Nov v Škorpiónovi môže bolieť

Novembrové Novolunie v Škorpiónovi pripadá na večer 4. novembra, v 22 hodín a 14 minút. Prináša niečo, čím sa Škorpióni často trýznia, ale s čím ostatné znamenia nemajú až tak veľké skúsenosti: Pocit viny. Je to bolestivé, ako naťahovať myseľ na škripec. Ako tomu čeliť a ako toho správne využiť? Najhlbšie city

Nie nadarmo sa o narodených v Škorpiónovi hovorí, že sú sebadeštruktívni. Ich zvierací patrón je známy svojím jedovatým žihadlom na konci chvosta, ktorým sa nielen vie účinne brániť, ale ktorým vie v jednej sekunde zlikvidovať svoju vlastnú bytosť – zasadiť sám sebe smrtiaci úder. Je to tým, že hlboké a introvertné znamenie Škorpióna prežíva všetko – radosť, lásku, sklamanie i žiaľ, veľmi vášnivo. City a emócie v takej miere môžu byť až zničujúce. No a čo s tým máme spoločné my ostatní? Pre tento Nov, tj. až tri dni pred ním a po ňom, budeme tak trochu Škorpióny i my. Preto je dobré o zvýšenej senzitivite týchto dní vedieť. Prežite intenzívnu prítomnosť pocitu života a prítomného okamihu. Tento škorpiónový dar môže nadobudnúť až meditatívnych kvalít.

Hlas svedomia

Hovorí sa, že svedomie je Božím prstom v človeku. Hlas vesmíru nám hovorí ako kompas, kedy ideme správnou cestou a kedy nie. Záleží len na našej ochote tento intuitívny pocit počuť a ​​uvedomiť si ho. Ak sme vedení túžbou robiť veci správne, pohybovať sa v duchovnom svetle a udržať svoju dušu a myseľ zdravú, potom inštinktívne načúvame svojmu svedomiu. Nie je to príjemné, keď prežívame pocit previnenia, že sme sa hrubo odtrhli na niekoho láskavého a blízkeho, alebo že sme sa vyhovorili na nesplnenú prácu pomocou zbytočných výmyslov. Je potom oslobodzujúce priznať sebe i druhým pravdu a prežiť si ten pocit pravdy. K tomu slúži hlas svedomia, ktorý sa v nás počas Novu prebudí. Pomocou tejto túžby dosiahnuť duchovnej slobody môžeme ukončiť nezdravé procesy, ktoré si zo strachu pred pravdou pestujeme. Takže aj tento Nov, ako už to za Novolunia býva, nám dáva šancu zbaviť sa príťaže, ktorú nepotrebujeme, a začať znovu a lepšie. Podstatné je uvedomiť si, čo sme pokazili. Ospravedlnenie alebo kytička bude už len bonusom tohto vnútorného víťazstva.

Sebatrýznenie

Každá minca má svoj rub a líc. O líci sme písali v predchádzajúcom odseku. Rubom prehnaného pocitu viny je sebatrýznenie, ktoré nám do života môže Škorpión vniesť, ak ho necháme. V dňoch Novu budeme všetci tak trochu postihnutí snahou sa obviňovať. Takže majte nadhľad na úvahami typu: Som nemožný alebo nemožná, všetko robím zle, ostatní mi veria, ale len ja viem, že ich očakávania nesplním, ako by ma mohol mať niekto rád, keď ja sa rád nemám, k ničomu sa nehodím, mnoho svojich blízkych som sklamal či sklamala.
Ak sa nachádzame v dlhodobom prepade seba obviňovania, potom si musíme uvedomiť, že je to neužitočný rys našej povahy či záťaž, ktorú do nás vložili rodičia, alebo proste vplyv tohto Novu. Myšlienka tvorí realitu, a tak nemá zmysel veriť takým bludom o sebe. Život je dar a každý z nás je tiež darom pre ostatných, vesmír neutvorili nikoho zle, ale urobil nás práve takých, akí máme byť. Tieto výkriky produkuje naša myseľ, ktoré pod vplyvom Novu nie sú práve dobré. My ale nie sme našou mysľou, sme oveľa viac!!! Sme napojení na láskyplné vedomie Matky Zeme a Otca Vesmíru. Takže pofúkajme našu myseľ ako odreté kolienko a nedávajme jej hlavné slovo v našom živote.

Na zdravie!

… si môžeme pripiť čírou vodou, do ktorej vložíme nabitý kryštál krištáľu. Práve ten nám pomôže čistiť boľavé miesta v mysli. Ak máme veľký problém, je možné, že kryštál i praskne. Z toho nebuďte smutní, naopak sa radujte, kameň vzal vašu ťarchu na seba. Neseďte v tomto období na studenej zemi, hrozí prechladnutie močového a pohlavného ústrojenstva. Držte si svoje telo i dušu ako v teplej bavlnke.

Škorpiónov Nov je jedným z tých, ktoré nás môžu posunúť na novú duchovnú kvalitu. Strážte si preto mantinely, aby ste neubližovali druhým ani sebe nejakým obviňovaním, avšak snažte sa čo najobjektívnejšie vidieť chyby, ktoré nechcete voči sebe či druhým opakovať.