Novembrový spln v Blížencoch

Adventný spln 27. novembra 2023 o 10:16 v znamení Blížencov sľubuje krásny zážitok. A ešte mocnejšia bude jeho kúzelná energia!

Tajomný čas plný mágie

Začína sa predvianočné obdobie adventu, a s ním prichádza v pondelok 27. novembra nádherný spln. Pretože dni sú už takmer najkratšie v celom roku, bude splnový Mesiac žiariť na oblohe naozaj dlho, celú dlhú noc. Navyše bude v tejto ročnej dobe veľmi vysoko nad obzorom, takže jeho žiara zahalí svet do jasného strieborného svetla, takmer ako keby bol deň.

Adventný spln spadá do magického obdobia pred príchodom Vianoc, ktorému sa oddávna prisudzovala čarovná moc. Sila splnu ju ešte znásobuje, a preto sa večer pred splnom skvele hodí pre najrôznejšie spôsoby veštenia a tiež na kúzlenie. Či už vás lákajú rituály na privolanie lásky, úspechu alebo peňazí, teraz je tá správna doba. Vyskúšať môžete napríklad kúzla sviečkovej mágie, ktoré sa pre túto tmavú časť roka skvele hodia.

Blíženci za hranicami všednosti

Mesiac v Blížencoch sa teraz postará o to, že sa nudiť nebudete! Je to totiž znamenie komunikácie, priateľstva, nových myšlienok a prúdenia informácií. Oproti blíženeckej Lune stojí Slnko v Strelcovi, ktoré praje ideálom, poznávaniu sveta, múdrosti a pohľadom do ďalekej budúcnosti. Skrátka a dobre, v tomto predvianočnom čase sa nás bude obklopovať množstvo nových podnetov a nápadov.

Či už to znamená vyraziť na výlet, zoznámiť sa s novými ľuďmi, alebo len to, že sa vám do rúk dostane tá správna knižka, tieto dlhé zimné večery okolo splnu v Blížencoch sú ideálne na rozširovanie obzorov. Koniec koncov, Nový rok sa začína blížiť, a inšpirácia pre nové plány a predsavzatia sa bude určite hodiť!

Obrovská energia na vrchole

Mocná splnová energia je taká intenzívna, že ju môžeme cítiť už zhruba tri dni vopred, a potom ešte ďalšie tri dni po splne bude pomaly odznievať. Spln je vyvrcholením celého mesačného cyklu Luny, od novu cez dorastanie a cúvanie až k ďalšiemu novu. Do tohto bodu v čase sa sústreďuje maximálna sila, a tak je jasné, že jeho atmosféra je všetko iba nie pokojná!

V dňoch okolo splnu preto máva veľa ľudí problémy so zaspávaním, môže sa objaviť podráždenosť, nepozornosť a sklony k sporom alebo stresu. Myslite na to radšej vopred a naplánujte si pokojný program. Úlohy vyžadujúce vysokú dávku sústredenia odložte na inokedy a spln zasväťte zábave, veselým stretnutím s priateľmi, môžete navštíviť napríklad vianočné trhy, alebo si len tak sadnúť doma so zaujímavou knižkou.

Úplnkové rady nielen pre Blížencov

Najsilnejšie budú tento spln pociťovať Blíženci a spoločne s nimi aj Strelci, ktorí teraz oslavujú narodeniny. Pre tieto znamenia je to jedinečná príležitosť hlbšie sa prepojiť s vašim vnútorným ja, s hlasom vašej duše, a možno vďaka tomu nájsť nový smer na životnej ceste. Možno vám pomôže vyčistiť si hlavu meditácií, vyložiť si tarokové karty, alebo si vziať papier a ceruzku a spísať si všetko, o čom v tomto čase premýšľate a čo je pre vás dôležité. Ale samozrejme, môžete to skúsiť aj keď ste narodení v ktoromkoľvek inom znamení!

A nakoniec, spln v Blížencoch pôsobí aj na naše zdravie. Citlivejšie ako inokedy sú priedušky a pľúca, preto pozor na prechladnutie a infekčné ochorenie, a opatrne aj s fajčením. Naopak, zdraviu prospeje prechádzka na čerstvom vzduchu, ideálne niekde, kde nie je veľa ľudí!