Nov v Strelcovi – trefa do stredu duše

Novolunie v znamení Strelca, ktoré vyvrcholí 4. decembra v 8 hodín a 42 minút, preskúša našu vieru vo skutočné hodnoty aj presvedčenie, kde a s kým sme skutočne doma. Umožní nám tak pred zimným Slnovratom a Vianocami reštart mysle i citov. Buďme pripravení!

Strelecký test

Každý Nov býva revíziou prežitých hodnôt, citov a vecí. Nie inak tomu bude v tomto Nove, ktoré prebehne pod ochranou Strelca. Je to znamenie priame, odhodlané, bez sklonov ku kľučkovaniu a taktizovaniu. Práve tak bude pôsobiť táto Čierna Luna. Preskúša nás škálou mnohých situácií a otestuje, čo si myslíme a čo cítime. Môže sa tak stať prostredníctvom ako našich najbližších, tak i úplne neznámych ľudí. Jedno je však isté – trafí sa do samého centra našej bytosti.

Križovatka

Jednou z možností, ktorá nás má preskúšať, môže byť situácia, ktorá nás postaví pred voľbu. Napríklad dať v spore za pravdu jednému blízkemu človeku, a tým ublížiť druhému. Prezradiť alebo neprezradiť tajomstvo, ktoré nám niekto zveril. Na nepriamu výzvu na donášanie, ktorá sľubuje výhody, odpovedať pevným nesúhlasom, aj za cenu, že sa nám to neoplatí. Alebo len opustiť túžbu trochu si oddýchnuť a napnúť svoje sily, aby sme niekomu pomohli. Budeme stáť pred križovatkou a budeme sa musieť rozhodovať. Kompasom nám môže byť otázka, ktorú sami sebe položíme: Kým chcem byť? A ako by som chcel, aby sa v tejto situácii zachovali moji najbližší? Až si odpoviete, budete vedieť, čo robiť.

Úprimnosť

Novolunie v Strelcovi nás síce stavia do neľahkej situácie, ale dáva nám tiež svoju zbraň, alebo lepšie povedané svoj nástroj, ktorý môžeme použiť. Tým je pravda, úprimnosť a autentickosť. Sledujte, čo cítite, aký pocit máte z požiadaviek okolia. Potom bude jasné, či máte odpovedať: “Áno, táto vec je teraz mojou prioritou,” alebo “Rád pre teba urobím maximum, ale cítim, že mnou manipuluješ, a to mi nie je príjemné,” alebo jednoducho len “Ospravedlňujem sa, ale som veľmi unavený. “Stačí obliecť svoje pocity do slov a správna odpoveď je tu!Hravosť

Ďalším skvelým nástrojom, ktorý nám strelecká Luna prepožičia, je prirodzená hravosť a zmysel pre humor. Príliš vážne situácie máte dar trochu zľahčiť a dať tým okoliu najavo, že ani oni nemusia problém brať tak veľmi vážne. Odreagovaním od napätia budú pre vás i vašich blízkych stolové hry, tanec a šport. Učte sa od detí, pokojne si s nimi zahrajte ich obľúbené hry, nájdite si na internete niečo nové, modelujte, maľujte, šite bábiky, pečte nezvyčajné koláčiky, stavajte domčeky zo zápaliek, vyrobte si vlastné vystrihovačky. Kreativitou a zábavou zrelaxujte seba aj ostatných.

Starostlivosť o domov

Decembrový Nov tiež kladie dôraz na vaše zázemie a domov. Od praktických vecí, ako je poistenie (možno vám tikajú posledné dni získať výhodnú poistku domácnosti), možnosť získať vysnívaný byt či dom, až po rozhodnutie, že tam, kde ste, je vám najlepšie. Patrí sem aj také maličkosti, ako je upratovanie, výzdoba, obstaranie nových spotrebičov namiesto starých, ktoré už nemusia byť bezpečné, či obozretnosť pri manipulácii so sviečkami. Do starostlivosti o náš domov patrí v duchovnom zmysle napríklad aj to, že k sebe nepozývame negatívne osoby len preto, aby sme sa spoločensky zavďačili. Domov je miesto, kde naša duša odpočíva, priestor, ktorý vyjadruje nás samých. Preto je dobré o neho starať.

Strelecký Nov nám prinesie energiu zvládnuť všetky nápory, a ešte sa pritom dobre baviť. Napriek tomu bude dobré dať si na určité veci pozor. Kríž a bedrá, bedra a stehna, teda aparát, ktorý nás nosí a niekam posúva, by mohol zabolieť. Doprajte si masáž, saunu, ľahký každodenný tréning – napríklad len prechádzku, dajte pozor na pády a zbytočne neriskujte. Nenoste väčšiu záťaž, než ktorú s istotou zvládnete, a to v doslovnom i prenesenom slova zmysle. A nepreťažujte svoju pečeň, maškrtiť a popíjať stačí až o sviatkoch. Dobre vám urobí čaj z jabĺk a pomarančovej kôry a počúvanie hovoreného slova. Ak vám bude predčítať niekto, koho máte radi, bude účinok maximálne pozitívny.