Marcový spln v znamení Panny

Ešte, než zaklope jar na dvere, máme tu magický spln v piatok 18. marca 2022 o 8:17 ráno, a bude v znamení Panny!

Stretnutie fantázie a rozumu

Na samom sklonku astronomickej zimy si ešte môžeme užiť krásny spln, ako predzvesť prichádzajúcej jari. Tento spln prebúdza všetko v prírode a vdychuje Zemi nový život a silu, sľubuje tiež veľmi skoré oteplenie a výrazné zlepšenie počasia. Zatiaľ čo Slnko sa ešte posledné dni nachádza v poslednom zimnom znamení Rýb, Luna je presne oproti nemu v znamení Panny. Práve pre osoby v týchto dvoch znameniach bude tento marcový spln mimoriadne silný a plný zážitkov. A tiež pre všetkých ľudí, ktorí majú v niektorom z týchto dvoch znamení ascendent alebo mesačné znamenia. Pozrite sa na svoj horoskop, či medzi nich náhodou nepatríte aj vy!

Témy Rýb a Panny sa však teraz otvárajú pre každého z nás, pre každé znamenie. Tento spln nám pripomína rozpor medzi racionálnym a systematickým myslením, ktoré patrí princípu Panny, a našou intuíciou a pocitmi, ktoré patria Rybám. Medzi týmito dvoma protipólmi budeme teraz, v tomto splnovom čase, hľadať rovnováhu a skúmať ich prejavy v našom živote. Koľko priestoru dať intuícii, aby to stále ešte bolo rozumné? A ako nájsť systém a urobiť si poriadok v spleti pocitov a fantázie? To všetko čaká, kým si vy sami na to nájdete tú vlastnú a správnu odpoveď!

Očistite si trávenie a telo

Mesiac prechádza znamením Panny, a tá prináša zvýšenú citlivosť nášmu tráviacemu systému. Preto buďte teraz opatrní, čo jete a platí to pre niekoľko dní okolo splnu. Pokiaľ ste zvyknutí na pôst, doprajte si ho o splne, očistíte si telo od škodlivín a odľahčíte trávenie. Ale pokiaľ s pôstom nemáte skúsenosti, práve v Panne radšej neexperimentujte, ale doprajte si namiesto toho odľahčenú a nemastnú stravu bohatú na zeleninu či ovocie. Tento predjarný spln je navyše skvelý ako začiatok dvojtýždňovej jarnej očistnej kúry. Tá by mala trvať po celé obdobie cúvajúcej Luny až do začiatku novu. Doprajte si v týchto týždňoch odľahčenú a bezmäsú stravu v menších porciách a doplňte to čajom z čerstvých žihľavy. Odvážnejší, a hlavne skúsenejší, si môžu trúfnuť odštartovať po splne aj dlhšie trvajúci pôst.

Úplnky vyvolávajú tiež sklony k nervozite, a za vlády Panny to môže byť extra výrazné. Preto sa vyhýbajte stresu, dajte pozor, nech sa nepreťažujete, a na spln si naplánujte nejaké menej náročné úlohy a pokojnejší program. Aj vaša psychika si niekedy zaslúži trochu pohov!

Splňte si svoje tajné sny!

V horoskope je však Luna v Panne teraz trochu osamelá, pretože väčšina planét sa teraz nachádza v Rybách alebo Vodnárovi. To jasne ukazuje, že atmosféra tohto splnu bude skôr snová a romantická, než panensky systematická a prísna. O to krajšie a zaujímavejšie zážitky nám sľubuje! Je čas pozrieť sa dopredu na nadchádzajúcu jar a trochu sa zasnívať nad všetkým krásnym, čo vás čaká, nad všetkými novými možnosťami, plánmi, nad tým, čo túžite urobiť. Môžete pokojne povoliť uzdu svojej fantázii, ale potom sa na to nezabudnite pozrieť aj realisticky a s nohami na zemi sa pustiť do prvých krôčikov. Takto vám môže tento magický marcový spln pomôcť splniť si vaše sny o krajšom živote!