Obľúbené ročné obdobia podľa znamenia

Myslíte si, že obdobie roku, v ktorom je vám najlepšie, je to, v ktorom ste sa narodili? Opak býva pravdou. Spravidla sa vám páči to, ktoré dopĺňa, čo vo vašej povahe chýba.

Baran

Skorá jar, v ktorej je Baran zrodený, je pre neho obdobím skúšok. Je vyčerpaný po dlhej zime bez slnka a jeho ohnivá povaha potrebuje doplniť energiu. Prudké leto plné svetla a horúčavy konvenuje Baranom viac, avšak môže ich priviesť do stavu eufórie a vzplanutia, ktoré ľudskému vedomiu nesvedčia. Najviac prínosným obdobím je pre Baranov skorú jeseň: Farebná krajina plná plodov, slnko, ktoré hreje, ale nezapaľuje, upokojenie a farebná inšpirácia. V tomto čase choďte s Baranmi na dovolenku a riešte s nimi vzťahové veci.

Býk

V období svojho zrodenia majú Býky najviac napilno. S ich vzťahom k pôde cítia, že musia obrobiť a pohnojiť každý centimeter pôdy, využiť každý kvetináč, nakúpiť všetky druhy sadeníc, ktoré nájdu. Nie je s nimi reč. Býk sa skvele upokojí v období po Novom roku, kedy môže odísť na hory alebo k moru alebo sa len tak zašiť pri krbe s knihou, dobrým vínom a niečím na zahryznutie. Cíti, že príroda spí a on môže užívať zaslúžený odpočinok. V tom čase sa bude blízkym najviac venovať.

Blíženci

Prelom mája a júna dáva Blížencom aktivitu, rozbieha sa spoločenský život, výlety, športovanie hudobné festivaly – a oni majú pocit, že musia všade byť a nič nesmú zmeškať. V tom čase budú veselými spoločníkmi, s ktorými sa zasmejete, ale kedy vás budú skutočne počúvať? Ide o obdobie novembra, Dušičiek a sviatku Samhain, ktorý ich prinúti, aby sa zastavili a premietali do hĺbky o zmysle existencie. Vtedy vyhľadávajú vyššie poznanie a dialóg.

Rak

Raky nemilujú rozruch a na prelome júna a júla je na nich všade veľa ľudí: na hradoch a zámkoch veľa turistov, pri vode veľa plavcov, na vode veľa vodákov, na festivaloch, ktoré ich tematicky zaujímajú, veľa kriku a odhodených téglikov. V prírode veľa kliešťov a komárov. Málo platné, Raky majú radi stíšenie a spoločnosť svojich najbližších. Preto sa im bude páčiť na chate v daždivom období leta, keď rastú huby. Na výlet do Ríma pôjdem radšej vo februári, kedy budú môcť vstrebať atmosféru pamiatok bez hlučných davov.

Lev

Lev je slnečné letné stvorenie a ako jeden z mála si vychutnáva letné radovánky všetkého druhu presne v období svojho zrodenia. Táto výnimka potvrdzuje pravidlo. Čím väčšia je niekde tlačenica, tým väčší má frajer Lev či osudová Levice väčšie publikum a viac obdivovateľov. Po takej rušnej dovolenke v kempe alebo pri mori je aj nezdolný Lev vyčerpaný, a tak myslite na to, že po spoločenskom lete bude potrebovať ešte nejaké voľno, aby zrovnal energie.

Panna

Obdobie prelomu augusta a septembra, kedy je Panna zrodená, ju skôr rozosmutňuje. Na svoje narodeniny bilancuje a býva dojatá. Najväčšia životná energia vstupuje do zrodencov Panny v rozpuku jari, s novými kvietkami, čerstvou trávou a jarnými vôňami. V tom čase odhadzuje svoju systematickosť a je ochotná obetovať čas inokedy strávený prácou pre romantické rande alebo hudobný koncert. Vyjde dokonca rada na výlet do prírody, najradšej spojený s historickou prehliadkou, múzeom či výstavou, aby si mohla „odfajfkovať“ poznávacie výsledky.

Váhy

Ľudia narodení vo Váhach majú obdobie svojho zrodenia, prelom septembra a októbra, celkom radi. Sú to však kultúrni jedinci so záľubou v divadle, hudbe a výstavách, a tak vyhladovaní po nových zážitkoch behajú za kultúrou, ktorá je v tieto dni ich jedinou témou. Hlavou i srdcom však milujú leto, majú v sebe školácky zafixované prázdniny, kúpanie v jazere, skoky do sena, pečenie zemiakov v ohníku a rybárčenie. Milujú kempovanie v aute a pobyty na chatách aj chalupách. V túto dobu k sebe pozývajú celú rodinu a všetkých priateľov a majú k nim najbližšie.

Škorpión

Zrodení v dušičkovom období jesene, sú Škorpióny po celý život frustrovaní tým, že nemôžu usporiadať záhradné párty na svoje narodeniny. Sú totiž nadovšetko radi vonku. Sú veľmi hmatoví, takže prežívajú prírodu na vlastnej koži – prúdenie vody po tele, dotyk trávy, vôňu sena, chladivé kvapky dažďa na tvári, mazľavosť húb. Radi chodia bosí a vlezú do každej kaluže. Milujú jún a júl, kedy je všetko v rozpuku a nič neodkvitá. A milujú takého partnera, ktorý to chce prežívať spolu s nimi.

Strelec

Hraví Strelci veľmi nerozlišujú, či je jar alebo zima. Baviť sa treba neustále, a tak to robia. Pretože si však potrpia na výkonnostné športy ako je beh a cyklistika, predsa len dávajú prednosť letu a ranej jeseni pred obdobím, keď sa narodili, čo je prelom novembra a decembra. Šliapať do pedálov rotopedu ich nudí a behať na páse taktiež. Z núdze sa k tomu v zime uchýli, ale ich voľba je jasná! Šport v prírode!

Kozorožec

Rodinne a tradiční orientovaní Kozorožce majú radi dobu svojho zrodenia – prelom decembra a januára, pretože v tom čase sú sviatky a rodina býva pohromade. Radi obdarúvajú blízkych a radi organizujú rodinné zrazy a oslavy. Veľmi radi však tiež cestujú, a aj keď túto činnosť konajú po celý rok, milujú jar, leto a jeseň pre lepšiu možnosť turistiky a poznávacích zájazdov. Rovnako milujú záhradné grilovačky a s obľubou nakladajú mäso, robia šaláty, a dokonca aj celý čas stoja pri grile, aby pohostili priateľov. A to, ako uznáte, v zime nie je ono.

Vodnár

Rozviatí Vodnári sú skutoční bohémovia, nad ročným obdobím nepremýšľajú, vždy vedia, čo robiť a kam ísť, či je leto alebo zima. V období svojho zrodenia, na prelome januára a februára, si pokojne urobia táborák v snehu alebo vlezú do zamrznutej rieky. Ročné obdobie nie je ich pánom. Leto zase radi využijú na túry do studených oblastí, akými je napríklad Nórsko alebo Aljaška. Na otázku, ktoré obdobia majú najradšej, by vôbec nevedeli odpovedať. Je im to fuk.

Ryby

Rodinné typy zrodencov Rýb bývajú veľmi citlivé dušičky, a tak v čase svojho zrodenia na prelome februára a marca, trpia nedostatkom slnečného svitu a sú skleslí. Najviac im môžete prospieť, ak ich v túto dobu vezmete do vyššie položených oblastí, či už do Álp alebo Tatier, aby si doplnili energiu. Z celého roka milujú tie príležitosti, keď sa schádza rodina a oni sa môžu o všetky starať a užívať si ich lásku. Vianoce, Veľká noc, narodeniny, výročia svadby, Deň matiek, to všetko milujú a dlho dopredu premýšľajú a pripravujú.

Ryby          
Tento týždeň budete mať výraznú príležitosť rozšíriť si svoje obzory. Môžete sa stretnúť s ľuďmi, ktorí vám prinesú nové perspektívy, a tiež zaujímavú inšpiráciu. Buďte otvorení novým skúsenostiam a vyjdite zo svojej komfortnej zóny, aby ste zažili niečo inak.

Originálny darček!
ROČNÝ, OSOBNÝ, DETSKÝ ALEBO PARTNERSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je 6.png