Najvhodnejší čas na váš nový začiatok či odkladaný koniec

Astrológia vám veľmi uľahčí život, pokiaľ si nastavíte svoje plány a ciele tak, aby ste z každého dňa vyťažili maximum úspechov. Podľa jednotlivých fáz mesiaca a Merkúru si ľahko určíte, kedy je najvhodnejšia doba na vaše zámery!

Užite si maximálne začiatky aj konce vďaka Lune

Cítite potrebu začať znova? Kľúčom k úspechu je sledovať lunárne cykly.

Novolunie a následné dorastanie mesiaca predstavuje nový začiatok. Ide o obdobie dvoch týždňov, počas ktorých sa uchytia čerstvé nápady a plány a potom nadobúdajú reálne obrysy. Najbližší Nov môžete očakávať 25.9. a potom 25.10., 23.11. a 23.12.2022.

Naopak spln značí doťahovanie vecí do konca a môže znamenať zakončenie, rovnako ako naplnenie vašich nádejí, prianí a snov. Najbližšie splny môžete očakávať 9.10. a potom 8.11. a 8.12.2022.

Stručne povedané, veci, ktoré sa dejú po Nove, rastú a prekvitajú. Zatiaľ čo udalosti, ktoré nastanú v priebehu splnu, znamenajú vyvrcholenie toho, čo sa odohralo pred ním.
Ak týmto cyklom prispôsobíte svoj mesačný harmonogram, nápadne sa vám začne dariť. Energiu novolunia možno využiť napríklad na návštevu nových miest, sťahovanie, hľadanie nového zamestnania, začiatku vzťahu, plánovanie dôležitej schôdzky, zostavenie nového cvičebného plánu a ďalším dôležitým počiatkom vo vašom živote.

Cúvanie pre riešenie starých záležitostí

Merkúr je prvá planéta našej slnečnej sústavy. Je vládnucou planétou znamenia Blížencov a znamenia Panny a jeho energii sa darí najhoršie, keď cúva. Retrográdna slučka Merkúru je jav, ktorý sa deje trikrát až štyrikrát ročne. Už naši predkovia si všimli, že kedykoľvek sa Merkúr pri pohľade zo Zeme pohyboval pospiatky, nedarilo sa obchodom a uzavreté dohody končili podvodom. V dnešných dobách je to ten najhorší možný čas na podpisy zmlúv, štart nových projektov, alebo nakupovanie nákladných vecí.

Nepúšťajte sa do nových akcií v retrográdnej fázy, ktorá práve prebieha od 10.9. do 2.10.2022! Ďalší cyklus spiatočného chodu potom začne až v decembri – od 29.12.2022 do 18.1.2023.
Keď Merkúr cúva, vzduch je naplnený atmosférou, ktorá spôsobuje zmätok. Môžete stratiť kľúče, poslať e-mail na zlú adresu alebo sa kompletne zhatia vaše cestovné plány. Skrátka, najlepšie je v tomto čase nezačínať vôbec nič nové. Cúvanie tejto planéty ale nie je také zlé, ako sa zdá. Je to vynikajúce obdobie, kedy sa môžete venovať starým záležitostiam alebo sa ozvať ľuďom z vašej minulosti. Je to tiež vhodný čas, kedy si môžete pohovoriť s bývalými nadriadenými o voľných pracovných miestach, povečerať s bývalou láskou alebo dohnať papierovanie a vybaviť veci, ktoré ste až doteraz prehliadali. Stručne povedané, je to dobrý čas na inventúru minulosti.