Májový úplnok v Škorpiónovi

V piatok s magickým dátumom 5. mája 2023 o 19:33 nastane výnimočný spln v znamení Škorpióna. A bude aj polotieňové zatmenie Mesiaca!

Úplnok plný vášne a zmyselnosti

Májový spln má skutočne magickú moc! Prichádza v čase najväčšieho rozkvetu prírody, v májovom čase lásky. A tomu nahráva aj terajšie mesačné znamenie, ktorým je Škorpión. Práve on je predsa najvášnivejšie znamenie celého zverokruhu! Takže sa môžete tešiť na romantický spln v znamení lásky, romantiky a snáď aj horúcej erotiky!

A pre koho bude tento spln najsilnejší? Zvláštny význam bude mať nielen pre všetkých Škorpiónov, ale aj pre Býkov, pretože práve oni teraz oslavujú svoje narodeniny a Slniečko sa nám nachádza práve uprostred tohto zmyselného a pôžitkárskeho znamenia, akým Býk je!

Magická moc pätiek

Spln prichádza v skutočne magickom dátume piateho piaty. A to navyše ešte v piatok! Číslo 5 je v numerológii číslom tvorivosti, zvedavosti a vnímavosti. Je to číslo dobrodruhov a ľudí, ktorí radi spoznávajú svet. Päťka sa však vzťahuje aj na lásku, pretože planéta lásky Venuše pri svojom pohybe na oblohe zdanlivo opisuje dráhu v tvare päťcípej hviezdy. A navyše je piatok dňom v týždni, ktorý je oddávna zasvätený Venušu!

Tento spln je teda ako stvorený nielen pre milostné dobrodružstvá a zoznamovania, ale aj pre kúzla lásky!

Pričarujte si lásku

Môžete vyskúšať napríklad sviečkovú mágiu, zapáliť si červenú sviečku, vyzdobiť stôl kvetmi a sústrediť sa po celú dobu horenia sviečky na podobu ideálneho partnera, ktorého by ste radi našli. Predstavujte si čo najživšie všetky vlastnosti, ktoré by mal mať, ale aj to, ako sa vedľa neho budete cítiť a čo by ste spolu chceli prežívať. Robte to tak dlho, ako vám hovorí intuícia a potom sviečku zhasnite. Pre ešte väčšiu silu potom opakujte každý piatok, až kým postupne nespálite celú sviečku – alebo pokiaľ sa vytúžená osoba neobjaví!

Ale pozor! Radšej neskúšajte pričarovať si lásku konkrétneho človeka, to už totiž hraničí s manipuláciou a čiernou mágiou, a také kúzlenie svojmu pôvodcovi veľmi znečistí karmu! Oveľa lepšie je vysnívať si, aký by váš milovaný alebo milovaná mali byť – a verte tomu, že presne taká osoba sa vo vašom živote už čoskoro objaví!

Tajomný keltský sviatok

Dátum 5. mája je navyše starobylým sviatkom Keltov, menom Beltine, ktorý však má korene zrejme ešte dávnejšie v záhadnej kultúre staviteľov megalitov (medzi nich patrí napríklad známy Stonehenge v Anglicku). Je to deň presne v polovici medzi jarnou rovnodennosťou a letným slnovratom a kedysi to bol sviatok lásky a života, privítanie teplej a krajšej polovice roka. Bolo zvykom páliť vatry a tancovať až do rána.

Že vám to niečo pripomína? Áno, dátum Beltine sa neskôr pre zjednodušenie presunul na predvečer 1. mája a z neho potom vznikli naše Čarodejnice. Pôvodný dátum však bol o pár dní neskôr, a keď na tento dátum navyše vychádza spln, je jeho sila priam neodolateľne magická!

Zatmenie Mesiaca na hranici viditeľnosti

A to ešte nie je všetko! 5. mája 2023 večer budeme môcť pozorovať polotieňové zatmenie Mesiaca! A to hneď pri východe Mesiaca, čo je približne okolo 20:30, podľa toho, v ktorej časti republiky sa nachádzate. Úkaz sa skončí okolo pol desiatej a v maxime bude hneď pri východe Luny.

Pozorovanie polotieňového zatmenia si však vyžaduje veľmi pozorné oko a je možné, že si ho takto skoro večer, keď je ešte pomerne svetlo, ani nepovšimnete. Polostieňové zatmenie má totiž podobu iba čiastočného tieňa, asi ako keby cez Mesiac prechádzal jemný oblak, nie čierny tieň. A navyše pre tentoraz tieň zakryje iba časť mesačného disku. Ale aj tak sa oplatí sa pozrieť!