Rok 2022 bude pre vás, milí Kozorožci, úplne výnimočný! Budete sa cítiť skvele a konečne nájdete v živote skutočné šťastie, úspech a spokojnosť. Bude to nielen vďaka priazni Šťasteny, ale tiež vďaka tomu, že si postupne uvedomíte, že prekážky na ceste k úspechu sú v skutočnosti oveľa menšie, než ste si mysleli, a nájdete si svoje spôsoby, ako sa s nimi vysporiadať. Vybudujete si sebadôveru, s ktorej pomocou bude hneď všetko jednoduchšie, a pôjdete si vytrvalo za naplnením svojich cieľov, až kým sa vám to nepodarí! Skutočná zmena k lepšiemu však nevyplynie z toho, že by vám osud snáď zoslal nejaké zázraky na počkanie, ale z vášho vlastného vnútra – budete sa skrátka cítiť inak a lepšie, a to sa potom prejaví aj navonok! A za toto všetko môžete vďačiť hlavne dvojici Urán a Pluto! Pluto dlhodobo prechádza vaším znamením Kozorožca a otvára vám brány k vnútornej transformácii. A v priaznivej súhre s ním je Urán v Býkovi, ktorý má na svedomí zmeny a prekvapenie v živote, a tie budú práve teraz pre vás viac než priaznivé!

Do nového roka vykročíte tou správnou nohou a po celé prvé dva jeho mesiace vám bude prinášať do života radosť Venuša v Kozorožcovi. Vo vzťahoch to bude klapať, budete sa cítiť spokojní, šťastní a milovaní! Takže štart bude skvelý a pokračovanie roka bude nemenej pozitívne. Postupne sa pred vami budú odkrývať darčeky, ktoré si pre vás osud pripravil. Každý mesiac vás čaká niečo zaujímavé a priaznivé, striedavo v rôznych oblastiach života. Zvláštne obdobia, ktoré stoja za pozornosť, sú retrográdne planéty Urán a Pluto, ktoré vás tento rok ovplyvnia najviac. Urán bude retrográdny, teda cúvajúci, do 18. januára a potom od 24. augusta až do konca roka. A Pluto sa bude hýbať pospiatky od 29. apríla do 8. októbra. Tieto spomínané obdobia vám pripomenú, že zmeny vo vašom živote sa začínajú vlastnou vnútornou premenou, pochopením a zmenou starých navyknutých vzorcov správania k lepšiemu. A až potom nastane tá vonkajšia zmena, možno až prekvapivo rýchlo – stačí na to ísť z tohto správneho konca!

Takže je jasné, o čom bude nasledujúci rok v prvom rade – o osobnostnom raste a nájdenia vášho najlepšieho JA! Ak ste sa už v minulosti venovali nejakým technikám duchovnej práce a rozvoja, potom to pre vás nebude ale žiadna novinka a v podstate len prirodzene nadviažete na to, čo už ste robili v minulosti, ale tentoraz spontánne, príde to tak nejako samo. Každopádne sa nemusíte báť žiadnych terapií šokom, pretože celý tento proces vašej vnútornej transformácie pre vás bude príjemný a možno si svoju komfortnú zónu posuniete, ale bez toho, aby ste z nej boli nútení vystúpiť. A to je na tom najlepšie, že si celý tento veľmi prínosný rok zároveň patrične užijete!

Láska a partnerské vztahy
Hneď na začiatku roka vám urobí radosť planéta lásky a harmónie Venuša, ktorá bude vo vašom znamení po viac ako dva mesiace až do 6. marca. V januári bude však táto nebeská bohyne retrográdna, teda bude cúvať, takže jej radosti si budete naplno užívať až vo februári. Január sa pre nové zoznamovania príliš nehodí, a partnerská komunikácia môže viaznuť, radšej si doprajte romantiku a pokoj vo dvojici. Je tiež veľmi pravdepodobné, že sa v januári stretnete s nejakou dávnou láskou! Vo februári potom už budete miláčikmi svätého Valentína! Neskôr vám bude Venuša priať ešte v júni v znamení Býka, v septembri v Panne a v decembri opäť v Kozorožcovi! Je toho pozitívneho skrátka veľa! Po celý rok bude váš partnerský život radostný a stabilný, a ak ste zatiaľ nezadaní, môžete si vďaka priazni hviezd ľahko vybudovať stabilný a kvalitný zväzok, ktorý bude mať perspektívu aj do budúcnosti. Zadaní Kozorožci zase posunú svoj vzťah vpred a budú rozvíjať spoločné plány. Skrátka v láske bude pre vás rok 2022 pekný a budete si naplno užívať harmóniu a stabilitu vzťahu!

Šťastný mesiac: február, december
Nepriaznivý mesiac: máj, júl

Práca a financie
Rok 2022 bude pre vás za odmenu – konečne sa zúročia vaše snaženia z minulých rokov a budete zo svojej predchádzajúcej tvrdej práce ťažiť ako po finančnej, tak i po kariérnej stránke. Práve teraz máte príležitosť venovať sa viac osobnému rozvoju a dať na nejakú dobu tvrdú drinu trochu bokom. Priaznivé okolnosti vám to rozhodne umožnia! Naviac tu pre vás majú planéty ešte jedno milé prekvapenie – oplatí sa mať oči na stopkách, pretože sa vám ponúkne jedinečná príležitosť, ktorá vám umožní sa finančne výborne zabezpečiť! Ale pozor, chce to neotáľať, pretože bude celkom jednoduché túto životnú šancu prehliadnuť! Pre vaše plány a sebarealizáciu bude veľmi priaznivá doba od 24. januára do 6. marca, kedy prechádza Mars vaším znamením a stretne sa tam s planétou Venušou, a to vám veští mimoriadne dobré podmienky na uskutočnenie vašich plánov! Skvele sa vám bude dariť aj cez prázdniny, a to vďaka Marsu vo spriaznené Panne, až budete v pokušení stále len pracovať a do toho dopriať si voľno sa možno budete musieť skoro až nútiť! A na vlne úspechov sa krásne poveziete až do konca roka!

Šťastný mesiac: február, august
Nepriaznivý mesiac: apríl, jún

Domov a rodina
Prvé mesiace roku 2022 sú pod vládou Venuše pre rodinný život Kozorožcov ako stvorené. A ak uvažujete o prírastku do rodiny, najskôr na to nastala práve teraz tá správna doba! Každopádne, či už deti máte alebo nemáte, budete si užívať príjemnú rodinnú atmosféru. Nezabudnite svojim blízkym občas pripomenúť, že sú pre vás veľmi dôležití a máte ich radi, to urobí väčšie divy, než sa snažiť otvárať diskusie o vážnych veciach. Tým sa vyhýbajte hlavne za retrográdneho Merkúra – v druhej polovici januára a posledné dve dekády mája a septembra. Merkúr môže komunikačnými problémami touto dobou poštekliť najmä tých Kozorožcov, ktorí sa narodili v poslednej dekáde tohto znamenia, teda okolo polovice januára. V lete vás čaká všeobecne veľmi úspešné a šťastné obdobie, ale nezabúdajte sa o svoju dobrú náladu a spokojnosť podeliť so svojimi blízkymi. Určite ich poteší spoločne strávená dovolenka, nemusíte predsa stále len pracovať! Tiež na jeseň budete mať na rodinný život málo času, tak im to nezabudnite vynahradiť aspoň v decembri!

Šťastný mesiac: január, február
Nepriaznivý mesiac: september, november

Zdravie
Po zdravotnej stránke zostane vo vašom živote v roku 2022 všetko pri starom a nečakajú vás žiadne veľké zmeny. Vaša pozornosť bude smerovať inam než do starostlivosti o telo, takže nemožno čakať nejaké zázračné zmeny k lepšiemu, ale na druhej strane sa ani nemusíte obávať žiadnych nečakaných nepríjemností. Drobné problémy typu prechladnutia sa môžu občas vyskytnúť, ale nič vážne našťastie! Ak navyše nájdete pevnú vôľu a začnete sa systematicky venovať zlepšovaniu svojej kondície, bude to určite poznať. Ale nie je to teraz na prvom mieste, takže závisí, nakoľko je to vaša osobná priorita. Určite by ste sa nemali nútiť napríklad do posilňovne, ak skôr cítite, že vám chýba odpočinok a čokoláda. Rovnako ako v ostatných sférach života aj tu platí, že skutočné zmeny, ktoré budú mať dlhodobý efekt, budú vychádzať z vášho vnútra a nemusíte sa k nim nijako násilím nútiť. Časom si sami uvedomíte, že teraz nastal ten správny čas niečo urobiť pre svoje telo.

Šťastný mesiac: august, november
Nepriaznivý mesiac: január, marec

Oblasť šťastia v roku 2022:
Rok 2022 vám tým najlepším spôsobom ukáže, aké možnosti a potenciál sa vo vás ukrývajú. A že je toho oveľa viac, než by ste si mysleli! Zistíte, ako naplno využiť všetky svoje prednosti a schopnosti a vybudujete si zdravú sebadôveru, s ktorou dokážete v živote takmer zázraky!

Váš kameň pre zdravie na rok 2022:
KRIŠTÁĽ – tento kameň symbolizuje čistotu a má silnú liečivú moc. Kozorožec má tendenciu pracovať príliš a spať málo, a to môže viesť až k nespavosti. Krištáľ má moc priniesť Kozorožcovi pokojný spánok.

Amulet pre šťastie na rok 2022:
Symbol ANJELA

Originálny darček!
ROČNÝ, OSOBNÝ, DETSKÝ ALEBO PARTNERSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia!