NOVOROČNÁ MÁGIA

Prajete si vykročiť do Nového roka tou správnou nohou? Chcete, aby vás po celý rok sprevádzali hojnosť, zdravie a spokojnosť? Potom nezabudnite na niekoľko starobylých povier a poistite si svoje šťastie!Ako na nový rok, tak po celý rok

Táto veta v sebe ukrýva zásadné posolstvo a múdrosť – ako sa nejaký proces začne, rovnako tak bude aj pokračovať. Preto sa snažte prežiť prvý deň v roku bez hádok a sporov, vyhýbať sa stresom a nepríjemnostiam. Na to sa oplatí myslieť už o silvestrovskej oslave a konzumovať alkohol rozumne. Neželáme si predsa, aby každý z našich 365 dni v roku, bolo rovnako ťažkých, ako tých novoročných – s opicou :)!

Cez jedlo k peniazom

Na novoročný jedálniček sa tiež vzťahujú určité pravidlá. Na slávnostnej tabuli určite patrí jedlo z šošovice. Táto plodina, ktorej semená svojím tvarom pripomínajú mince vám zaistí, že prežijete celý nadchádzajúci rok 2021 v hojnosti a bohatstve. Naopak, na Nový rok by sa nemala konzumovať hydina, pretože podľa povery by potom mohlo odletieť z domu šťastie. Čo to znamená v praxi? Žiadna kačica, hus, moriak ani kura! V niektorých krajinách sa za šťastné novoročné jedlo považuje ryba, ktorá vraj prináša bohatstvo. Dobré zdravie na celý rok vám zas zaistí konzumácia medu a cesnaku, najlepšie naraz.

Zbavte sa neresti

Dávate si novoročné predsavzatia? Nový rok je ideálnou dobou začať niečo nové alebo sa naopak zbaviť nepríjemných zlozvykov, v skratke – zmeniť svoj život! Aby nám však predsavzatia naozaj vyšli, je potrebné začať hneď, ako odbije polnoc, a nenechávať ho na “zajtrajšok”. Taký zajtrajšok totiž sotva kedy nastane a nám zostane len sklon svoje predsavzatia odkladať na neskôr a ešte na neskôr.

Novoročné mágia

Nový rok je ideálnou dobou pre veštenie všetkého druhu. Práve teraz stojíme na prelome dvoch období a hovorí sa, že v týchto dňoch majú neviditeľné tajomné sily najväčšiu moc. Ľahšie nám potom prezradia, čo nás čaká a neminie. Ak doma máte vykladacie karty, napríklad tarotové alebo iné, skúste si krátko po odbití polnoci vytiahnuť z balíčka dvanásť kariet – každá z nich bude predstavovať jeden mesiac v budúcom roku a prezradia vám, aký vás čaká v novom roku osud!