Nov v Rakovi – nebuďme urážliví!

Júlové Novolunie nastane zajtra, 10.7. vo 3:16, teda v čase, kedy väčšina z nás hlboko spí. Možno si všimnete sami na sebe, že ste ľahli do postele pokojní a v dobrej nálade a budíte sa podráždení. Na vašich blízkych vám kadečo vadí a ste ochotní o tom viesť debaty. Čo s tým môžeme urobiť?

Narastú nám klepietka


Rak je veľmi citlivé znamenie, ktorého kvalita života sa odvíja priamo od kvality rodinných vzťahov, ktoré má s najbližšími. Šťastný Rak uprostred dobrých vzťahov je dobrý Rak, ktorý by sa pre všetkých blízkych rozkrájal. Ovšem jeho citlivosť môže byť dvojsečná. Môžu byť vplyvy, ktoré s reálnymi vzťahy nesúvisia, napríklad niečí zdravotný stav, zlá nálada z práce alebo dokonca kozmické vplyvy – a citlivý Rak si to môže vyložiť ako nepochopenie, nedostatok lásky alebo nedocenenie svojej osoby. Prečo toľko píšeme o Rakovi? Pretože v deň tohto novolunia budeme tak trochu Raky my všetci. Pod vplyvom Novu v Rakovi sa môžu dostaviť račie pocity, a to práve nespokojnosť, nedostatok opory a nedocenenie najbližšími. Všetkým nám narastú pomyselná väčšie či menšie klepietka , ktorými sa môžeme navzájom štipnúť a zraniť. A to nechceme!

Otočte to do plusu!

Vyskúšajme si radšej, ako byť dobrým Ráčikom v tento deň. Znamená to jednoduchú vec: pristupujme k tomuto dátumu vedome. Vieme, že táto čierna Luna nás všetkých trochu indisponuje. Povedzme svojim blízkym už deň vopred, že sa dajú očakávať nepriaznivé vplyvy a že je dobré s tým počítať a nenechať sa strhnúť do konfliktu. Od rána si robme navzájom radosť. Premyslené a estetické raňajky, nech má každý, čo má rád. Kvietok na stole situáciu prežiari. Pohladenie a pusinka medzi dverami vykoná viac úžitku ako veľa slov. Až sa večer doma zídete, nezabudnite na príjemnú a nenáročnú zábavu v podobe romantickej komédie a nejakú tú nehu, prípadne spoločný kúpeľ či vzájomnú masáž. Upokojí vás vôňa medovky či mäty, takže si urobte čaj alebo použite aromalampu. Práve neha, pokoj a miernosť môžu priniesť pozitívne račie prežívanie hlbokého spojenia s najbližším človekom.

Dýchajme zhlboka

Táto Luna bude zákerná, a tak, v prípade, že by sme situáciu kolektívne nezvládli, hrozia rozchody, hádky alebo odchody zo zamestnania. To chceme! Nechajte teda situáciu “ustáť”, dýchajte zhlboka a riešenie problému ponechajte na neskoršie dni. Nič vám neutečie, ba naopak! Budeme mať čas sa upokojiť a nenarobíte škodu.

Na čo pozor

Zdravotne môžeme tiež pocítiť istý diskomfort. Bolesti brucha, tráviace ťažkosti, pálenie záhy, prípadne u žien problémy s maternicou a dámskym ústrojenstvom vôbec. Tak teda – šetrite sa, buďte nežní k sebe i k druhým, neplánujte na tento deň nič náročné a snažte sa ho prežiť čo najpokojnejšie. Meditácia nad pokojnou hladinou vám môže priniesť hlboké pocity uspokojenia a vďačnosti za život, ktorý máte.