Lev – veľkorysý kráľ zverokruhu

Dnes končí mesačné vládnutie Rakov a od zajtra, 22. júla o 16:27, preberajú na nebi vládu Levy! Ako si im zaľúbiť a na čo si dať radšej veľký pozor?

Osoby narodené v znamení Leva spoznáte ľahko už na prvý pohľad. Smejú sa a nepokazia žiadnu zábavu. Pritom si idú hrdo za svojím cieľom. Veľkorysosť, podnikavosť a sebaistota, to je výsada vznešeného znamenia, ktoré sa len tak niečoho nezľakne.

Levy milujú obecenstvo a pestrú zábavu, kde hrajú hlavnú úlohu a vedľajšie úlohy zásadne odmietajú. Ich nadšenie a sršiacu energiu skvele pochopí osobnosti rovnakého znamenia alebo Blíženci. Práve tí sú pre Levov inšpiráciou, aj keď sú veľmi tvrdohlaví, čo Lev neznáša. Dokážu však Levov nasmerovať do neznáma a odhodiť z nich ich zábrany.

Spaľujúca vášeň

Bozkávanie s Levom je vášnivé a inšpirujúce a nechá sa hladiť vo vlasoch. Dokáže byť vášnivý a divoký, ako pravý kráľ zvierat, ale aj romantický. Prahne byť najlepší vo všetkom, tak ho nezabudnite pochváliť – inak bude zle! 

Lev sa v sexe najradšej predvádza a požaduje po svojom partnerovi maximum. Nebráni sa najrôznejším sexuálnym praktikám a vyvádzaniu, ktoré môže hocikedy pripomínať gymnastiku. Lev neodolá akémukoľvek rozmaznávaniu aj sexuálnym hrám. V každom prípade ho poteší pozvánka na spoločenskú akciu, kde môže excelovať svojim sex-appelom.

Druhé miesto nebrať

Nahnevanému Levovi sa radšej vyhýbajte oblúkom. Zúri alebo prestane úplne komunikovať. Dominantná povaha Leva si žiada prácu vo vyšších sférach. Potrebujú vládnuť a rozkazovať. V zamestnaní nehľadá kompromisy, zároveň vie svojich podriadených skvele motivovať. Uplatní sa tak ako politik, herec, manažér, učiteľ, riaditeľ, vojak, reklamný agent, režisér či obchodník s vybraným tovarom a šperkami.

Veľmi ťažko sa zmierujú s prehrou, pretože prahnú po tom byť vždy najlepší. Ani na chvíľu nedokážu pomyslieť na to byť na konci radu. Ak mu poviete do očí, že nie je dosť dobrý, zdesí sa a ťažko sa s tým zmieri. Nikdy sa však nevzdá a svoje miesto na výslní si vybojuje.

Slnko ako úsmev

K ambicióznemu a veľkorysému Levovi sa hodí božská slnečnica. Jej ostro žlto sfarbené kvety pripomínajú slnko a povahu Leva len rozveselí. Navyše v ňom prebúdzajú túžbu tvorivosti. Lev miluje aj Aksamietnicu a ďalšie žlté či oranžové rastlinky. Pripomínajú mu leto a teplo, ktoré jednoducho zbožňuje.

Kráľ zvierat miluje výlety naplnené dobrodružstvom a luxusom. Neodolá šplhaniu po skalách, bungee-jumpingu ani potápaniu. Náročný deň musí byť zakončený delikatesnou večerou v prepychovej reštaurácii a tancom. Lev nikdy nepohrdne pobytom pri vode.