Októbrový spln v znamení Býka

Sviatočný spln v sobotu 28. októbra 2023 o 22:23 v Býkovi bude mimoriadny! Čaká nás totiž čiastočné zatmenie Mesiaca, ktoré sa dá krásne pozorovať! A nielen to!

Jedinečná noc nielen pre Býkov a Škorpiónov

Spln je jedinečná chvíľa v celom mesačnom cykle, kedy sú energie Luny na svojom vrchole a pôsobia na všetko na Zemi svojou mocnou a nepokojnou silou! Vplyv splnu postupne začína už tri dni vopred, a potom ešte tri ďalšie dni môžeme cítiť jeho dozvuky. Samotná splnová noc je však zo všetkých najmocnejšia!

Teraz bude spln v Býkovi, zatiaľ čo Slnko prechádza znamením Škorpióna. Práve ľudia narodení v týchto dvoch znameniach budú mocnú splnovú silu pociťovať najmocnejšie. Tešiť sa môžete na zaujímavé udalosti, ktoré vás v živote posunú dopredu alebo vám pomôžu k hlbšiemu pochopeniu. Je to skvelý čas pre meditáciu, ktorá vám pomôže napojiť sa na vašu dušu a hlas intuície. Môžete si tiež s úspechom vyložiť tarokové alebo iné veštecké karty.

Pozorujte magické zatmenie Mesiaca!

Tento októbrový spln je výnimočný vďaka tomu, že na oblohe môžeme uvidieť zatmenie Mesiaca! Bude síce iba čiastočné a tieň Zeme zakryje iba necelých 13 percent mesačného disku, ale zato je skvele načasované, takže ho môžeme pozorovať z nášho územia v celej svojej dĺžke – a nemusíme kvôli tomu ani nariaďovať budíka, stačí ísť trošku neskôr spať.

Dve minúty po ôsmej hodine večer sa začne polotieňová fáza zatmenia, tá je však voľným okom takmer nepostrehnuteľná, Mesiac sa iba začne javiť trošku temnejšiu. Čiastočné zatmenie sa potom začne o 21:35 a svojho maxima dosiahne o 22:14. V tom čase bude Mesiac vyzerať na svojej spodnej strane trošku „vyhryznutý“ a zakrytý tieňom planéty Zem. Čiastočné zatmenie sa končí o 22:52 a polotieňovej 26 minút po polnoci.

Počas sledovania zatmenia možno upúta vašu pozornosť jasná „hviezda“ viditeľná hneď vedľa Mesiaca. Ide o planétu Jupiter, ktorá je rovnako ako Luna v znamení Býka.

Ťažké témy sa hlásia o pozornosť

Energia zatmenia Mesiaca je veľmi intenzívna, oveľa silnejšia ako bežný spln. Je však trošku dvojsečná, pretože môže zvýrazňovať problémy a nezhody, zvyšovať sklony k precitlivenosti a spúšťať v nás zvláštne a prekvapivé vnútorné procesy. Doprajte si teda pokoj a zaistite si večer bez stresu, s dostatkom odpočinku. Zvlášť je potrebné vyhýbať sa hádkam a sporom, pretože počas zatmenia môžeme mať všetci vplyvom jeho mocnej sily tak trošku „zatemnenú myseľ“. Zvlášť opatrní by mali byť Vodnári a Levy, na ktorých teraz pôsobí hneď niekoľko planét napätou energiou.

Na povrch sa teraz pre všetkých dvanásť znamení budú predierať typicky Býčie témy – záležitosti spojené s majetkom, peniazmi, hmotnými statkami, bezpečím a zázemím. Oproti nim stoja Škorpióny témy ako je moc, manipulácia a sexualita. Ako vidíte, naše vnútorné procesy sa budú uberať do skutočne náročných vôd, o to dôležitejšie je dopriať si pokoj, pohodu a víkendový odpočinok.

Pozor na prechladnutie a spánok

A na vari by sme si mali o tomto býčom splne dávať pozor? V Býkovi je citlivejší krk, hlasivky, dýchacie cesty a tiež štítna žľaza. Pokiaľ vás niečo z toho trápi, doprajte si šetriaci režim. Pozor tiež na prechladnutie, je dôležité držať si krk v teple. Pite radšej teplé nápoje, najlepšie bylinkové čaje.

Tak ako o každom splne, objaviť sa môže aj nespavosť. Pokiaľ sa vás to týka, iste už máte vyskúšané, čo vám pomáha, či už je to aromaterapia alebo maska ​​na oči a štuple do uší. Pod vplyvom zatmenia však môžu byť rušivé vplyvy splnu ešte výraznejšie, tak sa na to pripravte a vyhraďte si na nedeľné ráno dlhší čas sa dospať. Koniec koncov, veľký problém to nebude, začína sa totiž zimný čas a hodinky sa posúvajú o hodinu naspäť!