Planéty a znamenia – ako nás ovplyvňujú?

Aké planéty spájajú jednotlivé znamenia zverokruhu? Myslíte, že k vám patrí vášnivý Mars, tvorivý Urán, spravodlivý Saturn, šťastný Jupiter, vrtkavý Mesiac alebo ohnivé Slnko? Pozrite sa, ako to s vami vyzerá!

Baran – Mars
K Baranom patrí planéta Mars, ktorá symbolizuje bojovnosť, plodnosť, činnosť a skvele sa hodí k jeho vášnivej, nespútanej i útočnej povahe. Mars dodáva sebavedomie, výkonnosť a telesnú kontrolu. Z Marsu tryská vášeň, sexualita, odvaha, vodcovské sklony, ale aj neústupnosť a schopnosť ísť hlavou proti múru aj za cenu krutej porážky.

Býk – Venuša
Venuša je planétou lásky i krásy, preto padne ako uliata Býkom. Venuša bdie nad všetkými nešvármi v partnerských vzťahoch. Dodáva zmyselnosť, prirodzenosť, radosť zo života. Býky si tiež zakladajú na krásnu a majú zmysel pre umenie. Zároveň si radi užívajú všetky pôžitky sveta. Venuša, to nie je len láska, estetika a záľuby, ale aj márnivosť a neporiadnosť.

Blíženci – Merkúr
Mnoho ľudí nevie, že je Merkúr dvojitou planétou spájajúcou ženské a mužské zásady. V mytológii bol Merkúr poslom bohov, mal skvelý intelekt a duchovný zámer, preto je Merkúr planétou rozumu. S tým súvisí činorodosť, duševný rozvoj, zručnosť, komunikácia a dôvtip Blížencov. Zápornými vplyvmi sú úskočnosť, vypočítavosť a prefíkanosť.

Rak – Mesiac
Mesiac je planétou plodnosti, ktorá značí v mytológii ženské božstvo. Mesiac je dokonalým symbolom ženskosti, plodnosti, citového vzplanutia, inštinktu a prispôsobivosti. Raky hľadajú v živote útočisko a naplnenie v partnerskom zväzku, navyše sú prítulní, sentimentálni, obetaví a kreatívni. Mesiac taktiež dominuje premenlivosťou a ovplyvňuje duševný život.

Lev – Slnko
Dôstojnosť, silná vôľa, odvaha, to je symbolika Slnka, ktoré je darcom života, planétou mužnosti a ovláda mozog, srdce, nervy aj zrak. Levy patria k Slnku úplne dokonale. Aj oni chcú byť najvyššie a všetkému vládnuť. Levy majú obrovské ambície a chcú byť vo všetkom prví. Slnko so sebou prináša veľkorysosť, priateľstvo, vernosť i panovačnosť.

Panna – Merkúr
K znameniu Panny patrí planéta Merkúr. Panny dokonale ovládajú svoj rozum, preto to nie je nič zvláštne. Panny idú hrdo za svojim cieľom, môžu byť niekedy povýšené a mazané. Panny tiež vynikajú dôvtipom, zručnosťou a rýchlym rozhodovaním. Merkúr je planétou komunikácie a ochraňuje diplomatov, cestovateľov i hercov.

Škorpión – Pluto
Škorpióny majú sklony k duchovnu a v živote sa venujú aj povolaniam s vyšším významom. Pluto je planéta vlády nad davom a v mytológii je prepájaná so smrťou a znovuzrodením. Pluto dokáže svojich slabých jedincov zlikvidovať a silného človeka zoceliť. To Škorpiónom prináša sebavedomie, vnútorný rozvoj, osobnú energiu, regeneráciu, ale aj násilie a zradu.

Váhy – Venuša
Venuša je bohyňou lásky a krásy. Hovorí sa jej aj malé šťastie a prebúdza túžby na všetkých frontoch. Váhy majú sklony k zmyselnosti, vyrovnanosti, spravodlivosti a zároveň k vášnivosti a sexualite. Venuša pomáha, dopĺňa energiu, ale vie byť aj sebecká. Váhy dokážu byť aj lenivé a chcú sa oddávať svojim koníčkom, hoci túžia po harmónii a poriadku.

Strelec – Jupiter
Jupiter je planétou múdrosti, moci a blahobytu. Jupiter vládne dôverou, presvedčením, radosťou a činorodosťou. Strelci sú preto optimistickí, talentovaní, zábavní a múdri. Negatívnymi vlastnosťami môžu byť dogmatizmus, zákernosť, namyslenosť a nevyrovnanosť. Strelec prahne po slobode a vie rozpoznať pravdu od pretvárky.

Kozorožec – Saturn
Saturn je planétou prekážok a utrpenia. Astrológovia ju berú ako duchovnú planétu, pretože je spájaná s karmou a prináša pocit skľúčenosti, smútku i ľútosti. Kozorožce pôsobia neústupne, chcú dosiahnuť veľké úspechy a každý krok si dobre premyslia. Saturn symbolizuje konzervatizmus, pesimizmus, opatrnosť, chorobu aj hlad.

Vodnár – Urán
Znamenie Vodnára hľadá inovácie, Urán predstavuje zmenu a prevraty. Urán je mnohokrát unáhlený, spôsobuje nepokoj a nevyrovnanosť. Môže byť aj nevypočítateľný, avšak originálny. Vodnári prahnú po zmenách k lepšiemu a dokážu sa výborne prispôsobiť. Nemajú sklony dodržiavať staré tradície a dávajú prednosť modernému životnému štýlu.

Ryby – Neptún
Neptún, planéta božskosti, prináša do života Rýb iracionalitu, umeleckého ducha, vcítiť sa do mysle iných a extázu. Neptún umocňuje fantáziu, preto môže zvádzať k alkoholizmu a iným návykom. Táto planéta holduje spiritualite, ideálom, mysticizmu i dezilúzii. Ryby sú citlivé, často padnú do rúk podvodníka a mali by si dávať pozor na pofiderné situácie.