Milí Blíženci, rok 2022 je ako stvorený na to, aby ste si dobre premysleli dôležité otázky vo vašom praktickom živote. Vydáte sa na cestu za splnením vašich snov, ale k tomu, aby sa vám to podarilo, je najprv nevyhnutné mať jasno vo vašich prioritách. A keď už to budete mať sami pre seba vyriešené a vaše ciele budú jasné, najlepšie bude bez obáv a jasne ich oznámiť aj vášmu okoliu. Nenechajte sa zviesť svetom ilúzií a preludov, ktorému tento rok vládne Neptún v Rybách a ktorý nie je v súlade s vaším vnútorným JA. Radšej využite pozitívny vplyv Saturna vo Vodnárovi, ktorý nad vami drží po celý rok ochrannú ruku a pripomína vám, že na dosiahnutie toho, po čom túžite, je nevyhnutný cieľavedomý prístup a sebadisciplína. To možno nie sú najsilnejšie stránky vás, rozlietaných Blížencov, ale práve v tejto oblasti máte v roku 2022 najväčší potenciál zdokonaľovať sa!

V tomto roku vás viac než obvykle pošteklia retrográdne, teda cúvajúce planéty. Tie prinášajú obdobie, kedy nie je príliš ľahké začínať nové veci, a ani sa to vôbec neodporúča. Naopak je vhodné dorobiť si staré resty a obrátiť sa viac dovnútra, urobiť si jasno v záležitostiach, ktoré ste i nejakú dobu zanedbávali. Takto bude cúvať Saturn vo Vodnárovi od 4. júna až do 23. októbra. V lete a na jeseň teda na vás najskôr vystrčia rožky nejaké staré resty a ukáže sa, že to, čo ste mali za vybavené, bude nakoniec trošku zložitejšie. Nakoniec ale budete radi, že je všetko dokončené poriadne a poctivo. Na záver roka vás zas nenechá v kľude Mars vo vašom znamení Blížencov, ktorý cúva od 30. októbra až do konca roka. Touto dobou nezačínajte žiadne nové projekty a tiež pozor na hádky a hnev.

V poslednej tretine roka, od 20. augusta až do konca roka, sa bude planéta bojovníkov Mars nebývalo dlho zdržiavať vo vašom znamení Blížencov. Hoci polovicu tohto času cúva, i tak je to pre vás vynikajúca správa, ktorá vám otvára dvere k úspechom. Na jeseň pre vás bude ľahké presadiť si vaše nápady, zapracovať na nových plánoch a realizovať sa. Mars so Saturnom vytvára veľmi priaznivý trigon, a to vám pomáha spojiť ambicióznosť so zodpovednosťou. Ako Blíženci mávate občas problém vydržať u nejakej činnosti dlhšiu dobu, teraz sa to však zmení k lepšiemu a nehrozí, že by za vami zostávali nedokončené veci. Práve naopak! Dorobíte a uzavriete aj to, čo nad vami už dlhšiu dobu visí ako Damoklov meč, a budete radi, že vám tento úspešný rok pomôže krásne si vyčistiť stôl – ako v pracovnom živote, tak aj vo vašich osobných aktivitách a plánoch!

Láska a partnerské vztahy
V láske pre vás bude na prvom mieste dlhodobý vzťah, alebo ak ste nezadaní, potom jeho hľadanie. Rok 2022 vám prinesie do milostných záležitostí väčšiu túžbu po stabilite a serióznosť s tým spojenú. Flirtovanie vás teda príliš lákať nebude a radšej dáte prednosť perspektívnejším záležitostiam. Venuša, nebeská bohyňa lásky, sa na vás bude najviac usmievať v marci, a to v spriaznenom znamení Vodnára. Veľmi priaznivá doba nastane aj na prelome júna a júla, kedy máte Venušu priamo vo svojom znamení Blížencov, takže začiatkom leta budete pre opačné pohlavie veľmi príťažliví a nehrozí vám, že by o vás nebol záujem! Takto to potrvá od 23. júna až do 18. júla. A aby toho nebolo málo, do tretice sa na vás ešte bude Venuša usmievať od 29. septembra do 23. októbra v znamení Váh. Všetky tieto tri obdobia sa ideálne hodia pre partnerskú romantiku a bude skvelé si nájsť na seba s partnerom čas len tak vo dvojici. Ak ste sa napríklad počas retrográdneho Merkúra pohádali, môžete sa teraz zas udobriť. Ideálne sa však tento čas hodí aj pre hľadanie novej lásky a zoznamovanie sa!

Šťastný mesiac: júl, október
Nepriaznivý mesiac: január, november

Práca a financie
Tento rok vám mimoriadne praje Mars, ktorý vám veští extrémne úspešnú jeseň, a ak by to bolo málo, priať vám táto červená planéta bude aj v marci a v prvej polovici apríla. Úspechy vám sľubuje aj planéta šťastia Jupiter, ktorá je v Baranovi od mája až do októbra. Po veľkú väčšinu roka teda máte na svojej strane vždy aspoň niektorú z týchto planét úspechu! Jedine začiatok roka môže byť trochu rozpačitejší, hlavne hrozia pod vplyvom Merkúra menšie nezhody na pracovisku, ale to bude rýchlo zabudnuté. Ak máte v hlave nejaké nové kariérne plány, ideálne je pustiť sa do nich na jar alebo v lete. Na jeseň potom už môžete žať prvé ovocie, hoci sa bude jednať skôr o dlhodobejšie záležitosti, takže to najlepšie príde až v ďalších rokoch. Na finančnom poli však pre vás rok 2022 vyzerá viac než sľubne. Vybudujete si stabilné príjmy, ktoré môžu byť s trochou šikovnosti, a hlavne vytrvalosti, pokojne aj niekoľko násobne vyššie ako vlani. A to už je vyhliadka, ktorá za tú námahu rozhodne stojí, milí Blíženci! Tak s chuťou do toho, a hlavne sa nevzdávajte pri prvej prekážke!

Šťastný mesiac: marec, október
Nepriaznivý mesiac: január, december

Domov a rodina
V roku 2022 si plne uvedomíte dôležitosť rodinného zázemia! Vaši blízki pri vás budú stáť bez ohľadu na to, či sa vám práve darí alebo vás prenasledujú neúspechy. Vďaka tomu, že vám pomôžu sa vždy udržať nad vodou, si ich začnete ešte viac vážiť a pozriete sa na vaše vzťahy z trochu iného a optimistickejšieho uhla pohľadu. Za retrográdneho Merkúra si dajte pozor na rodinnú komunikáciu. Tato planéta je tento rok v konšteláciách, kde na vás bude pôsobiť obzvlášť silno, takže sa radšej vyhýbajte riešeniu dôležitých záležitostí a rozhovorov, a to v druhej polovici januára a vo druhých dvoch dekádach mája a septembra. Inak sa však počas tohto roka vaša komunikácia s rodinou výrazne zlepší a konečne sa vám podarí vcítiť sa do niektorých ich členov a konečne tak pochopiť ich, pre vás doteraz nepochopiteľné, správanie a rozhodnutia. Vďaka tomu, že tento rok trochu upokojíte svoje rozlietané životné tempo, budete bližšie usadlejšiemu životu, a to sa priaznivo prejaví aj na medziľudských vzťahoch.

Šťastný mesiac: marec, jún
Nepriaznivý mesiac: január, september

Zdravie
Začiatkom roku 2022 sa môžete cítiť trochu slabší, ale jar vám opäť prinesie skvelú kondíciu. Po celý rok je však potrebné stavať sa k zdraviu zodpovedne! Saturn vám pripomína, nech nevynechávate preventívne prehliadky u všetkých doktorov, a samozrejmosťou by malo byť zdravé stravovanie sa a pravidelné cvičenie. Tento rok je určite dobrý nápad vniesť do vašej starostlivosti o zdravie trochu viac systematickosti a pravidelnosti, vaše telo to určite ocení. Tiež by to chcelo konečne si uvedomiť, že vaše sily nie sú neobmedzené, a keď sa objavia známky únavy, proste si dopriať odpočinok a nepreceňovať svoje sily – predídete tak dlhodobým problémom, ktoré by sa práve mohli postupom času vyvinúť z preťaženia tela. Pri športovaní nepreceňujte svoje schopnosti, mohli by sa vyskytnúť zbytočné úrazy. Skrátka a dobre, v roku 2022 sa k svojmu telu správajte zodpovedne a dodržujte všetko, čo dobre viete, že by ste dodržiavať mali, len to občas zanedbáte. Vaša telesná schránka sa vám za to odvďačí dobrou kondíciou.

Šťastný mesiac: júl, august
Nepriaznivý mesiac: január, február

Oblasť šťastia v roku 2022:
Rok 2022 praje všetkým cieľavedomým Blížencom, ktorí vedia, čo chcú! Je čas mať vo vašich cieľoch jasno a ísť si za nimi systematicky a neúnavne. Až potom sa vám vyplnia úžasné veci a vybudujete si vlastnými silami úspechy, o ktorých ste doteraz len snívali!

Váš kameň pre zdravie na rok 2022:
TYRKYS – nielen že má posvätnú moc liečiť bolesti hlavy a horúčky, ale navyše posilňuje uvoľnenie mysle, čo Blíženci ocenia najmä u meditácie.

Amulet pre šťastie na rok 2022:
Lapač snov

Originálny darček!
ROČNÝ, OSOBNÝ, DETSKÝ ALEBO PARTNERSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia!