Predsavzatie do nového roka podľa vášho znamenia

Často si dávame predsavzatia, ktoré nedokážeme dodržať. Poďme si posvietiť na to, čo naozaj potrebujú zlepšiť jednotlivé znamenia zverokruhu a akou formou sa snažiť, aby naše ciele boli dosiahnuteľné.

Baran – 20.3. až 20. 4.
Planétou pre Barana je ohnivý Mars. Každý Baran sám vie, ako rýchlo vzplanie pre nejakú vec, ako rýchlo je sklamaný, ako sa ľahko naštve. Vašou devízou je obrovská energia, ktorú vnášate do spoločného priestoru a všetko robíte naplno. Učte sa dýchať! Ak budete stáť pred zásadným rozhodnutím alebo na vás prídu búrlivé emócie, desaťkrát sa nadýchnite v rytme 8:8:8. To znamená na osem pomalých temp sa nadýchnuť, rovnako toľko zadržať a potom vydýchnuť. Nechajte svoje hnutie mysle trochu dozrieť. Svoju silu nestratíte a získate novú múdrosť.

Býk – 20. 4. až 21. 5.
Planétou Býkov je milostná Venuša. Prežívate zmyslové zážitky na 200 percent, či už ide o chuť jedla alebo dotyky. V citoch ste vášniví, stáli a trpezliví. Milovníci ste excelentní. Ohrozujete ale svoje zdravie nadužívaním pôžitkov, či už ide o jedlo, alkohol, cigarety alebo omamné látky. Býky, siahnite si do svedomia a obmedzte, na čom ste závislí. Poznáte, či máte nad sebou vládu? Precíťte, ako sa vám fyzicky uľaví, prečistí myseľ, zlepší nálada a prejdú chronické ťažkosti. Urobte to pre seba!

Blíženci – 21. 5. až 21. 6.
Vašim sprievodcom je tulák Merkúr. Každý blíženec má dve tváre, ale nejde o pretvárku! Ľahko prepínate zo spoločenského človeka na mrzutého a sklamaného nešťastníka. Kúrite sa v náladách. Vyvarujte sa extrémov, bude sa vám žiť ľahšie. Záleží len na vašej vôli. V stave eufórie robíte maléry. Dajte si záväzok, že budete dávať pozor na svoju mieru, či už v alkohole alebo lezenie po skalách. Pracujte na zmene prístupu k úzkosti a depresii, pretože máte sklony vidieť všetko čierno. Hovorte o tom s partnerom a veďte si denník. Skúste to aspoň mesiac, uvidíte, aký skok to bude pre váš sebarozvoj.

Rak – 21. 6. až 22. 7.
Rak žije pod citlivým vplyvom Luny. Je spojený so živlom vody a tým pádom s citmi. Raky, vy ste veľkí citlivci! Váš život sa v podstate točí v lunárnych cykloch. Je dobre, že ste napojení hore, to vám dáva dar veľkej intuície. Ale pozor na výkyvy za Splnu a Novu. Skúste pretvoriť tento vplyv na pozitívny, berte si od Luny silu, ktorú vám dáva. Aj s pomocou našich článkov sa môžete dobre pripraviť. Už len pozitívne očakávania týchto období a vedomé prežívanie vám pomôže. Spln je zdroj inšpirácie, Novolunie zase vnútorného upratovania. A tiež vnímajte osoby, ktoré sa nachádzajú na periférii vašej pozornosti. Uvidíte sami, čo to prinesie.

Lev – 22. 7. až 23. 8.
Lev žije v žiare Slnka. Je zvyknutý, že je naň uprená pozornosť okolia, a tiež to vyžaduje. Levíky, ste kráľovské znamenie, ale niekedy ste ako panovníci tiež rozmarní… Veľkosti svojho znamenia musíte dorásť skúsenosťami a prácou na sebe. Vašou úlohou je žiariť, pomáhať slabým, rozhodovať múdro, inšpirovať a chrániť. Nie buzerovať a preháňať ľudí okolo. Nežiarlite na tých, ktorým sa niečo podarilo, ktorí sú dobrí vo svojom odbore. Učte sa od nich, priateľte sa s nimi. Pokora kráľovi pristane. Vnímajte viac ľudí okolo a  nechcite vždy hrať prím!

Panna – 23. 8. až 23. 9.
Rovnako ako Blížencov vedie Panny Merkúr. Dáva im veľkú škálu činností, v ktorých vynikajú, ale aj starostlivosť, s ktorou ich konajú. Pomáha tomu tiež ukotvenie v Zemi, tá dáva Pannám stabilitu. V dôsledku toho môžu byť niekedy upäté, zamerané na systém a jeho dokonalé plnenie, komisné k podriadeným, kolegom, ale aj priateľom a rodine. Panny, potrebujete si trochu užiť, podniknite track, pri ktorom sa umažete a spoznáte nové kraje. Trochu si zaflámujte a ukážte blízkym ľudskú tvár, túžbu po dobrodružstve a srande. Svoju veľkú energiu máte v sebe!

Váhy – 23. 9. až 23. 10.
Váhy, vašou planétou je Venuša, rovnako ako Býkova. Ste oveľa ďalej v kruhu znamení, a tak máte pôžitkárstvo lepšie spracované. Máte danú prirodzenú múdrosť, ktorá vám v mnohých situáciách pomáha. Ste tolerantní k partnerovi, rodine, kolegom. Chápete ľudské hnutia, viete odpúšťať. To je všetko fajn, len občas zvažujete všetky hľadiská a neviete, ktoré je správne. Verte svojej intuícii, pokiaľ vám váhavosť komplikuje život, pýtajte sa srdca – nie mysle, ktorá tvorí konštrukty! Dajte na pocity, nie na logiku. Cvičte sa v načúvaní tejto intuícii srdca a budete mať jednoduchší život.

Škorpión – 23. 10. až 22. 11.
Milé Škorpióny, vy ste záhada sama. Vašou planétou je Pluto, o ktorom vedci rozhodli, že už planétou nie je. Vy ste s ním však pevne spojení a žiadny človek vesmíru nerozkáže. Pluto koluje na samej hranici Slnečnej sústavy a jeho dráha sa mení podľa toho, aké javy sa odohrávajú mimo. Ešte že vás máme, pretože ste našou spojnicou s inými svetmi, bytosťami a duchmi. Tieto energie cítite tak samozrejme, že si myslíte, že to tak má každý. Niekedy týmito vplyvmi trpíte, tak sa nestraťte v labyrinte energie. Choďte cestou svetla, nevzývajte temnotu a verte, že ste napojení na vesmírnu Lásku, ktorá všetko tvorí. O temnote viete svoje, mierte vždy do svetla. Buďte pozitívni, obklopujte sa dobrými ľuďmi, buďte na seba dobrí a nesúďte sa. Ste naším majákom, ktorý nás ostatných vedie do neba či niekedy do pekla. Buďte to prvé!

Strelec – 22. 11. až 21. 12.
Jupiter riadi vaše kroky, ste deti šťasteny. Ste zvyknutí nabrať smer a ísť k cieľu. Neváhate, nepochybujete, veríte a druhým dodávate nádej. Možno preto ste zvyknutí riskovať a ničomu veľmi nedbať. Vašou Achillovou pätou môže byť zbrklosť. V práci aj súkromí svoje plány dobre premýšľajte, vážte riziká. Buďte stále optimistickí, ale raďte sa. Pozor, či slovami alebo činmi neublížite niekomu, kto nie je taký priamočiary, napríklad Škorpióny, Raky či Ryby môžu byť vami zaskočení. Zvážte, aké hodnoty vo svojom živote máte, určite si priority a tieto hodnoty opatrujte.

Kozorožec – 21. 12. až 20. 1.
Vašou planétou je Saturn. Dáva vám obrovskú vytrvalosť a zodpovednosť. V podstate je nemožné, aby ste neboli dobrí v tom, čo robíte. Staráte sa o všetkých okolo, viete, čo kto potrebuje, a dokonca si viete rozvrhnúť čas na prácu a čas na odpočinok, ste výborní manažéri. Vy ste tým dospelým zo širokého okolia! Niektorí ľudia na to môžu hundrať, ale keď majú problém, prídu za vami. Na čom teda pracovať? Zabúdate na dieťa v sebe (Sinisalo, podľa indiánov), a to sa chce hrať, neplánovať, jesť dobroty, poznávať nové veci a pritúliť sa. To, čo sami dávate, tiež potrebujete. Myslite viac na seba, aby ste boli v energetickej rovnováhe.

Vodnár – 20. 1. až 18. 2.
Urán vám dáva nepokoj, ale aj víziu, ktorá siaha ďaleko za hranice myslenia ostatných. Ste veľmi originálny, dokážete vymyslieť riešenie problému lusknutím prsta. Vo svojich odboroch aj filozofii ste ďaleko pred ostatnými a je dobré, ak máte možnosť navrhovať nové koncepty. Konzervatívni ľudia vás pokladajú za outsidera. Pokiaľ im budete chcieť vysvetliť svoje teórie, musíte trochu hovoriť ich jazykom. Možno nechápu, že jazdíte v starom vraku a chodíte roztrhaní, pretože vám na tom nezáleží, a že nie ste bezdomovec. Bývate sužovaní nervozitou a nepokojom, primknite sa k niekomu stabilnému, napríklad znameniu Raka alebo Kozorožca. Počúvajte pokojnú hudbu, meditujte, pite bylinné čaje – vytvorte si pravidelný rituál. Pomôže vám to prezentovať svoje myšlienky zrozumiteľne a aj vám bude lepšie.

Ryby – 18. 2. až 20. 3.
Rybičky, vašou planétou je Neptún, vaším živlom voda a vašou doménou city. Keby city boli farby, všetko okolo vás by bolo vyfarbené, láska na červeno, nádej na modro a smútok na čierno. Vplyv na vás má aj Jupiter, ktorý vám dáva zmysel pre spravodlivosť a pomoc. Pre svoj život potrebujete svoje zákutia, kam si môžete zaliezť, zázemie a pokoj – rovnako ako rybka uložená do mäkkého bahna rybníka. A tiež svoje vzťahy, ktoré nerady meníte. Starajte sa o svoj domov a o svoje vnútro, ale nebuďte tam schovaní stále. Dajte si záväzok, že raz dvakrát do mesiaca pôjdete spoznávať nevedno a možno s niekým blízkym po boku. Či už je to jedlo, film, hudba alebo večierok, vyskočte niekedy nad hladinu svojho sveta, aby ste sa mohli rozvíjať.

Originálny darček!
ROČNÝ, OSOBNÝ, DETSKÝ ALEBO PARTNERSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia!