Novolunie vo Váhach nás vyvedie z rovnováhy!

6. októbra o 13.05 uplatní svoju moc Čierna Luna vo Váhach. Toto Novolunie bude zraňujúce v oblasti citov, preto bude potrebné zapojiť racionálnu myseľ a nepodliehať toľko emóciám. Nemáme sa rúcať, máme niečo pochopiť.

Posolstvo Váh

Váhy dokážu pretaviť skúšky osudu v niečo krásne, je to dané ich umeleckým a estetickým cítením, ich emočnou hĺbkou. Samozrejme že tento dar má líc, ale aj svoj rub. Veľká citlivosť dáva narodenému vo Váhach schopnosť cítiť veľmi silnú eufóriu a radosť, ale žiaľ aj sklamanie. Preto môžu občas urobiť unáhlený záver z nejakej situácie. Najväčšia šanca sa zmýliť je práve teraz, v Nove v znamení Váh. Počkajte, až extrémny nedostatok energie prejde, a potom veci znovu a v pokoji premyslite. Pod vplyvom Váh a Novolunia sa nachádzame aj my ostatní, ktorí sme sa narodili v iných znameniach, takže aj my sa máme teraz riadiť triezvym rozumom a neurobiť nič unáhleného.

“Veľmi krehké vzťahy”

Nehovoríme teraz o známom seriáli, ale o ešte bežnejšej a známejšej úzkosti zo vzťahov. Náš život sa dá zmapovať do určitých etáp a v každej z nich máme tendenciu spoliehať na status Quo – stabilný stav, pretože myseľ človeka sa jednoducho bojí zmien. A tak máme sklony spoliehať na stabilné vzťahy, ktoré nás, podľa našej ideálne predstavy, budú sprevádzať životom. V súčasnej dobe však dôjde k citeľnému prechodu z jednej etapy do druhej. Jedná sa vlastne o skokový posun našej osobnosti niekam ďalej. Takže nie je potrebné sa báť, len zaujať poučený postoj.

Prečo sa vzťahy menia?

Zmapujeme si niekoľko zásadných príčin:

• Robíme si o niekom ilúzie, a potom spoznáme realitu. V tom prípade je “vina” na našej strane, aj keď neuvedomelá, že sme si stavali vzdušné zámky a zle sme dotyčného odhadli. Nevedomou príčinou mohla byť túžba stretnúť určitý typ – a potom sme si “vtesnali” svojho partnera či kamaráta presne do tejto vytúženej formičky ako bábovku. Možno sa z lásky k nám snažil žiadanú úlohu plniť. Ale nejde to do nekonečna. Našou reakciou nemá byť hnev, ale prehodnotenie vzťahu, prípadne “vzdialenie sa” tomuto človeku a prerušenie príliš intímnych interakcií.

• Vyrástli sme z tohto vzťahu a nechceli si to dlho priznať. Z niektorých vzťahov človek vyrastie ako z topánok, ale citových alebo iných dôvodov na ňom stále lipneme. Pokiaľ tým prechádzame, nutne spejeme do bodu, kedy sa pravda prejaví a každý z účastníkov vzťahu musí ísť ďalej svojou cestou sólovo. Ani tu nie je namieste hnev, len úprimný rozhovor a rozlúčka s prianím všetkého dobrého.

• Možno je to celé obrátene a náš partner sa snažil vtesnať do “svojej formičky” nás, alebo sa počas rokov práve on vyvinul iným smerom ako my. Pri rozkolu človek často hľadá chyby na druhom, pokiaľ nemá zanalyzované príčiny, takže je možné, že dostávame studenú sprchu, a pritom sme reálne nič nezavinili. Potom je namieste si povedať, že problém má on, a nie my, teda ho nemôžeme ani riešiť.

• Niekedy láska či priateľstvo jednoducho prestane a skončí – bez konfliktu a bez príčiny. Odkvitne ako kvetina, jej lístky ľahnú na zem, zožltnú a uschnú. Vždy je namieste lúčiť sa v mieri.

• Prepáčte ten výraz, ale je “blbá doba” a slovami jedného osvieteného prezidenta, panuje “blbá nálada”. Existenčné či zdravotné problémy rieši skoro každý a čítanie správ nálade nepridá. Je možné, že ste doma všetci podráždení. Odfiltrujte tieto vplyvy a nepoddávajte sa tomu! Máte niečo veľmi krásneho a cenného: svoj život, vrátane svojich vzťahov. Je to vaša bohatstvo a s tým uvidíte veci v inom svetle.

• Pozor! Je proste taký Nov! Možno ste obaja citliví a podráždení. Počkajte pár dní, nič zatiaľ neriešte, nech sa neunáhlite, až pocítite, že vplyv Novolunia pominul, bude pravý čas si pohovoriť. Možno zistíte, že ste sa hnevali kvôli úplné bezvýznamnosti, alebo to bolo len vzájomné nepochopenie sa.

Na zdravie nás všetkých!

Nov vo Váhach nám dáva na vedomie, že sú ohrozené žily a koža, tiež močový mechúr a obličky. Skrátka, sme teraz skutočné citlivky. Nepreťažujte sa, snažte sa nenachladnúť, starajte sa o seba a majte sa radi. Ak je vedľa vás niekto, kto vás objíme, buďte aktívni a objímte ho prvý. Je to len jeden z Novov, prežívame ich bežne, aj keď nemáme žiadne informácie. Takže s nimi to zvládneme určite na jedničku!