Marcový spln v Panne

Krásny spln 7. marca 2023 vrcholí o 13:40 a bude v znamení Panny. Jeho sila vás určite ohromí!

Spln, ktorý uzatvára zimu

Znamenie Panny si potrpí na presnosť a detaily. A pretože presný čas splnu nastáva cez deň – popoludní, budú v skutočnosti splnové noci hneď dve, tá predtým, aj tá potom. A aby toho nebolo málo, pozvoľna nastupujúci vplyv splnu môžete pocítiť už tri dni vopred, a jeho dozvuky potom ešte ďalšie tri dni po splne! To máme hneď týždeň mocnej mesačnej energie! Samotná Panna však vládne iba dva dni okolo splnu.

Okrem toho je tento spln v Panně posledným splnom tohtoročnej zimy. Ten aprílový už bude mať úplne novú a jarnú energiu, tak si ešte užite krásne prechádzky bielou zimnou krajinou, napríklad na horách, v romantickom svetle splnu! U toho môžete rozjímať nad všetkým krásnym a pozitívnym, čo vám tohtoročná zima priniesla!

Rozumová Panna proti citovým Rybám

O tomto splne sa proti seba stretávajú dve mocné a protikladné sily zverokruhu. Na jednej strane máme Lunu v Panne, ktorá je starostlivá, poriadkumilovná a premýšľajúca. Oproti nej stojí Slnko v Rybách – zasnených, citových a intuitívnych. Vďaka tomu sa môžeme pozrieť na život z dvoch uhlov pohľadu, a nájsť súlad či aspoň kompromis medzi hlasom rozumu a tým, čo hovoria naše pocity a srdcia.

Najsilnejšie bude tento splnový čas pôsobiť samozrejme práve na ľudí narodených v Panne a Rybách. Pokiaľ medzi nich patríte, určite si urobte chvíľu pre seba a rozjímanie o živote. Ale to isté prospeje aj zvyšným desiatim znameniam!

Urobte si v živote poriadok!

Môžete si skúsiť vyložiť tarotové karty a opýtať sa ich na otázky, ktoré vás teraz trápia, alebo skrátka len na ďalšie úlohy a smer vo vašom živote. Vykladacie karty, to je hlas Rýb, podvedomia a mimo zmyslového vnímania. Možno vás ich tajomstvo prekvapí!

Okrem toho si skúste spísať svoje úlohy a plány na papier, urobiť si v nich poriadok, ujasniť si plány a postup na najbližšie týždne a mesiace. To je zas hlas logickej a systematickej Panny. A práve keď skombinujete oba tieto prístupy, bude to mať najväčšiu silu a dodáte svojmu životu jasnejší smer!

Pozor na jedlo a trávenie!

Po zdravotnej stránke je spln v Panne rizikový pre tráviaci systém. Ak vás teda hnevajú napríklad črevá, pankreas, pečeň či žlčník, buďte teraz vo svojom jedálničku mimoriadne opatrní! Ale aj v prípade, že ste úplne fit, je opatrnosť na mieste a vyhýbajte sa mastným, ostrým a tučným jedlám, hlavne večer, neprejedajte sa a pozor tiež na alkohol. Ideálna je bezmäsitá strava a veľa zeleniny alebo ovocia. Môžete si tiež dopriať krátky očistný pôst, ale nezabudnite pri tom na pitný režim, či už sú to šťavy, bylinkové čaje alebo čistá voda. Hlavne však teraz nerobte so svojim jedálničkom žiadne veľké experimenty a držte sa toho, čo vám robí dobre.

O splne v Panne tiež platí dôsledne sa vyhnúť operáciám a iným zdravotníckym zákrokom na tráviacom systéme. Všeobecne sú operácie o splnoch nevhodné, a pokiaľ sa týkajú častí tela, ktoré sú práve teraz citlivejšie, je riziko komplikácií ešte väčšie. Pokiaľ to aspoň trochu ide, všetky podobné zákroky odložte na iný termín!