Kozorožec – prechod znamenia

Ešte sa vám nestalo, že by vás na prvý pohľad zaujal muž svojim vnútorným kúzlom? Stretli ste ženu, ktorá má v sebe niečo magické? Čo vás k nim tak priťahuje, aj keď vám pripadá, že chcú radšej utiecť? To budú určite zástupcovia znamenia Kozorožca a Slnka sa do tohto znamenia presunie práve zajtra, 21. decembra o 22:49 hod.

Pýtate sa, aké sú charakteristické rysy Kozorožca? Vytrvalosť, dôslednosť, kontrola aj disciplína. Hovoríte si, že vás tieto vlastnosti na druhý pohľad príliš nepriťahujú? Ale verte, že by ste si z nich mali brať príklad. Strelec je skôr odťažený, nerád sa zoznamuje s novými ľuďmi, pretože veľké zmeny na smrť nenávidia. Nedokáže konať unáhlene, každý krok si vždy vopred dokonale premyslí. Jeho nepozorované správanie kontrastuje s obrovskými ambíciami. Kto ide životnou cestou s Kozorožcom, či už je to partner, potomok, priateľ alebo zamestnanec, nikdy sa nestratí. Vždy bude postarané o jeho blahobyt, pretože toto znamenie zverokruhu potrebuje finančnú nezávislosť. Ak si vás Kozorožec skutočne obľúbi, nikdy vám nebude nič vyčítať, v opačnom prípade sa pripravte na smršť pripomienok.

Možno sa vám môže zdať, že Kozorožec má až príliš tvrdú škrupinu. Áno, máte pravdu. Nevie ustupovať, aj keď sa niekedy ospravedlní. V jeho živote musí vládnuť kvality. Toto zemské znamenie z duše neznáša chaos a neporiadok. Či už sa jedná o lásku, financie, rodinu alebo priateľstvo. Svoje povinnosti si plní na jedničku. Ak si niečo zoberie za cieľ, dokáže to! Nenervuje sa, len vyčkáva na svoju chvíľu. Je trpezlivý a pomalými krôčikmi sa stane hrdinom. Aj keď sa drží heslom pripravenosti, dokonale zvládne aj prácu pod tlakom, pretože ho nedostatok času neskutočne motivuje.

Muž Kozorožec

Zahľadela ste sa do muža v znamení Kozorožca? Verte, že nie je len tak k dostaniu. Pokiaľ opätuje vaše city, máte vlastne vyhrané. Určite vás bude skúšať, pretože netúži len tak po nejakej žene. Potrebuje mať vedľa seba dámu v každom slova zmysle. Kozorožec býva v mnohých prípadoch vzdelaný a jeho kariéra je pre neho na prvom mieste. Toto by si mala zamilovaná žena uvedomiť. Ambiciózny muž nebude tráviť všetok svoj voľný čas s rodinou, ba naopak. Nie že by nechcel, ale viac prahne po jej zabezpečení. Postará sa o plynulý chod domáceho rozpočtu, manželka ani deti nebudú nikdy trpieť.

Čo za to? Vernosť a skutočné teplo domova. Kozorožec prahne po peknej múdre partnerke, ktorá však nesmie prevyšovať jeho zručnosti. To sa mu nepáči. Ak by bola žena povahovo silnejšia, na sto percent by to nefungovalo. Toto zemské znamenie lipne na tradičnom spôsobe života a požaduje to aj po svojej rodine a okolí. Jeho budúca žena by mala vedieť, že s ním nezažije neustálu zábavu, ba naopak. Najväčším problémom Kozorožca je prejavovanie citov, čo býva tiež kameň úrazu. Ako sa hovorí, niekedy ani spokojný život nič nezachráni, pretože niekomu stereotyp nevonia.

Žena Kozorožec

Imponuje vám žena narodená v znamení Kozorožca? Radšej si to dobre rozmyslite. Silne príťažlivé a zvláštnym kúzlom obdarené ženy sa s vami nebudú maznať. Ak pocítia pokoj, slobodu a vyrovnanosť, budú prísť ako malé mačičky. Kozorožky netúžia po slabochoch a nezabezpečených partneroch. Potrebujú vedľa seba cítiť autoritu, vášnivá láska im veľmi nehovorí. Ženy narodené v Kozorožcovi koncom decembra majú veľký problém so svojimi citmi, aj keď sú veľmi výrečné, nedokážu ich samy pochopiť. Chýba im predstavivosť, žijú v realite.

Kozorožky neplytvajú peniazmi, vedia hospodáriť, preto sú skvelými manželkami. Podporia svojho miláčika aj v tých najťažších chvíľach, a to je na láskyplnom vzťahu vlastne to najdôležitejšie. Myslíte si, že láska neprechádza u decembrových a januárových žien žalúdkom, ale peňaženkou? Čo je na tom zlé, zvoliť si životného druha, ktorý s vami ustane všetko dobré aj zlé.

Ešte pár slov na záver…

Toto nedôverčivé znamenie môže pôsobiť na svoje okolie ako vlk samotár. Možno to bude tým, že si pripustí len málokoho k telu. Nemáva veľa kamarátov, veľmi prísne si ich vyberá. Zradiť Kozorožca? To radšej neskúšajte! Ak vás nebude mať naozaj rád, nikdy neodpustí. Inteligencia a cesta k nájdeniu spokojného života, to je jeho krédo. Aj keď si už myslí, že našiel svoj kľúč ku šťastiu, stále pochybuje. Jeho duša je citlivá, ale vnútorný výraz vyzerá ako nezdolná pevnosť. Strelec má svoj špecifický humor, ktorý nemusí osloviť každého. V láske je verný, len vám môže niekedy pripadať, že s vami žije zo zvyku.