Letný tarotový horoskop kariéry a financií

Čaká vás v lete pracovný nápor alebo zaslúžený odpočinok? Podarí sa vám zarobiť si alebo ušetriť? Tarotové karty vám povedia, s čím počítať!

Baran
Karta Sila
značí veľkú silu vôle, s ktorou sa pustíte do svojich projektov, aj keď vonku bude svietiť slniečko a bude vás to veľmi lákať na všetko sa vykašľať a len tak si užívať leto. Ale prinútite sa k práci a oplatí sa to, prinesie to svoje ovocie, či už v podobe dobrého zárobku alebo sľubne rozbehnutého nového podnikateľského plánu. Občas sa skrátka oplatí dotlačiť sa k troche sebadisciplíny, aby ste si potom mohli užívať zaslúžené zárobky! Tiež je dobrý nápad venovať pozornosť tomu, ako si prácu zorganizujete, a tiež sa toho potom aj držať. Keď nebudete robiť veci chaoticky, ale pekne po poriadku, stihnete toho viac a zostane vám viac voľna. Len je to opäť o tom, začať robiť veci, do ktorých sa vám veľmi nechce, ako napríklad nejaké plánovanie časového rozvrhu. Nakoniec bude toto leto veľmi úspešné, ale samozrejme to nebude bez námahy. Budete však mať veľmi dobrý pocit z toho, čo sa vám všetko podarilo!

Býk
Karta Kráľ mečov
vám prináša rozhodnosť a trochu nekompromisnú náladu. Skrátka veľmi dobre viete, čo chcete, a pôjdete si za svojimi cieľmi úplne jednoznačne a nekompromisne. Nerobí vám problém byť asertívny, keď ide o to dohodnúť si podmienky, ktoré vám budú vyhovovať. Či už si prajete voľno v čase, ktorý vám vyhovuje, alebo naopak máte jasné predstavy o tom, ako určité veci najlepšie urobiť a zorganizovať, nemáte problém otvoriť ústa a povedať to nahlas. Ale to všetko diplomaticky a s gráciou, do žiadnych sporov s kolegami alebo šéfom sa vám zamotať nechce. Vaše snaženie a priamočiary prístup k veciam budú korunované veľkými úspechmi, na ktoré môžete byť právom hrdí. A samozrejme sa to odrazí aj na finančnom poli. Možno aj vďaka tomu, že vám nebude robiť problém povedať si za vašu prácu o adekvátnu odmenu. Nerobíte to predsa len tak pre srandu, ale pre peniaze, a tiež by ste sa občas určite radšej váľali niekde na pláži, že áno!

Blíženci
Karta Spravodlivosť
vám veští príjemné správy v oblasti odmien a sľubuje zaslúžený zárobok! Ak ste pracovití a neflákate sa, teraz sa to konečne odrazí aj na vašom konte, aj keď doteraz ste možno mali pocit, že vrtkavá Šťastena vôbec neodmeňuje podľa zásluh, ale rozdáva svoje finančné dary úplne náhodne. Teraz máte konečne dôvod na optimizmus, vaša práca má zmysel a nesnažili ste sa zbytočne. Spravodlivosť vám na leto dopraje pekné finančné prilepšenia. Ale pozor, milí Blíženci, ak ste doteraz vsádzali skôr na to, ako si veci čo najviac zjednodušiť a vyvliecť sa z čoho to pôjde, táto taktika už vám prestane prechádzať! Spravodlivosť bude priať tým, ktorí pracujú poctivo a férovo. Takže ak medzi nich patríte, môžete sa tešiť na zaslúženú dovolenku a príjemné voľnejšie leto, pretože máte určite napracované a nebudete mať resty na dobiehanie. A ak áno, je šanca ich stihnúť ešte pred dovolenkou, tak sa do toho pustite, nech máte čistý stôl!

Rak
Karta Slnka
vám veští krásne a radostné leto, kedy vám budú veci pekne a ľahko vychádzať bez toho, aby ste si s nimi museli robiť príliš veľké starosti. V práci sa môžete tešiť na voľnejšie obdobie, všetko pôjde ľahko a hladko, takže si môžete dopriať množstvo voľného času a užívať si bezstarostné leto plné zážitkov a pohody! To platí aj pre váš rozpočet, peniaze pre vás teraz nebudú problém a môžete si dopriať všetko, čo budete chcieť a potrebovať bez toho, aby ste museli prepočítavať, či si to môžete dovoliť. A to je vynikajúca správa! Ale to neznamená, že budete bezhranične utrácať, pretože na to ani nebudete mať dôvod. Dobre si uvedomujete, že tie najkrajšie veci v živote si za peniaze nekúpite, a to platí aj pre letné zážitky. K tomu, aby ste sa váľali na slniečku niekde pri vode či na rozkvitnutej lúke nepotrebujete takmer nič a nakoniec to môže byť oveľa príjemnejšie a krajšie ako hociktorá luxusná dovolenka. K šťastiu vám bude stačiť aj málo, a to je skvelé!

Lev
Karta Tri palice
ukazuje, že ste pripravení pustiť sa do nových projektov, aj keď všade naokolo vládne uhorková sezóna! Je však celkom pravdepodobné, že pôjde o zahraničnú spoluprácu, takže si možno užijete aj zaujímavú služobnú cestu. A minimálne budete mať dobrý dôvod oprášiť si jazykové znalosti. Do nových plánov sa pustíte s nadšením a elánom, pretože to bude niečo, čo vás baví a motivuje. Cítite sa v plnej sile a máte pocit, že toho dokážete skutočne veľa, len tak ďalej a dielo sa podarí! Peniaze pre vás teraz nebudú na prvom mieste, pôjde vám hlavne o možnosť sebarealizácie a uplatnenia vašich nápadov. Tešíte sa na chvíľu, keď za to zožnete obdiv, aj keď zatiaľ ste ešte len na začiatku. Nezabudnite si však dopriať tiež nejaké to voľno a šetrite si sily. Pomalšie as rozvahou totiž zájdete oveľa ďalej, ale to iste dobre viete! Takže dovolenka má vo vašich letných plánoch aj svoje pevné miesto!

Panna
Karta Mág
vám prináša veľké schopnosti a široké možnosti! A to vďaka vašej šikovnosti, s ktorou si budete vedieť veci zorganizovať. Veď prečo sa trápiť a robiť veci zložito, keď všetko môže byť oveľa jednoduchšie, stačí len mať tie správne znalosti! Peniaze si napríklad môžete dobre zarobiť šikovným investovaním, namiesto aby ste sa trápili s nejakou nepríjemnou prácou. Chce to však vedieť ako, a o tom to celé je! Pre mágov sú príznačné veľké znalosti a šikovnosť, a vám sa teraz tiež bude hodiť tieto veci rozvíjať. Namiesto námahy a driny potom už môžete len ťahať za nitky, pretože na to budete mať, ako sa hovorí, svojich ľudí! Samozrejme, nemusí to doslovne znamenať, že máte alebo budete mať nejakých podriadených, ale skrátka to, že si poriadne zistíte, ako veci fungujú, a to aj v zákulisí, a potom už môžete len jednoducho využiť tie správne príležitosti. A vďaka tomu potom budete mať rozpočet nielen na peknú dovolenku, ale aj na všetko ostatné, čo si prajete!

Váhy
Karta Páže mečov
prezrádza, že sa postupne učíte schopnosti a odvahe povedať si o to, čo je pre vás dôležité. Zvykli ste si byť v tomto trošku nesmelí, ale odvážnym praje šťastie a budete príjemne prekvapení, že nikto nesmiete vaše žiadosti zo stola, ale budete o nich normálne diskutovať! Začnete teda byť priebojnejší ako medzi kolegami, tak aj v komunikácii so šéfom. A ak ste podnikatelia, získate sebadôveru rozšíriť svoje projekty a viac sa propagovať. Budete oveľa sebaistejšie proti konkurencii. Je však leto a práca nie je všetko, chcete mať aj voľný čas. Ani v tejto otázke sa nebudete hanbiť a jednoducho si poviete, že vtedy a vtedy by ste potrebovali mať voľno. A pokiaľ to bude aspoň trochu možné, bude vám vyhovené. Mať trošku zdravej drzosti sa vám skrátka oplatí! Možno si budete chcieť povedať o viac peňazí. Aj na túto otázku prichádza teraz vhodná doba. Musíte sa skrátka prejaviť a otvoriť si ústa, a bude sa vám dariť!

Škorpión
Karta Páže palicou
predpovedá, že budete postupne rozvíjať svoje nové projekty so stále väčšou odvahou. Spočiatku vás bude trochu trápiť neistota, či to všetko zvládnete, akú to má perspektívu, či to bude aspoň trochu zárobkové, a tak podobne. Ako sa však budú dostavovať prvé úspechy, budete nadobúdať sebadôveru a začnete si byť istejší v tom, že to má skutočne zmysel. Toto leto vám prináša jedinečnú možnosť vybudovať si živobytie na tom, čo vás baví, a tak spojiť príjemné s užitočným a navyše v tom ešte nájsť sebarealizáciu. Samozrejme, stále je tu vaša súčasná práca alebo staršie aktivity, ale tie vám teraz našťastie nezaberú toľko času, takže sa môžete plne venovať tomu novému. A ak nie ste práve podnikateľský typ, majte oči otvorené na príležitosti na nové zaujímavé zamestnanie! A vôbec pri tom nepodceňujte svoje schopnosti, smelo si môžete nasadiť latku vysoko, úspechy sa určite dostavia!

Strelec
Karta Štyri meče
vám veští pokojné leto v práci a môžete si tiež konečne dopriať viac voľna. To, čo sa intenzívne riešilo pred letom, teraz dostane na chvíľu pohov, ale pravdou je, že to nad vami zostane stále visieť a budete sa k tomu ešte musieť vrátiť. Z toho budete trošku nervózny, ale radšej nad tým príliš nepremýšľajte, nech si zbytočne nekazíte letné zážitky a dovolenku. Užívajte si, že máte pokoj a nesnažte sa riešiť to, čo vás teraz práve nepáli. Treba sa to nakoniec vyrieši samo, a pokiaľ nie, má to svoj čas. V oblasti financií však teraz potrebujete byť trochu obozretnejší. V lete vás, čo sa týka peňazí, nečakajú práve veľké žatvy, takže sa pokúste trošku zoškrtať váš rozpočet, je veľa miest, kde to urobiť môžete bez toho, aby sa to príliš prejavilo. Tiež nie je práve vhodný čas na debaty o peniazoch. Nechajte veci byť tak, ako sú, nič nemeňte a po lete uvidíte. Ponáhľať sa s aktívnym riešením čohokoľvek pracovného alebo finančného teraz skrátka nie je vhodná stratégia!

Kozorožec
Karta Osem mečov
naznačuje, že vás trápia nejaké starosti a stále sa vám akosi nedarí objaviť vhodné riešenie danej situácie. Nech nad tým premýšľate z ktoréhokoľvek konca, stále vidíte nejaké komplikácie, prečo by to práve takto urobiť nešlo. To vám bude prirábať vrásky na čele aj v období dovoleniek, namiesto toho, aby ste si skrátka len užívali príjemné leto. Ale možno sa ukáže, že nad tým premýšľate viac, než by bolo treba, milé Kozorožce. Na niektoré otázky sa skrátka odpovede časom objavia samy a vyrieši sa aj to, čo vyzeralo neriešiteľne. Či už sa vaše trápenie týka práce samotnej, alebo niečoho, čo súvisí s financiami, riešenie je oveľa bližšie, než si myslíte. Ale nekonečným premýšľaním a špekulovaním ho naozaj neodhalíte, maximálne sa v tom môžete celkom slušne zamotať. A to je iba strata času, ktorý by ste mohli využiť lepšie, na veci, ktoré vás bavia. Tak hlavu nahor a nepozerajte sa na všetko tak čierno!

Vodnár
Karta Sedem mečov
ukazuje, že v súčasnej situácii nedôverujete vôbec ničomu, takže sa snažíte zariadiť sa sami pre seba tak, aby ste z toho mali čo najväčší prospech. Nech vám sľubuje kto chce, čo chce, dobre viete, že ani kolegovia, ani šéf vás z bryndy ťahať nebudú, keby niečo niekde náhodou krachlo, a možno ste trochu pesimisti, ale uvedomujete si, že sa to môže pokojne stať. Takže skrátka chcete mať svoje istoty a rezervy, pretože zloženky za vás nikto iný nezaplatí. A čo to znamená v praxi? Zrejme nebudete mať chuť k žiadnej tímovej spolupráci, pokiaľ by to znamenalo, že budete zdieľať finančné riziko. Pokiaľ investovať, tak jedine sami za seba a na vlastné tričko. A prácu navyše za kolegu na dovolenke tiež brať nebudete, pokiaľ z toho nebudú peniaze navyše. Niekto by vás mohol obviniť z egoizmu, ale pre vás to bude skrátka zdravý rozum. Budete si strážiť svoje záujmy, a nie sa deliť s ostatnými o to, o čo sa deliť nemusíte!

Ryby
Karta Deväť palíc
značí, že sa cítite byť sami proti prevahe, pretože sa na niektoré veci pozeráte úplne inak ako vaši spolupracovníci. Je vám jasné, že v takejto situácii si budete ťažko presadzovať svoju, ale tiež vás už nebaví stále o niečo bojovať, ani sa neustále prispôsobovať. Vo voľnejších a pokojných letných dňoch teda budete uvažovať, čo s tým urobíte, aby ste si zaistili nejakú optimistickejšiu perspektívu. Máte si snáď hľadať inú prácu, kde je šanca, že lepšie zapadnete so svojim pohľadom na veci? Veľmi sa vám do toho nechce, ale tiež vás už neláka predstava, že veci zostanú aj naďalej pri starom. Pri tom všetkom pre vás nebudú finančné otázky zas tak dôležité ako dobrá a nekonfliktná pracovná atmosféra. Potom teraz túžite najviac. Ale nezabúdajte, že každý má na svete svoje miesto, kde bude zapadať a kde ho patrične ocenia! Nie je nutné ísť ťažkou cestou plnou konfliktov a nezhôd, keď si môžete vybrať inú cestičku, ktorú má osud určite nachystanú presne pre vás!