Kráľovská konjunkcia Saturnu a Jupitera po 397 rokoch!

21. decembra v podvečer dôjde k nebeskému úkazu storočia. Kráľ Saturn a princ Jupiter si podajú ruky a nastane konjunkcia . K tak tesnému priblíženiu oboch týchto planét došlo naposledy v roku 1623 a znovu sa tak stane až v roku 2080. Astrológovia stredoveku nazývali toto priblíženie obrov Kráľovskou konjunkciou. Čo vnesie do našich životov? Prevratné zmeny !!!    

 Kedy, kde a kto

Kto všetko si dá schôdzku na nebeskom javisku? Jedná sa o obra Jupitera, nositeľa šťastia a hojnosti, so svojimi mesiacmi Io , Europa, Ganymees a Callysto – a na rande príde i druhý titán našej sústavy Saturn, cestovateľ a posol, pohyblivý element, ktorý nenechá vesmír v pokoji, so svojou rodinkou mesiacov Titanom , Rheou , Thetys , Dione , alebo aj s ďalšími menšími – to závisí podľa kvality vášho ďalekohľadu. Dostatočná tma a priblíženie nastane okolo 17. hodiny a svorne potom zapadnú už v pol siedmej večer. K nájdeniu budú obe tieto planetárne rodinky tesne nad juhozápadným obzorom. Pozorovanie bude najefektívnejšie z vyvýšeného miesta, kde vás nebude rušiť svetelný smog miest. Bude to prchavý zážitok, ale za hodinu a pol po zotmení máme predsa len slušnú šancu.     

Vianočná hviezda príde o Slnovrate

Betlehemská hviezda bola len jedna v histórii, preto užívame pojem vianočná, ale možno nám prinesie tak prevratnú zmenu, ako tá, o ktorej sa rozpráva v Biblii. Jedna z teórií o astronomickom pôvode Betlehemskej hviezdy, je práve možno konjunkcia Jupitera a Saturnu a ich pridružených telies. Odohralo sa to v roku 7 pred naším letopočtom. Vtedy sa planéty stretli na vzdialenosť jedného stupňa, a stalo sa tak dokonca trikrát počas uvedeného roka (v máji, septembri a decembri). Aj tento rok môže združenie telies vyzerať ako vianočná hviezda zvestujúca narodenie Spasiteľa. Je to príležitosť sa na ňu duchovne pripraviť, napríklad pôstom a meditáciou, a až sa nám pošťastí tento jav uvidieť, prežiť ho tak intenzívne, ako len môžeme. Má veľkú moc nám do života priniesť nový pohľad na náš doterajší život, patričnú mieru sebakritiky a spytovania, a tým pádom očistenia, ktoré Vianoce priniesť majú, ak si na nich dáme záležať nielen po materiálnej stránke.

Zhodou vesmírnych okolností, ktoré sa nikdy nedejú len tak, sa to tento rok stane tri dni pred Vianocami, a práve v deň, kedy nastáva zimný Slnovrat. Slnko na svojej púti dosiahne krajného bodu obratníka Kozorožca, prestane sa vzďiaľovať a otočí svoju božskú tvár späť k nám. Tej kozmickej symboliky je teda naozaj veľa. Niečo dôležité sa deje!!!

Čo sa teda stane?

Jupiter je nositeľ hojnosti, šťastia, peňazí a všeobecne hmotného zabezpečenia. Je trochu pôžitkár a chystá nám aj pasce. Tým, ako nás zavaľuje dostatkom, necháva nás, aby sme si v pohode mysleli, že sme na svete len preto, aby sme si užívali. Astrologicky vyzerá ako veľký kamarát, ale nemusí to byť pravda. Môže z nás urobiť prasiatka, ktoré sa topia vo svojom vlastnom šrote a samou rozkošou zabudnú včas vyskočiť von. A tak v blahobyte a otupení mysle ukončí svoj život. Jupiter nám hovorí, že aj po koronavirové krízi sa nám stále bude dariť veľmi dobre, lepšie ako väčšine sveta a väčšine ľudí v minulosti, ale aj nás varuje, že aj Rím, ktorý dobyl celý svet, skončil v rozkoši, prežieraní, orgiách a úpadku .     

Saturn nenechá živú bytosť vydýchnuť a prináša nové správy z božských úrovní. Je to neposedník a revolucionár. Mieša city a vášňami tak, aby sme si nezačali myslieť, že to, čo žijeme, bude trvať večne. Je nositeľom veľkých zmien, prináša zlom do života jednotlivca, ale aj do života celých štátov a spoločenstva. Práve on dáva dosť silne tušiť, že Jupiter v tejto konjunkcii neznamená len kľud a pohodu. Saturn dáva ich spojeniu príchuť korenia a štipľavej papriky. Je teda možná zmena vládnuceho usporiadania, aj reformy právneho systému a prijatie nových zákonov. Odovzdávanie vlády je vždy spojené s veľkými zmenami, aj v osobných životoch.     

A pretože sa Kráľovská konjunkcia odohrá vo vzdušnom znamení Vodnára, prefúkne naše životy poriadny prievan. Je jasné, že začína nová éra, kedy namiesto materiálnych hodnôt začnú byť podstatnejšie hodnoty mentálne. Musíme sa pripraviť na osobnosti s novátorskými postojmi, aj na to, že spoločnosť ich bude chcieť nasledovať. Ako sa hovorí, “Kto chvíľu stál, už stojí obďaleč.” 

Máme sa báť?

Nie!!! Prichádza, to, čo sme potrebovali. Nebojme sa, nebudeme trpieť hladom, zdravotné krízy sa vyriešia, stáva sa to motiváciou pre vedu, aby ponúkla nové cesty. Preveria sa vzťahy: Ak nám záleží na ľuďoch okolo nás, buďme ohľaduplní. Nič neprinesie snaha divo revoltovať tým, že nebudeme rešpektovať dohodnuté hygienické pravidlá. Všetci sme na duchovnej úrovni jednou bytosťou, so spoločnou radosťou aj bolesťou, vyrastáme z jediného kozmického základu. Malo by nám záležať na druhých, ako na sebe samých, mali by sme rešpektovať odlišné názory, nebyť nenávistní a pomáhať si. Kráľovská konjunkcia signalizuje začiatok doby, kedy máme vykročiť z tieňa osobných záujmov, prepojiť sa s druhými a spolupracovať.  

Máme šancu byť menej konzumný a ozdraviť sa, byť ako ľudia, aj ako národ, v lepšej kondícii. Roh hojnosti Jupitera je korigovaný Saturnom a Vodnárom, a tak sa nám nebudú sypať “do huby pečené holuby” tak, až v dobrotách zapadneme po uši – nie, nie! Jupiter sa o nás síce postará, ale tak, aby sme mali, ako sa hovorí – akurát. Tým z nás, ktorí sú zvyknutí na nadbytok a žijú veľmi materiálne, sa to nebude páčiť a nebudú to chápať. Nová doba snáď dovolí prísť k rozumu aj im. Je to šanca!  

A láska? Bez nej by ani vesmír nedržal pokope. Je to sila, vďaka ktorej tu ešte sme, čo je dôkaz, že ju stále máme. Zatiaľ áno. Kráľovská konjunkcia dáva signál, že skutočná láska vydrží. To, čo sa ako láska len tvárou, ale má sebecký základ, zanikne. Saturn nás vedie aj citovo do určitej rozpoltenosti. Ak sú ľudia pohromade kvôli majetku, dôvod zanikne, vzťah sa rozpadne. Ale ak sú napríklad aj majetní, však majú aj iné, hodnotné putá, vzťah vydrží. Vznikne mnoho nových pracovných spojení, nových priateľstiev a nových lások. Kto bude len remcat, ale nebude nič robiť, môže sa cítiť vylúčený zo spoločnosti. Vodnár odfúkne pretvárku, nič vám nepôjde zamaskovať a skryť. Ukáže sa, kto je kto. Preto je dobré nájsť tú najlepšiu variantu svojho JA. Uvažujme takto: Až ma nová etapa odmaskuje, chcem sa páčiť sám sebe i druhým. A tým nemyslíme šminky.

Nadýchnime sa a vkročme odvážne do tejto novej doby, do novej šance! Jupiter nám nedá spadnúť, Saturn nás vyperie ako pračka, Vodnár odvanie staré a nepotrebné haraburdie a názory. A čo Slnovrat a nastávajúce Vianoce? Ty nám k tomu dajú do sŕdc nádherné svetlo. Poďme na to!!!