Perseidy vám splnia všetky priania!

Prilieta k nám obrovské šťastie! V čase od 18.7. do 24.8. nám preletí nad hlavami meteorický roj menom Perseidy. Svoje maximum dosiahne 12.8., kedy bude na nebi možné voľným okom pozorovať až 110 padajúcich hviezd za hodinu. To je obrovská príležitosť na vyslanie dôležitých prianí, ktoré nemôžete zmeškať!

Perseidy vylietavajú zo súhvezdia Persea, po ktorom sú pomenované. Jedná sa o každoročný kometárny meteorický roj, ktorý vznikol z častíc vrkoča kométy 109P/Swift-Tuttle, odstrelením z povrchu jej jadra. Kométy sú telesá zložené zo zmrznutých plynov a prachových častíc rôznych rozmerov. Sú teda zložené z hmoty, z ktorej vznikala Slnečná sústava. Majú preto vo svojom zlatom cope zapísanú celú našu históriu, vrátane miliónov rokov starých informácií ľudstvu zatiaľ neznámych.

Vydajte sa za padajúcou hviezdou so svojou láskou!

Návod na pozorovanie svetelného roja je jednoduchý. Popadnite svojho partnera za ruku, šupnite do batôžku deku a víno a vypravte sa na nočnú lúku ďaleko od mesta, kde vám hviezdnu oblohu nezatienia svetlá mesta. Vďaka veku roja môžete až niekoľko dní okolo 12.8. pozorovať ohnivý dážď na nebi spôsobený priechodom Zeme oblakom prúdu meteoroidov. Ich ohnivé svetielko vám zažiari nad hlavami vo výške medzi 160 a 80 kilometrov a na nebi zostane až niekoľko minút viditeľná stopa svetla. Vychutnajte si spoločne tú jedinečnú romantiku.

Meteoroidy sa do zemskej atmosféry prirútia rýchlosťou 16 a 72 km/s, niektoré sa preto trením v našej atmosfére obrovskou žiarou vyparia. Iné stihnúť opäť opustiť našu planétu. A tie, ktoré prelet nespáli, dopadnú ako malý kamienok na našu Zem. Tým už sa hovorí meteority a nájsť taký pozostatok padajúcej hviezdy je vzácne šťastie, ktoré vám zaistí ohromne prosperujúce život!

Sexuálne predstavy našich predkov

Rimania si v dávnych dobách vykladali Perseidy ako ejakuláciu Priapa. Priapos je grécky boh plodnosti, syn Dionýza a Afrodity, zobrazovaný s nadmerne vyvinutým prirodzením. Preto pri každoročnom pozorovaní tohto hviezdneho vodopádu na nebi oslavovali milostné úspechy ich obdareného boha. Držte sa tradície a na zážitky v prírode na deke pod nočnou oblohou budete ešte dlho spomínať!

Nahliadnite do histórie

Najstaršie informácie o tomto roji pochádzajú z roku 36 z Číny. Prvé zaznamenané pozorovanie v Európe pochádza z roku 811. A až roku 1762 objavil holandský prírodovedec Pieter van Musschenbroeck, že Perseidy sú každoročné júlovo-augustové podujatie. Ktorýkoľvek rok máme teda rovnakú šancu využiť otvorenej náruče vesmíru, ktorý s každou padajúcou hviezdou splní vaše najvnútornejšie priania!

Originálny darček!
ROČNÝ, OSOBNÝ, DETSKÝ ALEBO PARTNERSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je 6.png