Marcový spln vo Váhach

Tretí spln roku 2021 nás čaká v nedeľu, 28. marca v 20:48, a bude v znamení Váh. Viete, čo môžete očakávať v tento magický jarný večer?  

Luna vo Váhach a Slnko v Baranovi 

Na prvý spln tohtoročnej jari sa môžete tešiť týždeň po jarnej rovnodennosti. Vedeli ste, že je to práve tento spln, ktorý určuje termín Veľkej noci? Tieto pohyblivé kresťanské sviatky jari sa totiž oslavujú podľa tradície, a to vždy v prvú nedeľu po prvom jarnom splne. A keďže ten tento rok pripadá na nedeľu, bude Veľká noc presne týždeň po ňom, v nedeľu 4. a v pondelok 5. apríla 2021.  

O jarnej rovnodennosti nám Slnko vstúpilo do energického a ohnivého znamenia Barana, a Luna v úplnku sa bude nachádzať priamo oproti nemu vo zverokruhu – v pokojných a trošku nerozhodných Váhach, ktoré sú zasvätené živlu vzduchu. Najintenzívnejšie bude tento spln pôsobiť práve na ľudí v niektorom z týchto dvoch znamení.   

Témou splnu bude pre našu dušu napätie medzi našou vlastnou vôľou a chcením na jednej strane, a kompromisy v rámci dobrých vzťahov a spolupráce s naším okolím na strane druhej. Energia Barana nás bude hnať k tomu, pustiť sa naplno do uskutočnenia našich vlastných prianí, či už v kariére alebo v osobnom živote, a naproti tomu sila Váh nás bude nútiť brať ohľady na to, čo chcú iní, či už sa jedná o vášho životného partnera, rodinu, kolegov, priateľov alebo napríklad susedov. Úplnkové rozmýšľanie vás povedie k otázkam, nakoľko si stáť za svojím a v čom všetkom ste ochotní ustúpiť a prispôsobiť sa.       

Spln tu ale nie je len preto, aby ste si robili hlavu s vážnymi témami, tak si nezabudnite potom, čo si na tieto otázky odpoviete, dopriať aj trochu zábavy. A pretože Luna je vo Váhach, ideálne v kruhu priateľov a umenia – napríklad dobrej muziky!  

Pozor na obličky

Úplnkové dni sa všeobecne nehodia pre lekárske zákroky a operácie, takže sa im pokiaľ možno vyhýbajte. Zvlášť si však šetrite partie, ktoré sú teraz pod vplyvom Váh citlivejšie – a to sú obličky a močové cesty. Okrem toho, že by ste sa mali vyhýbať lekárskym zákrokom s nimi spojenými, si na tieto časti tela dávajte väčší pozor ako zvyčajne! 

Jarné slniečko je ešte zubaté, a tak odolajte pokušeniu posedieť si v jarnej tráve – prechladnutie močových ciest nie je nič príjemné! Keď vyrazíte na výlet, nezabudnite si pribaliť okrem podložky na sedenie i dobrú a pohodlnú dlhšiu bundu, ktorá vám zakryje aj boky. Pre zdravé obličky dodržujte pravidelný pitný režim. Spln v marci je ideálny pre začatie dvojtýždňovej jarnej očistnej kúry čajom z čerstvo nazbieraných žihliav, až do najbližšieho novu. Počítajte však s tým, že táto očistná bylinka pôsobí močopudnými vlastnosťami.    

Šťastný trojuholník na nebi

A na čo zaujímavého sa ešte môžeme o tomto splne tešiť? Planetárne konštelácie pre nás majú v zálohe pekné a milé prekvapenie, a to trigon planét vo vzdušných znameniach! Trigon znamená, že nebeské telesá vytvára vo zverokruhu pomyselný trojuholník, a to je vždy veľmi priaznivé a šťastné znamenie, ktoré predznamenáva úspechy! Teraz nám tvorí krásny trigon táto magická trojka: Luna vo Váhach, Mars v Blížencoch a Saturn vo Vodnárovi. Všetky tieto znamenia patria živlu vzduchu, takže dariť sa nám bude vo všetkom, čo nejako súvisí s myšlienkami, nápadmi, komunikáciou, rozumom a intelektuálnymi aktivitami – skrátka s hlavou a slovami. Luna nám prinesie dobrú komunikáciu o pocitoch, Mars schopnosť angažovať sa v širokom spektre rôznych aktivít, a do tretice Saturn nám dodá vytrvalosť a trpezlivosť pobiť sa s prekážkami. Čo viac ešte chcieť!     

Mimoriadne šťastná hviezda teraz svieti predovšetkým Váham, Vodnárom a Blížencom, a tiež všetkým z vás, kto máte ascendent alebo mesačné znamenie v niektorom z nich. Tak neváhajte a pustite sa do napĺňania vašich snov. Spln vám bude veľmi priať!