Októbrový Spln v znamení Barana

Jeseň je v plnom prúde, a s ňou prichádza zaujímavý Spln (9. októbra 2022 o 22:54) plný pestrofarebných energií!

Ísť si za svojim alebo urobiť kompromis?

Tento krásny jesenný Spln patrí dvom znameniam, stojacim presne oproti sebe. Úplnková Luna je v energickom ohnivom Baranovi, a jej protipólom je jesenné Slniečko v pokojnom znamení Váh. Rovnako ako zakaždým o Splne, Slnko a Luna stoja presne oproti sebe v iskrivom napätí. A práve teraz je ten kontrast medzi nimi extra viditeľný – na jednej strane bojovný Baran, a na druhej strane prispôsobivé Váhy, ktoré vedia vyjsť s každým. Spoločne sa vás pýtajú – dáte prednosť tomu, čo chcete vy sami, alebo sa radšej „pre pokoj v dome“ necháte prehovoriť ku kompromisom? Táto téma je leitmotívom októbrového Splnu i niekoľko dní okolo neho!

Ako to už býva, bude aj tento Spln najsilnejšie pôsobiť na znamenia, ktorých sa teraz nebeské konštelácie priamo dotýkajú – teda na Barany a Váhy. Ale ešte, než si oddýchnete, že vás sa to predsa netýka, pozrite sa na svoj presný osobný horoskop – možno máte v niektorom z týchto znamení ascendent, mesačné znamenia, alebo napríklad Venušu či Mars. Úplnkové témy a znamenia pôsobia na každého jedného z nás, rozdiel je iba v tom, akou až silou nás zasiahnu! Možno vám to, čo teraz zistíte a uvedomíte si, dokonca úplne zmení beh života a priority!

Hlavne pomaly a opatrne!

Spln v znamení Barana je poriadna rana tiež pre naše telo! Každý Spln znamená zvýšenú zdravotnú záťaž, o tom žiadna, ale predstavte si, že Baran nám ovplyvňuje hlavu, takže všetko, čo s ňou súvisí, je teraz vystavené zvýšenej záťaži! Hroziť nám môže kadečo – od migrén, cez problémy so zrakom, až po boľavé zuby. No skrátka, Luna v Baranovi nie je zdravotne žiadne terno, a čo potom, keď vyjde na Spln! Zo pomôže jediné – pokojný a odpočinkový režim. Akokoľvek budete mať pocit, že by ste radi podnikli niečo naozaj náročné, nejakú poriadnu výzvu, vaše telo sa vám v tento deň najviac poďakuje, keď mu doprajete jednoducho len pokoj, nenáročný program a dostatok odpočinku na regeneráciu síl. Je to vlastne úplne jednoduché, ale vysvetliť to tomu vnútornému energickému Baranovi, ktorého takmer každý z nás v sebe má, to nie je vždy práve ľahká úloha!

Zvlášť sa potom oplatí opatrnosť vo všetkých fyzických, športových a ďalších rýchlych a dynamických aktivitách, napríklad za volantom! Luna v Baranovi, a ešte navyše Spln, to znamená vyššie riziko úrazov, najmä potom úrazov hlavy, a to si nikto nepraje!

Hviezdne preťahovanie

Aj ďalšie planéty na oblohe si pre nás pre tento moment pripravili veľmi zaujímavé konštelácie. Teda skôr to vyzerá tak trochu na preťahovanú kto z koho. Zatiaľ čo vládkyňa lásky Venuše sa drží so Slnkom v Panne, vládca šťastia Jupiter sa spolu s Mesiacom nachádza v Baranovi. No, nebude to ľahké, ale zaujímavé to bude rozhodne! Práve teraz sa v živote každého z nás vyhrotí otázka, ako veľmi sme ochotní zľaviť zo svojich záujmov v prospech vzťahov všetkého druhu – partnerských, rodinných aj iných. Zamyslite sa nad tým radšej už teraz, nech vás jesenný Spln nezastihne nepripravených. Vždy je lepšie mať vo veciach jasno skôr ako neskôr!