Maškrty podľa znamenia horoskopu

Premýšľate, prečo vás láka čokoláda, ale jogurty zostanú v chladničke, kým neskysnú? Niečo iné sú chute a niečo iné je rozumové predsavzatie. A práve chute sa často riadia tým, čo nám bolo zhora dané. Vystopovať sa to dá aj v znameniach horoskopu. Na aké jedlo nalákate svojich blízkych?

Maškrty podľa Barana

Ohnivé Barany a Baranice si potrpia na pikantné pokrmy. Všetko, v čom je chilli paprička, cayenské korenie, a pokiaľ ide o sladkosti, potom výrazné korenie, ako napríklad škorica alebo zázvor. Milujú thajskú kuchyňu, takže ak pozývať niekoho narodeného v znamení Barana na večeru, potom pozvanie do thajskej reštaurácie zvyšuje šance na úspech. Čo sa týka nápojov, Baran si rád pripije dobrým a luxusným koreneným rumom, ktorý sa pije napríklad v Karibiku.

Maškrty podľa Býka

Ľudia narodení v Býkovi, či už ide o mužov alebo ženy, majú radi pokrmy svojej rodnej hrudy, potrpia si teda na staroslovenskú klasiku. Býk sa môže utĺcť po haluškách, pirohoch, pečenej kačke, bravčové mäso a kapusta sú jeho snom, miluje z Maďarska prinesený a u nás zdomácnený guláš a z Viedne prisťahované rezne. Má vyhranený názor na to, ako má vyzerať vianočný zemiakový šalát a najradšej ho robí sám. Buchty, štrúdľa, koláče, to je mu nadovšetko. Rád hubári a je pokrmy z húb. Pretože je však zvedavý, rád ochutnáva aj cudziu kuchyňu, väčšinou však jemných chutí, aby sa mohol znova vrátiť ku klasike.

Maškrty podľa Blížencov

Blíženci, verní svojmu znameniu, sú trošku schizofrenickí aj v jedle. Majú občas radi niečo ostré, ale inak ich láka ľahká nezaťažujúca strava. Ak podľahnú maškrte a dajú si niečo vyprážané, mastné a ostré, bolí ich potom žalúdok, a preto vyhľadávajú jedlá, po ktorých je im dobre a cítia sa sami sebou. Neznáša, keď ich pokrm uvrhne do nejakých bolestí. Z toho je jasné, že milujú viac to, ako sa cítia ako lákavé chute. Ak ich chcete potešiť, uvarte cestoviny s čerstvými paradajkami, brokolicu so syrovou omáčkou, hovädzie a kuracie vývary s petržlenovou vňaťou, zelené šaláty s kvapkou olivového oleja a vajcami. Často sa stávajú vegetariánmi. Hubám sa vyhnite, tie im smrdia a trochu sa ich aj štítia. Radi jedia v krásnom prostredí a z čistého riadu.

Maškrty podľa Raka

Rak je do kuchyne ako stvorený a rád pozerá pod ruky ostatným, na všetko má svoj recept a mestá si pamätá podľa dobrých reštaurácií. Na alkohol si nepotrpia, ale z dobrého jedla mu často rastie bruško. Miluje dobre vychutené smotanové omáčky, napríklad sviečkovú a paradajkovú. Je zvedavý a má rád čínsku a japonskú kuchyňu, bez žmurknutia zje aj čierne vajcia. Sám vám vyšvihne kačicu na mede alebo na pomarančoch a nevadí mu, že bude variť celý deň, pretože kuchárčenie pokladá za umenie. Miluje kvalitnú kávu – veľmi kvalitnú! Takže obyčajným turkom ho neuctíte. Má rád mäso na grile a na wokpánvi a málokedy je z neho vegetarián.

Maškrty podľa Leva

Lev má rád reštaurácie s viacerými hviezdičkami. Ak si musí dávať pozor na svoje peniaze a šetriť, čo sa Levu stáva málokedy, ide aspoň do takej krčmy, ktorá je vyhlásená dobrou a poctivou kuchyňou. Ani tam sa však nezaplácne tanierom omáčky a šiestimi knedľami. Dá si pokojne tri predjedlá, pretože rád ochutnáva a rád má jedlo pestré. Jeho jazýček je citlivý a spozná, čo je čerstvé a kvalitné. Kde ho raz sklamali, tam ho už viackrát neuvidia. Lev je kráľ a rád sa nechá obslúžiť, ale tým, ktorých miluje, uvarí aj sám. Rád je potom chválený, a ak pochvala nepríde, cíti nevďak. Miluje chlebíčky a nazdobené torty. Pokiaľ ho tým uctíte a dáte si záležať, bude šťastný ako blcha.

Maškrty podľa Panny

Ľudia v Panne majú radi kvalitné a poctivé remeslo. Sami tieto hodnoty do práce dávajú, a tak ich vyžadujú aj v kuchyni. Žena v Panne teda varí perfektne, vôbec sa jej neprotiví postavenie pri hrncoch, pretože ctí tradičné hodnoty. Je dobrá v kariére aj v kuchyni. Aj muž Panna vám rád uvarí, ale len tie jedlá, kde si je istý úspechom a do experimentov sa nepúšťa. Panny sú milovníkom tradičných polievok ako od babičky – vývar s domácimi rezancami a pečeňovými knedličkami, držková polievka, kapustnica, frankfurtská… Druhý chod môže byť aj netradičný, napríklad palacinky s rôznymi náplňami, od sladkých po slané. Panna má rada na výber.

Maškrty podľa Váh

Váhy sú často ľudia s umeleckými ambíciami, ale majú aj silnú praktickú stránku. Sú tiež rodinný typ, a tak varia ženy aj muži, a to dobre. Úlohy majú rozdelené, ženy Váhy robia tradičné veci, muži skôr nakladajú a pečú mäso. Muži Váhy tiež radi rybárčia a ryby vedia urobiť výborne. Váhy milujú pečené sušienky a pečivo a vedia ich dobre pripraviť. Zákusky majú rady s ovocím a tvarohom, také tie odľahčené a nadýchané. Rady chrumkajú oriešky, zemiačiky, chrumky a maškrtia olivy. Takže na návštevu Váh máte „uvarené“ hneď, stačí nasypať mištičky. Majú rady zapekané cestoviny so syrom a ryžu na všetky spôsoby, samozrejme s mäskom.

Maškrty podľa Škorpióna

Škorpión vie oceniť dobrú domácu kuchyňu. Ako sa o ňom vie, je to znamenie pôžitkové a rafinované, a to nielen na lôžku, ale aj pri stole. Má bohatý vnútorný život, je plný vášní, a preto, keď sa s niečím trápi alebo má úzkosť, neje vôbec! Je dobré, keď má milujúceho partnera, ktorý ho v tomto stráži. Nenechá sa do jedla nútiť, ale zvediete ho, aby uzobol z niečoho, čo má veľmi rád. A čo to je? Voňavé kura s plnkou, najlepšie pečené v remoske, losos na masle a rascou s citrónom a zemiačikom, vývary na všetky spôsoby, cesnaková nátierka. Má rád výrazné korenie, ale ocení aj jedlá postavené na jemnosti, napríklad morčacie plátok so zemiakovou kašou. Škorpión tiež neje, keď je zamilovaný, pretože nechce objímať svoju lásku s plným bruchom. Ale je dobré mať niečo pripravené, pretože neskoro ráno sa vrhne na vaše voňajúce hrnce.

Maškrty podľa Strelca

Strelec nie je náročný gurmán, ale má rád čerstvosť a jednoduchosť. Má tak trochu chute ako dieťa, pokojne mu urobte to, čo by ste varili svojim deťom alebo vnúčatám. Bude mu vyhovovať chlieb s tvarohom obložený paradajkami, výber syrov, ovocný šalát, tvarohová nátierka s pažítkou, zeleninová misa, rozpečené rožky s maslom alebo rozprávka mladosti – krupicová kaša. Špagety nemusia byť s kečupom, ako to jedia deti, ale dobrou omáčkou, syrovou alebo paradajkovou. Má rád mäso, pokiaľ nie je mastné a ťažké. Ocení, keď je jedlo upravené na tanieri do peknej podoby, pretože je aj očami a baví ho to!

Maškrty podľa Kozorožca

Kozorožec má rád, podobne ako napríklad Býk, poctivú slovenskú kuchyňu. Poctivá však neznamená mastná a ťažká a s hustými zápražkami. Naopak – ocenia klasické jedlá v diétnejšej odľahčenej forme. Nikdy sa neprejedá a nenechá sa do jedla nútiť. Vie, kedy má dosť. Rád cestuje a na cestách ochutnáva miestnu kuchyňu, radšej si priplatí za kvalitu, nikdy sa neprejedá „mekdonaldom“. Miluje červené vína, na rozdiel od jedál sladké a ťažké. Neopíja sa, víno si vychutnáva a ocenia aj kvalitný koňak. Ak chcete Kozorožca uctiť a vyjadriť mu svoju lásku, pozvite ho domov na večeru „so všetkým“ – od predjedla cez polievku a hlavný chod až po zákusok. Vie, koľko to dá práca, a vie, že to znamená vyznanie lásky, úcty a priateľstva. Chody by mali k sebe ladiť.

Maškrty podľa Vodnára

Vodnár je vetroplach a trochu blázinok, preto má svoje obľúbené jedlá zo všetkých možných svetových kuchýň. Niektoré z nich budú určite tie, čo varila jeho mama alebo babička, a preto to bezodkladne pár otázkami zistite. Vodnár často myslí na prevratné filozofické alebo vedecké veci, a potom nevníma, čo vlastne je. Je tiež zvedavý, a tak pokojne ochutná aj cvrčky. Niekedy v reštaurácii požije aj nepožívateľné a spôsobí si gastritídu, alebo naopak je z lásky pripravenú hostinu, počas ktorej hovorí o vzniku galaxií, zatiaľ čo vy čakáte na pochvalu. Potrebuje dohľad nad svojim stravovaním. Dozor potrebuje aj jeho chladnička, kde občas dlho uskladnené veci už žijú vlastným životom. Pokiaľ ho bude vzťah s vami baviť, máte šancu naučiť ho lepším móresom.

Maškrty podľa Rýb

Zrodenci Rýb veľmi myslia na svoje drahé polovičky a rodinu a sami na seba dokážu zabúdať. Pretože ale radi varia pre blízkych, je nádej, že to bude dobré a že tiež niečo šupnú. Ako ich citlivá povaha naznačuje, majú rádio všetko, čo pochádza z vody, teda ryby sladkovodné aj morské, morské plody vrátane mušlí a chobotníc a morské riasy. A tiež pivo, zrejme zásluhou artézskych studní, z ktorých sa voda na výrobu piva čerpá. Nemilujú jedlo príliš slané alebo korenené, skôr ich dostane jedlo vychutené jemne. Ocenia kura dusené na masle a s trochou rasce. Milujú domáce pečivo – od chleba, cez vianočku až po pečivo. Upečte Rybám niečo a sú vaše.