Májový spln v znamení Škorpióna

V pondelok 16. mája 2022 o 6:13 ráno nastane spln v znamení Škorpióna, a nebude len taký obyčajný, ale spojený so zatmením Mesiaca!

Magické zatmenie Luny

Zatmenie Mesiaca je vzácny úkaz, ktorý sprevádza niektoré splny, ale zďaleka nie všetky. A ešte vzácnejšie je, keď máme možnosť pozorovať ho z nášho územia, pretože také šťastie má zakaždým len malá časť obyvateľov zemegule. Májové zatmenie 16.5. skoro ráno je jediné v tomto roku, ktoré môžeme vidieť, takže sa určite oplatí si privstať ešte pred východom Slnka! Bohužiaľ nás však minie vrcholná fáza úplného zatmenia, pretože v 6:13 je už Slnko nad obzorom, ale aj pozorovateľná fáza čiastočného zatmenia stojí za to vidieť, začne sa o 4:27 a Mesiac zapadne o 5:12. Úplné zatmenie začne až potom, o 5:29, ale ak by ste boli tou dobou napríklad v Španielsku, tam môžete uvidieť aj začiatok úplného zatmenia.

Avšak, aj keď zatmenie zbadáme len v jeho čiastočnej kráse, energeticky na nás bude pôsobiť aj tak. Zatmenie Mesiaca znásobuje už aj tak mocný energetický vplyv Mesiaca v splne, a tak sa môžu z temnoty našej duše na svetlo sveta ukázať kadejaké zaujímavé veci! Je to čas spojiť sa s vašim vnútorným hlasom a počúvať ho, hlavne ak ste sa narodili v Škorpiónovi alebo Býku. Alebo aj pokiaľ v týchto znameniach máte ascendent či mesačné znamenia.

V znamení zmyselnosti

Mocné a magické znamenie Škorpióna naznačuje, že tu sa naozaj nehrá o guličky, ale riešime si svoje bytostné životné témy spojené so zmyslom života, s vedomím vlastnej smrteľnosti, ale pozor, tiež so sexualitou a vášňou. A tie sa ako vždy o splne budú hlásiť o pozornosť, nieto ešte keď mu vládne zmyselný Škorpión!

Okrem toho sú tu však aj býčie témy, ktoré sú k škorpiónom v pravom protiklade. Alebo možno tiež nie? Medzi dôležité býčie témy patria napríklad zmyselnosť a sexualita. Ale ono tiež niekedy ide o to, z akého uhla sa na to všetko človek pozrie, a tu už určité vnútorné rozpory vznikať môžu. Je na vás, aby ste si v tomto magickom splnovom čase ujasnili, ako si vlastne také príjemné užívanie života predstavujete!

Okrem toho sa však budú hlásiť o pozornosť aj ďalšie témy – budú sa týkať majetku, vlastnenia, mocenských bojov a tiež manipulácií a ovládania, a podobne. To znie, ako že môžu vyliezť aj nejakí tí kostlivci zo skríň, čo myslíte? A tiež že o splne spojenom so zatmením, a ešte k tomu v Škorpiónovi – to je možné naozaj všeličo vytiahnuť s prekvapením zo zatuchnutých hlbín!

Pozor na zdravie

Po stránke zdravia sa v splnovom čase oplatí zvýšená opatrnosť. Zvlášť nevhodné je podstupovať operácie a iné lekárske zákroky. Teraz v Škorpiónovi sú vrcholne nevhodné predovšetkým gynekologické operácie, pretože v tomto znamení sú tieto partie tela citlivejšie na rôzne komplikácie. Z rovnakých dôvodov by si teraz mali dámy dávať väčší pozor na prechladnutie, aj keď už je vonku jarné počasie. Zvýšená opatrnosť sa oplatí aj každému, kto mal niekedy problémy s močovými cestami, pretože tiež ony sú teraz náchylnejšie na rôzne infekcie.

Spln je navyše povestný sklonmi k nespavosťou, čo neveští práve dvakrát príjemné pondelkové ráno. Doprajte si teda pokojnejší víkend, ak môžete, nech si napriek všetkému splnovému nepokoju, vášni a rannému vstávaniu na zatmenie predsa len aspoň trochu odpočiniete!

Originálny darček!
ROČNÝ, OSOBNÝ, DETSKÝ ALEBO PARTNERSKÝ HOROSKOP NA MIERU – podľa vášho presného dátumu, času a miesta narodenia!

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je 6.png