Narodený v piatok trinásteho

Je výhodné narodiť sa 13. alebo je to smolné znamenie? Čo na to hovorí numerológia? Znamená rovnaký dátum narodenia aj rovnaký život? Tento rok takéto dátum narodenia môže novorodenca stretnúť len raz, a to práve dnes, 13.8.2021 !

V piatok 13. augusta sa narodia Levy a narodia sa i v roku čínskeho kovového Byvola. Akí budú?

Psychické číslo 4

Všetci ľudia, ktorí sú narodení 4., 13., 22. alebo 31. dňa v mesiaci, majú psychické číslo 4 (súčet čísel 4 + 0, 1 + 3, 2 + 2, 3 + 1). Jedinci s číslom štyri si radi vytvárajú vlastné pravidlá, pre čo ostatní ľudia nemajú veľmi pochopenie. Sami sú tolerantní.

Majú prirodzenú schopnosť predvídať udalosti. Priťahuje je všetko neznáme a sú zvedaví. Občas s tým môžu naraziť, keď ostatní získajú pocit, že sa sami považujú za príliš chytrých, druhých poučujúcich, nerešpektujúcich všeobecné pravidlá a vyhlasujúcich sa za nanajvýš dokonalých. Často sú tieto deti predurčené pre náročné povolanie, môže sa im dariť ako burzovým maklérom, hodia sa do politiky aj médií, bývajú medzi nimi zabávači, maliari aj spisovatelia a aj ľudia vyhľadávajúci v profesii veľkú dávku adrenalínu. Rok kovového Byvola ešte podporí aj ich dobrý vkus a umelecké ambície.

Piatku dominuje Venuša

Už starí Rimania pri tvorbe svojho kalendára určili, že týždeň bude mať sedem dní a každému z nich bude vládnuť jedna z planét na nebi, ktoré sú viditeľné voľným okom. Povaha planéty sa totiž čiastočne odráža aj v povahe človeka, ktorý sa v daný deň narodil. “Piatkové dieťa miluje a dáva,” tvrdili Rimania. Veď planéta Venuša dostala meno po bohyni lásky a krásy, takže ľudia narodení v piatok sú milí a krásni, mávajú skvelé vzťahy, žijú spoločenským životom. Nikdy nerobia nič sami, vždy okolo seba majú spoločnosť. Sú inteligentní a veľmi často sú pobozkaní múzou, najčastejšie tou hudobnou. Sú pokorní, ale niekedy aj márniví a chaotickí. Takže to vyzerá, že “vylosovať” si piatok ako deň narodenia nie je vôbec zlé.

V kartách sa 13. nebojme

Všeobecne verí poverám skôr neistí ľudia alebo tí, ktorí na základe vlastnej skúsenosti veria, že je “niečo” medzi nebom a zemou. Kresťansky orientovaný svet viac verí v nešťastnú trinástku, zatiaľ čo napríklad v starožidovskej mystike – kabale, sa číslo 13 považuje za priaznivé. 13tka v kartovom Tarotu vo Veľkej Akráne predstavuje Miernosť – Temperance .
A ak si ju vytiahneme, prináša nám východisko z ťažkých situácií, býva kľúčom k nájdeniu harmónie a spolupráce, niekedy nás môže varovať pred plytvaním tvorivou energiou v márnom projektu, či upozorniť na nežiaduce potláčanie emócií.