Októbrový Spln v Baranovi

Krásny jesenný Spln si užijeme v stredu 20. októbra 2021 v 16:56 podvečer a bude sa nachádzať v znamení Barana. Viete, aký bude a čo nám prinesie? 

Luna v Baranovi a Slnko vo Váhach 

Kým Mesiac prechádza o Splne ohnivým znamením Barana, jeho protipól Slnko sa vo zverokruhu nachádza presne oproti, vo vzdušnom znamení Váh. Tento Spln budú preto najintenzívnejšie prežívať osoby v týchto dvoch znameniach a ľudia, ktorí v niektorom z nich majú ascendent alebo mesačné znamenie. Zvlášť významný potom bude pre tých Baranov, ktorí sa narodili až koncom vlády svojho znamenia, po polovici apríla, a pre Váhy oslavujúce narodeniny po 15. októbri.  

Spln, to je najmocnejší zo všetkých fáz mesačného cyklu Luny. Energia, ktorá postupne narastá a graduje od Novolunia cez dorastajúce kosáčiky Mesiaca, sa teraz dostáva na svoje maximum a témy, ktoré sa nám v živote v posledných dvoch týždňoch otvorili, teraz vrcholia. Napätie, ktoré sa zbieralo, vyvrcholí a prehupne sa po Splne postupne opäť do kľudnejšej fázy. Za cúvajúcej Luny potom prichádza čas dokončovania a uzatvárania týchto záležitostí, až potom pri Nove dosiahneme pokoja a odpočinku a otvorí sa priestor pre nové začiatky.  

Tento Spln sa bude naša pozornosť zvlášť sústrediť na životné témy, ktoré súvisia s protipóly Barana a Váh. Princíp Barana, to je ohnivá aktivita, priebojnosť a potreba sa presadiť, ukázať svetu, že ste tu, a čo všetko dokážete. Baran je značne individualistický, oproti tomu Váhy predstavujú princíp tímového hráča. Energia Váh je o porozumení, hľadaní súladu, dobrej komunikácii, spolupráci, medziľudských vzťahoch – a taktiež o kompromisoch. Môžete teda očakávať, že sa vám v živote vynoria otázky typu: Čo chcem ja a čo chcú ostatní? V čom sa ešte dokážem prispôsobiť a v čom kompromisy robiť nechcem?    

Hlavne pozor na hlavu!

Keď sa pozrieme na zdravotné súvislosti lunárneho kalendára, zistíme, že Mesiac v Baranovi pôsobí na hlavu a všetky orgány, ktoré sa na nej nachádzajú. To znamená oči, nos, uši, zuby a tak ďalej. V dňoch Barana je potreba niečo dobré urobiť pre ich zdravie a naopak sa vyvarovať všetkého, čo by im mohlo škodiť. To znamená napríklad nenamáhať zbytočne zrak prácou potme, dôsledne si čistiť zuby alebo sa vyhýbať príliš hlasnej hudbe a hluku. V Baranovi máme tiež väčší sklon k bolestiam hlavy a migrénam, a ak k nim máte sklony, oplatí sa vám šetriaci režim. Všetky problémy sa zhoršujú pod vplyvom stresu, a k tomu máme v nepokojnej energii Splnu väčší sklon než inokedy. Tak si doprajte pokojnejší pracovný deň bez príliš náročných úloh!      

Barania energia zvyšuje riziko úrazov, pretože máme väčší sklon k rýchlym a nepremysleným reakciám. Pamätajte na to za volantom aj v práci. Možné úrazy sa opäť týkajú predovšetkým hlavy, takže si napríklad na bicykel nezabudnite vziať prilbu. Samostatnou kapitolou sú lekárske zákroky o Splnu – táto energetická mesačná fáza sa pre nich vyložene neodporúča!!! Vyvarujte sa napríklad trhaniu zubov a nepodstupujte žiadne operácie s výnimkou úplne akútnych.   

Čo sa ukrýva na oblohe

Ohnivú energiu Luny v Baranovi bude na oblohe trochu krotiť Mars v protiľahlom znamení Váh. To však zároveň znamená, že vás môže trápiť nerozhodnosť a problém sa rozhýbať k činu, a to povedie k vnútornému nepokoju a nervozite. Svetlou stránkou veci však je, že sa nepustíte len tak ľahko do nepremyslených projektov, k čomu inak s Lunou v Baranovi bývajú sklony.      

Zaujímavá je tiež kvadratúra Luny, Slnka a Marsu k Plutu v znamení Kozorožca. Pluto, záhadná malá planétka, je v horoskope poslom transformácie, tajomstvom a hlbokých zmien na najvnútornejších úrovniach duše. Kvadratúra je však nepriaznivá konštelácia, takže je to potrebné brať skôr ako varovanie. Veľa ľudí môže byť v pokušení uchýliť sa k nečistým a utajeným taktikám v záujme získania spoločenského postavenia a vylepšenia si reputácie. Možno aj vás napadne niečo také, ale bude to v príkrom rozpore s hlasom vašej duše a s tým, čo v skutočnosti chcete a čo môže priniesť šťastie vám a vašim blízkym. Tak pozor na pokušenie!!!        

ROČNÝ, OSOBNÝ, PARTNERSKÝ ALEBO DETSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia! OBJEDNÁVAJTE HNEĎ TERAZ!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je 1.png