašich aktivitách to naozaj príliš nevyzerá. Skôr ideálne k tomu je leto a jeseň – urobte si jasno vo vašom životnom smerovaní. Viete, že nejaké zmeny už potrebujete, teraz ide o to zistiť, ako by mali vyzerať, aby ste si skutočne polepšili!

Láska a partnerské vztahy
Rok 2022 bude pre Levov v láske úspešný a posuniete sa dopredu, ale miestami sa v partnerských vzťahoch nevyhnete zmiešaným pocitom. Rozpačitý bude hlavne začiatok roka, kedy hrozí nezhody kvôli drobnostiam, ako je napríklad, že sa oneskoríte na schôdzku. V roku 2022 máte totiž pocit, že máte na veci dosť času, a tak neponáhľate, a to je v konečnom dôsledku i dobre. Dlhodobé vzťahy sa budú rozvíjať veľmi sľubne – mnoho Levov sa rozhodne vstúpiť do manželstva, či začať s partnerom spoločne bývať a reč zrejme príde aj na zakladanie rodiny. Naopak, nezadaní Levy budú mať často pocit, že sa veci nevyvíjajú podľa ich predstáv a pokusy o zoznámenie občas budú končiť rôznymi neobvyklými situáciami, ktoré síce možno budú vtipné, no ale zbieranie zábavných historiek nie je vašim cieľom. Svetlými výnimkami budú máj a august, kedy máte nad sebou ochrannú ruku planéty Venuša a tá sa vám postará o poriadnu dávku romantiky a vášne! A lepšie ako na – krásny máj, lásky čas, a potom na letný čas dovoleniek, si to načasovať ani nemohla, tak sa máte na čo tešiť! A ak by to bolo málo, tretíkrát sa na vás usmeje v druhej polovici novembra a prvej dekáde decembra.

Šťastný mesiac: máj, august
Nepriaznivý mesiac: január, marec

Práca a financie
V kariérnej oblasti vám rok 2022 sľubuje pozitívne zmeny! Než však začnete snívať o povýšení, rozprávkovej výplate a pochvale od šéfa pred celým tímom, zamyslite sa nad tým, či vás existujúca kariérna dráha skutočne napĺňa, alebo skôr už cítite, že by to chcelo nejakú zmenu. Nemusí to nutne znamenať, že úplne zmeníte zamestnanie, ale možno by to chcelo niektoré veci si zorganizovať trochu inak a hneď budete spokojnejší. Je čas novej kreativity a odvážnych nápadov, len pozor na sklon k príliš veľkému individualizmu, nezabúdajte na záujmy svojich spolupracovníkov. Vynikajúce obdobie pre vás bude od konca mája do začiatku júla, kedy Mars s Jupiterom zariadia, že sa presadíte ľahko a hladko a dočkáte sa sebarealizácie. Po finančnej stránke bude vaša situácia stabilná a môžete fungovať spokojne, len si dávajte pozor na sklony k neuváženému utrácaniu a spontánnemu nakupovaniu. Ľahko totiž môžete minúť, pod vplyvom Uránu, zbytočnú čiastku za veci, ktoré sú síce pekné, ale nevyužijete ich. Radšej investujte do vylepšenia svojho bývania!

Šťastný mesiac: máj, jún
Nepriaznivý mesiac: marec, december


Domov a rodina
Rok 2022 je pre vás, milí Levy, v rodinnom živote veľmi šťastný! Hviezdy vám veštia, že je ten najlepší čas na konštruktívne zmeny, novinky a posun vpred. Pre mnoho Levov to tento rok môže znamenať sobáš alebo príchod nového člena rodiny! Je ideálna doba aj pre sťahovanie alebo rekonštrukciu vášho bývania. Vďaka tomu, že tento rok bude po kariérnej stránke pre vás o niečo voľnejší a nebudú na vás kladené príliš vysoké nároky, budete si môcť dovoliť stráviť viac času s vašimi blízkymi a v pohodlí svojho útulného domova – ktorý si samozrejme môžete počas tejto priaznivej doby zútulniť ešte viac! Ale neberte to zas tak, že toho teraz musíte stihnúť čo najviac. Retrográdne planéty, hlavne v druhej polovici roka, vám napovedajú, nech skôr dokončujete, čo máte rozrobené, a vo voľnom čase sa venujete svojej duši a relaxujete v pokojnom ničnerobeniu spoločne s ľuďmi, ktorých máte radi. S radosťou budete spolu zdieľať tiež vaše koníčky a záľuby, či už je to šport, výlety do hôr či za kultúrou, hudba, tvorenie, záhrada, domáci maznáčikovia alebo čokoľvek iné, čo vás baví.

Šťastný mesiac: august, október
Nepriaznivý mesiac: máj, september

Zdravie
Váš zdravotný stav a kondícia budú tento rok pomerne stabilné a ťažkosti by sa vám mali vyhýbať. Je ideálna doba nájsť si čas pre cvičenie, zlepšenie jedálnička a životosprávy, pretože to neoddeliteľne patrí k zlepšovaniu vášho života a sebarozvoja, o ktoré sa tento rok budete snažiť. Oplatí sa postupne vyskúšať rôzne typy cvičenia a stravovacích systémov, aby ste zistili, čo vám najviac vyhovuje. Platí však, že všetko s mierou, takže žiadne radikálne kúry alebo športové výkony zo dňa na deň. Pomaly zájdete najďalej! Osloviť vás a napomôcť vašej vnútornej pohode by mohla tiež meditácia. Dôležité pre vaše celkové zdravie bude uvedomenie si, že ste v minulosti mali sklon sa preťažovať a v mene dosahovania úspechov ignorovať potreby svojho tela. Teraz prídete na to, že takto nemôžete pokračovať do nekonečna, a doprajete si oveľa viac pokoja a odpočinku. Nezabúdajte ani na dostatok spánku a načúvajte hlasu svojho tela, ktoré vám vždy vie dať najavo, kedy už má dosť. Ide len o to všímať si jeho signálov a nezalievať sa nejakými energetickými nápojmi či kávou!

Šťastný mesiac: máj, december
Nepriaznivý mesiac: február, september

Oblasť šťastia v roku 2022:
Rok 2022 je rokom odpočinku a sebapoznávania. Budete mať dosť času dopriať si pokoj, ponoriť sa do hlbín svojej duše a venovať sa veciam, ktoré vás baví. Pre vás Levov to bude príjemne pokojný rok, kedy navyše môžete nájsť odpovede na otázky po skutočnom zmysle vášho života!

Váš kameň pre zdravie na rok 2022:
ACHÁT – polodrahokam, ktorý má moc pohladiť Levovi jeho zranenú sebadôveru a navrátiť mu istotu. Navyše udržuje leviu dušu mladú a hravú.

Amulet pre šťastie na rok 2022:
Symbol KRÍDLA
Symbol LEVA

Originálny darček!
ROČNÝ, OSOBNÝ, DETSKÝ ALEBO PARTNERSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia!